Recenze Tripeptide Plumping Lip Balm The Inkey List

By | September 23, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Znáš tu dívku, která nerušeně chodí kolem s tak rozpraskanými rty Vy Cítíš bolest jen při pohledu na ni? No, až donedávna jsem tou dívkou byla já – až do té míry, že mi moji přátelé při večeři vnucovali svůj Chapstick, aby jim mé šupinaté rty nezničily jídlo. Přestože jsem na péči o obličej a tělo kladla velký důraz, upřímně jsem si nikdy nemyslela, že bych stejnou péči věnovala i svým ústům. Když mi ale bylo 30 let a zjistil jsem, že rty jsou jedním z prvních míst, kde jsou viditelné známky stárnutí, věděl jsem, že se něco musí změnit. Během posledních několika let jsem otestoval desítky produktů, abych si zvedl šmrnc, ale žádný na mě neudělal větší dojem – zvláště za cenu pod 15 dolarů – než Tripeptidový plumpingový balzám The Inkey List (12 dolarů).

Abyste pochopili, jak balzám funguje, je nejprve důležité pochopit, proč rty stárnou. “Postupem času ztratíte objem, vaše rty se stanou méně velké a široké a tuk, který skrývá vaše svaly, zmizí,” říká Dr. Deirdre Hooper, certifikovaná dermatologka v New Orleans. „Svaly se stávají mnohem viditelnějšími a můžete vidět každou jednotlivou kontrakci. Rty jsou zcela obklopeny svaly a propojeny se všemi druhy svalů, které je deformují do tvarů obličeje, což má za následek vrásky.“Kromě jemných linek existuje několik dalších známek stárnutí rtů. „Nejenže rty ztrácejí objem, zplošťují se a stáčejí se zpět, ale rumělkový okraj – který označuje spojení růžové výstelky rtů s pokožkou – časem a poškozením sluncem vybledne,“ říká Luke Maxfield, DO, certifikovaný dermatolog. . “To přispívá ke skutečnosti, že staré rty mají tendenci se spíše skrývat v pozadí, než aby poskytovaly šmrnc barvy, na kterou jsme všichni zvyklí zvýrazňovat spodní část obličeje.”

Jak to funguje

Balzám obsahuje dvě účinné (a dermatology milované) složky pro boj s povislými rty. V první řadě je to tripeptidový komplex. Přirozená zásoba kolagenu ve vašem těle se začíná snižovat kolem 30. roku věku (to jsem já! Ahoj!) a peptidy stimulují produkci. To pomáhá zvětšit objem a poskytnout plnější, plnější rty s méně jemnými linkami v průběhu času. Dále jsou tu výplňové perličky bohaté na kyselinu hyaluronovou, které nasávají vodu do rtů, aby je hydratovaly a vyplnily. Složky spolupracují jak okamžitě, tak i v průběhu času, takže jejich účinky jsou viditelné dlouho po aplikaci.

„Kyselina hyaluronová a peptidy dokonale spolupracují a poskytují jak rychle působící, tak dlouhotrvající doplňkové výhody,“ říká Dr. Maxfield. „Kyselina hyaluronová je hygroskopická, což znamená, že může čerpat vlhkost z místního prostředí, aby zpočátku zvětšila objem, vyhladila a vyplnila pokožku. V průběhu času obsahuje tripeptidový komplex složky, u kterých bylo prokázáno, že mimo jiné zvyšují tvorbu kolagenu a syntézu glykosaminoglykanů pro dlouhotrvající výsledky pro objem.”

Kromě ingrediencí proti stárnutí obsahuje Inkey List Tripeptide Plumping Lip Balm také přísady pro péči o rty, jako je olej z chia semínek a skvalan, které „pomáhají“. [support] “Bariéra rtů,” říká Dr. Lips, říká Dr. Maxfield.

Když jsem balzám poprvé vyzkoušela, zamilovala jsem si ho tak rychle, že jeho kypřící účinky ještě ani nenaskočily. Připadá mi to jako příjemný, kluzký olej – ne jako lepkavý nebo lepkavý balzám – způsobem, který mě nutí makat si rty bez přestání. Nezpůsobuje nepříjemné brnění, které způsobuje většina produktů pro plumpování rtů, což je podle mého názoru jednoznačný bonus. Musím však přiznat, že brnění chybí dělal V první řadě by mě zajímalo, jestli produkt skutečně funguje. Během pěti minut jsem se však přesvědčil, že tomu tak je.

Nejen, že balzám zanechává lesklý povrch se správným množstvím lesku, ale také zjemňuje jemné linky na mých rtech, takže jsou prakticky neviditelné. A i když okamžitý kyprý efekt nebyl nutně dramatický, rozhodně byl Tam-a vkládám velké naděje do toho, jak budou moje rty časem vypadat (balzám používám denně asi týden, ale bude to pravděpodobně trvat 4-6 dní, než budou vidět nějaké dočasné změny).

Také se mi líbí, že Inkey List Tripeptide Plumping Lip Balmk je všestranný – lze jej použít, kdy, kde a jak chcete. “Je snadné jej začlenit, protože nekonkuruje žádným složkám nebo krokům péče o pleť,” říká Dr. Maxfield. Můžete ho nanést jako první ráno po umytí obličeje, znovu nanést na rtěnku během dne a nanést jako poslední krok večerní rutiny před spaním.

Jako člověk, který se s balzámem na rty jen těžko orientoval, jsem konečně našla takový, bez kterého nikam nepůjdu.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *