Recept na pečené jablečné koblihy s 5 přísadami

By | October 16, 2023

Pokud patříte k lidem, kteří se chtějí zapojit a popovídat si o pečení bez Strávit nekonečné hodiny v upocené kuchyni šleháním, hnětením a dalšími věcmi. Máme pro vás právě pečivo s podzimní tématikou.

Seznamte se s těmito pečenými jablečnými koblihami, které mají pět (!) ingrediencí nebo méně a budou si všichni myslet, že jste se přes noc stali cukrářem (Děkuji, listy z listového těsta Pepperidge Farm). Nejlepší část? Žádné smažení a žádný nepořádek – skutečná změna hry, pokud jde o výrobu domácích koblih.

Jak připravit domácí jablečné donuty se skořicí a cukrem za pár minut

Na rozdíl od výroby tradičních koblih od nuly (která vyžaduje spoustu ingrediencí, dlouhé doby kynutí těsta a vypořádání se s opařením horkého oleje na vaření), jsou tyto jablečné koblihy pečené pro vlastní potřebu pravým opakem. Ve skutečnosti potřebujete pouze pět ingrediencí – lahodná jablka, listové těsto, skořici, cukr a vaječný koňak. Stačí se podívat na poslední příspěvek @seriousfoodfestish na Instagramu a za chvíli vám budou slintat.

Jak tedy kouzlo ožívá? Nejdříve: Chcete vytvarovat jablka tak, aby připomínala koblihu, což lze snadno udělat s trochou pomoci vykrajovátka na cukroví (který se používá k vyříznutí otvoru ve středu koblihy) a ostrého nože. Tato 12dílná sada kulatých vykrajovátek na sušenky (k dispozici na Amazonu za 7 $) nabízí širokou škálu velikostí. V tomto případě byste však měli použít něco menšího (v závislosti na velikosti vašeho ovoce, aby to bylo proporcionální). ).

Nejprve vezměte čisté jablko a položte ho na bok. Poté vykrájejte kolečka o tloušťce asi 2,5 cm, připomínající plochý disk, a pomocí šikovného vykrajovátka odstraňte jádro a ponechte okraj o průměru asi 5 cm. Následuje zábavná část: vezmete lehce rozmražené listové těsto a ostrým nožem nebo vykrajovátkem na pizzu nakrájíte proužky těsta široké asi 2,5 cm, což znamená, že by vám měly zůstat dlouhé prameny jako těstoviny pappardelle, jen širší. Pokud se vám zdá, že je listové těsto po vyjmutí z obalu trochu moc husté, můžete ho opatrně vyválet pomocí jehly na pečení. Také se ujistěte, že příliš nerozmrzne, jinak se s ním bude špatně manipulovat a bude lepkavé.

Jakmile je vše tuhé, mumifikujte plátky jablek pomocí proužků listového těsta. Tím máme na mysli obalit každý pramen listového těsta kolem plátků jablka a těsto protáhnout středem podle potřeby, aby bylo celé jablko obaleno listovým těstem. Tip pro profesionály: Nenechávejte žádné jablko odhalené, protože to pomůže vytvořit iluzi koblihy, když kyne při pečení v troubě. Jakmile je jablko zcela pokryto listovým těstem, položte „donuty“ na plech vyložený pečicím papírem a povrch každého jablka pokrytého listovým těstem jemně potřete žloutkem (jedno velké vejce a jedno). Šlehejte dohromady lžící vody), aby se při pečení úplně zbarvila dozlatova a poleva lépe držela na povrchu.

Nyní přejdeme k zálivkám (pravděpodobně nejlepší část). Aby to bylo jednoduché a tradiční, posypte omytý povrch hojně skořicovým cukrem (jeden díl skořice na čtyři díly cukru). Nebo si můžete dovolit popustit uzdu své fantazii se ~zábavnými~ zálivkami dle vlastního výběru. Přemýšlejte: Strašidelné sypání, čokoládové sypání, med, poleva – možnosti jsou nekonečné. Jakmile si vyberete, jednoduše vše pečte v předehřáté troubě na 180°C po dobu 20-25 minut.

Výsledek? Sladké, nadýchané koblihy plněné lehce kyselou jablečnou náplní, které ztělesňují podzimní náladu. mdloba.

Jaký druh jablek byste měli použít k pečení?

Honeycrisp, McIntosh, Pink Lady, na výběr je spousta odrůd jablek. Pokud jde o pečení, odborníci však tvrdí, že existuje několik speciálních funkcí, které si zachovávají svůj tvar a strukturu, když jsou vystaveny vysokým teplotám (a…). ne proměňte ho v hromadu dužiny nebo jablečného pyré). Al Rose, farmář čtvrté generace a majitel farmy Red Apple Farm ve Phillipstonu v Massachusetts, kde pěstuje přes 50 odrůd jablek, dříve sdílel s Well+Good, že klíčovým faktorem při hledání nejlepších jablek na pečení je to, že mají pevnější textura. To znamená, že podle Rose jsou Fuji a Granny Smith vynikajícími možnostmi.

Zjistěte, jak vyrobit lahodný sezónní veganský grahamový jablečný koláč:Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *