Recept na předtenisové těstoviny Coco Gauff s 5 složkami

By | September 9, 2023

PAmerická profesionální tenistka Cori „Coco“ Gauffová ví něco o vítězství. V roce 2019, ve věku 15 let, vstoupil Gauff do Wimbledonu jako divoká karta. Nakonec porazila pětinásobnou wimbledonskou šampionku Venus Williamsovou. Od té doby byl Gauffův vzestup k tenisové superhvězdě stálou cestou. Nyní, ve věku 19 let, vstupuje na US Open – závěrečný grandslamový turnaj kalendářního roku – jako drtivá favoritka a je připravena udělat v turnaji velké pokroky – pokud ne vyhrát. Co tedy drží nejlepšího hráče světa ve střehu, když se konkurence vyhrotí? Něco jako to, co mnoho z nás neprofesionálních sportovců jí neustále: velkou mísu těstovin.


Dopředu se podíváme na Gauffovo oblíbené jídlo před zápasem, na to, jak se dobíjí po velkém turnaji, a na přesný recept na těstoviny z pěti složek, na který přísahá, aby porazila své soupeře.

Foto: Barilla

Podle Coco Gauff perfektní předzápasové jídlo

“Těstoviny byly vždy součástí mého života… a bylo to moje předzápasové jídlo od doby, kdy jsem začal hrát tenis,” říká Gauff, který se spojil s Barillou, aby přispěl Food Bank For New York City a dárkové balíčky Meal. pro značkové těstoviny z cizrny a červené čočky v souladu se začátkem US Open. (Zadejte svou šanci na výhru návštěvou BarillaServingLove.com do 30. srpna.)

“Těstoviny byly vždy součástí mého života… a bylo to moje předzápasové jídlo od doby, kdy jsem začal hrát tenis.” -Coco Gauff, tenistka

Důvod, proč je její láska k těstovinám hluboká, se scvrkává na několik jednoduchých důvodů (zamýšlená slovní hříčka): “Chuť je opravdu dobrá a myslím, že je velmi všestranná,” říká. „Mohou to být stejné těstoviny, ale mohou to být různé styly, různé kusy, různé omáčky, různá masa a dostanete úplně jiné chutě. A pro mě je to nejjednodušší způsob, jak dobít baterky,“ říká Gauff. “Potřebuji mnoho sacharidů, než budu hrát, a potřebuji mnoho Palivo. Proto si myslím, že těstoviny jsou nejjednodušší způsob, jak před zápasem získat sacharidy a bílkoviny a užít si zábavu.”

Recept na těstoviny Coco Gauff dodává energii před hrou

Nyní pro The Úspěšný recept na těstoviny Coco Gauff. Zatímco Gauff říká, že těstoviny cacio e pepe nebo pesto jsou její oblíbený denní recept, před hrou sáhne po těstovinách penne s rajčatovou omáčkou, kuřecím masem a špenátem. „Dělám to docela jednoduché a před hrami používám zlehka rajčatovou omáčku,“ říká a dodává, že ji ráda doplňuje parmazánem.

“Někdy musím jíst velmi rychle, v závislosti na tom, jak rychle hra přede mnou běží… Mohu penne zvednout vidličkou a nemusím s ním kroužit nebo tak něco.” – Gauff

Proč Gauffová ve svých předzápasových receptech konkrétně hledá penne? „Normálně bych řekla, že jsem spíš špaget, ale před zápasem si dám penne, protože je pro mě nejjednodušší, když si mě nenalijí omáčkou,“ říká. “Někdy musím jíst velmi rychle, záleží na hře a na tom, jak rychle hra přede mnou běží… Můžu to jen nabrat vidličkou a nemusím s tím kroužit nebo tak něco.” splňuje praktičnost – všichni jsme pro.

Co jí Gauff po velká hra

Po velkém boji se Gauff soustředí na dvě věci: doplnění paliva a rehydrataci. To často zahrnuje druhou porci jejich oblíbených těstovin nebo recept na rýži s lososem a zeleninou. Miluje také pesto a často ho kombinuje s krevetami nebo kuřecím masem. „Záleží jen na tom, jak se ten den cítím,“ říká o tom, jak si vybírá jídlo po zápase.

Kromě výživného jídla po turnaji klade Gauff důraz i na doplňování elektrolytů – její oblíbený je Pedialyte Sport. „Je to ta nejlepší věc vůbec; Nikdy jsem neměl křeče nebo něco podobného. A pak samozřejmě vodu,“ říká. Při hraní tenisu je Gauffův příjem vody a Pedialytu v poměru dva ku jedné Pedialyte k vodě. „Snažil bych se na kurtu vypít více Pedialyte než vody, protože ztrácíme spoustu solí, když se potíme. „To je důvod, proč se ho snažíme co nejrychleji doplnit,“ říká Gauff.

Gauff má také rád během hry hydratační občerstvení. „Miluji jíst ovoce na hřišti. Opravdu nejsem typ člověka, který rád používá energetické gely nebo něco podobného. “Dávám přednost tomu, aby to bylo přirozené a myslím, že ovoce mi dává správné množství cukru, které potřebuji,” říká. Ananas, hrozny a jahody jsou její oblíbené. A i když říká, že mango miluje, raději si na něm pochutnává mimo soud; Manipulace s netopýrem poté, co si pochutnáte na super šťavnatém ovoci, může být v nejlepším případě trochu chaotická. Ale zpět k těstovinám.

Recept na cizrnové špagety alla carbonara od Coco Gauff

Vyrobí 4 porce

Ingredience
1 krabička cizrnových špaget Barilla
1 šálek pancetty, nakrájené na kostičky (volitelně guanciale nebo slanina)
5 žloutků
1/2 šálku sýra Romano, strouhaného
Čerstvě mletý černý pepř a mořská sůl podle chuti

1. V míse vyšleháme žloutky se špetkou soli a 1/3 strouhaného sýra.
2. Na pánvi na středním plameni rozehřejte olej.
3. Přidejte guanciale, nakrájené na proužky a pár minut opékejte, dokud lehce nezhnědne.
4. Mezitím si uvaříme těstoviny podle návodu na obalu.
5. Sceďte, odložte si část vody na vaření, přidejte ji do pánve s guanciale a dobře promíchejte.
6. Stáhněte pánev z plotny, přidejte rozšlehané žloutky s několika lžícemi vody na vaření těstovin a míchejte asi 30 sekund.
7. Přidejte zbývající sýr a dobře promíchejte.
8. Ihned podávejte, ozdobené vydatným posypem čerstvě mletým černým pepřem a mořskou solí.

Argument, proč jíst těstoviny každý den:Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *