Recept na studený vařený kávový dort pro střeva

By | November 2, 2023

LMilovníci kávy, milovníci espressa: Myslím, že lze s jistotou říci, že naše posádka pevně věří, že téměř vše chutná lépe, když je zahrnuta káva. Den bez jediné kapky zní smutně – nemluvě o únavném.

Naštěstí to lidé z Icelandic Provisions pochopili. Objevte svou brzy novou vášeň pro chuť kávy: Cold Brew Coffee, extra smetanový jogurt Skyr. Je to ideální snídaně, odpoledne vyzvednutí, A Základní surovina pro přípravu lahodných dezertů s kávovou příchutí bohatých na zdraví prospěšné látky. Níže se ponoříme do receptu na extra krémový kávový koláč vařený za studena, který je šetrný ke střevům a vyvinutý registrovaným dietologem. A Káva doporučená puristy.

@icelandicprovisions Nabijte to pořádně 🌪 Recept v odkazu v biu #icelandicprovisions #skyr #coffee #dalgonacoffee #foodtok ♬ Léto je tady, abyste se do něj zamilovali – Sarah Kang & EyeLoveBrandon

Zdravotní přínosy jogurtu Skyr

Může vidět jako normální starý jogurt, ale jako většina věcí v životě se počítá to, co je uvnitř. Podle Patricie Bannan, MS, RDN, registrované dietoložky a dietoložky pro islandská ustanovení, jsou výhody skyr nekonečné. waaay zpět v čase. „Skyr je islandský jogurt s vysokým obsahem bílkovin, který krmí Islanďany téměř 1000 let,“ říká.

Podle Bannana má skyr přirozeně nízký obsah cukru a vysoký obsah bílkovin. „Skyr obsahuje řadu živin spojených se zdravím střev, stejně jako podporu nálady a imunity, včetně vápníku a probiotik. Každý má spojení střeva a mozku, takže konzumace potravin, které jsou dobré pro střeva, má také pozitivní dopad na duševní zdraví,“ říká.

Nyní pojďme k tomu podstatnému. Skyr s kávovou příchutí Islandic Provisions obsahuje 11 gramů bílkovin (nebo asi 22 procent doporučeného denního příjmu) a tři miliardy probiotických CFU – plus kávu. “Je to lahodný produkt, který lze začlenit do dezertů, aby dodal více bílkovin a krémovosti,” říká Bannan.

Pokud jsme vás pozvali na dezerty s příchutí kávy, jste na správné adrese. Před námi sdílíme recept na lahodný, domácí, extra krémový za studena vařený kávový dort, který je nejlepší ze všech světů.

Studený kávový koláč
Foto: Deepika Kalla

Recept na extra krémový kávový dort za studena

Vyrobí 5 porcí

Ingredience

Na skořicový závin:

3/4 šálku světle hnědého cukru
1/2 šálku univerzální mouky
1/4 lžičky kávy nebo prášku na espresso
1/4 lžičky skořice
1/4 lžičky soli
4 lžíce studeného nesoleného másla

Na skořicovou vířivou náplň:

3/4 šálku světle hnědého cukru
1/4 šálku univerzální mouky
2 lžičky skořice
1/2 lžičky kávy nebo prášku na espresso
1/4 lžičky soli
1 lžíce rozpuštěného másla

Na dort:

1 hrnek univerzální mouky
1 hrnek mouky na koláč
1 lžička prášku do pečiva
1/2 lžičky prášku do pečiva
3/4 lžičky soli
1 1/2 tyčinky nesoleného másla
1/4 šálku krystalového cukru
1/2 šálku světle hnědého cukru
2 ušní vejce, pokojové teploty
1/4 šálku plnotučného mléka
1 lžička vanilkového extraktu
2 nádoby Extra krémové studené kávy Skyr

Pro studenou vařenou glazuru:

1/2 šálku moučkového cukru
1 polévková lžíce extra krémové studené kávy skyr
1 lžíce plnotučného mléka
špetka soli

Sypání:

 1. Smíchejte 3/4 šálku světle hnědého cukru (150 gramů), 1/2 šálku univerzální mouky (60 gramů), 1/4 lžičky kávového prášku, 1/4 lžičky mleté ​​skořice a 1/4 lžičky soli ve střední misce .
 2. 4 polévkové lžíce (57 gramů) studeného másla nakrájejte na kostičky a kostky másla vtlačte do cukrové směsi, dokud se celá směs nerozdrobí. Dát stranou.

Plnicí:

 1. Smíchejte 3/4 šálku světle hnědého cukru (150 gramů), 1/4 šálku univerzální mouky (30 g), 2 lžičky mleté ​​skořice, 1/2 lžičky prášku na espresso, 1/4 lžičky soli a 1 polévkovou lžíci (14 gramů) . Přidejte rozpuštěné máslo do střední mísy, dokud se dobře nesmíchá.

Dort:

 1. Předehřejte troubu na 350 ° F a připravte formu na bochník tak, že vymažete formu sprejem na vaření a poté ji vyložíte pečicím papírem. Dát stranou.
 2. Smíchejte 1 šálek (127 gramů) univerzální mouky, 1 šálek (127 gramů) mouky na koláč, 1 lžičku prášku do pečiva, 1/2 lžičky jedlé sody a 3/4 lžičky jemné soli v misce, dokud se dobře nesmíchá.
 3. V kuchyňském robotu šlehejte 1 1/2 tyčinky (170 gramů) nesoleného másla při pokojové teplotě, dokud nebude světlo a světlo, asi 1 až 2 minuty. K máslu přidejte 1/4 šálku (50 gramů) bílého krystalového cukru a 1/2 šálku (100 gramů) světle hnědého cukru a šlehejte, dokud není směs světlá a nadýchaná. (Poznámka: Mezi mícháním oškrábejte stěny mísy, abyste se ujistili, že je vše začleněno.)
 4. Jakmile je směs másla a cukru světlá a nadýchaná, přidejte dvě vejce pokojové teploty (jedno po druhém) a míchejte, dokud se dobře nespojí. Do těsta nalijte 1/4 šálku plnotučného mléka (60 gramů) a vanilkový extrakt a míchejte, dokud se dobře nespojí. Jemně vmíchejte 2 plné nádoby Extra krémové kávy Skyr 8,8 unce (250 gramů) do mokrého těsta, dokud se nespojí. Jemně vmíchejte suché ingredience do mokré směsi a míchejte, dokud se dobře nespojí. Nemíchejte příliš mnoho.

Shromáždění:

 1. Polovinu dortového těsta rozetřeme do připravené ošatky. Rovnoměrně rozetřete odsazenou stěrkou.
 2. Na dortové těsto rovnoměrně nasypte skořicovou vířivou náplň a jemně ji vtlačte do těsta. Lžící nalijte tolik těsta na koláč, dokud nebude ošatka plná o něco více než ze tří čtvrtin. Rozložte to rovnoměrně. (Poznámka: S největší pravděpodobností vám zbude těsto na dort, které můžete použít k upéct mini dort nebo cupcake nebo dva. Nepřeplňujte svou formu na bochník až po vrch, protože během pečení přeteče.)
 3. Na dortové těsto nasypte skořicové kávové posypy. Směs jemně zatlačte, aby se lépe přilepila. Dort pečte asi 60 minut, nebo dokud párátko zapíchnuté do středu nevyjde čisté. (Poznámka: Každá trouba je jiná, takže po 50 minutách dort zkontrolujte. Pokud váš bochník na vrchu příliš rychle hnědne, zakryjte ho během pečení volně alobalem.)
 4. Jakmile je bábovka dopečená, vyndejte ji z trouby a před vyjmutím z ošatky ji nechte alespoň hodinu vychladnout na mřížce. Jakmile koláč vyjmete, nechte ho ještě hodinu péct na mřížce, aby měl pokojovou teplotu.

Glazura:

 1. Jakmile je dort téměř úplně vychladlý, připravte si polevu. Smíchejte 1/2 šálku (65 gramů) práškového cukru, 1 polévkovou lžíci extra krémové kávy Skyr, 1 polévkovou lžíci plnotučného mléka a špetku soli, dokud nebude hladká a tekutá. (Poznámka: Podle potřeby přidejte více mléka, abyste dosáhli požadované konzistence.)
 2. Pokapejte dort polevou a podle potřeby přidejte do dortu několik vloček soli a špetku prášku na espresso. Nakrájejte svůj bochník, podávejte a vychutnejte si ho s šálkem kávy!

RD sdílí (mnoho) výhod pití kávy:Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *