Recept na zdravý tvaroh Queso

By | September 9, 2023

ÓPosledních pár měsíců se zdá, že nemůžu vydržet ani den, aniž by se na mé sociální síti objevila nějaká tvarohová směs. Od tvarohové a jahodové zmrzliny přes lasagne až po domácí chleba…to je všude. Krátký příběh: oficiálně používám algoritmus tvarohu. Ale jsem kvůli tomu naštvaný? Určitě ne.

Zde je důvod, proč: Tvaroh je jedním z nejjednodušších způsobů, jak přidat tunu bílkovin do téměř jakéhokoli jídla. Ve skutečnosti nízkotučný, 2% mléčný tvaroh Classic Cottage Cheese od Good Culture – který jsme dříve hodnotili jako nejlepší typ tvarohu celkově – obsahuje neuvěřitelných 14 gramů bílkovin na porci půl šálku. To nás přivádí k nejnovějšímu a nejlepšímu receptu na tvaroh na světě Den Hodina: Tvarohové queso se třemi přísadami (!) k zapékání v mikrovlnné troubě.

Jak vyrobit tvaroh queso s vysokým obsahem bílkovin

Díky nedávnému příspěvku na Instagramu od @basicwithbails jsme objevili další důvod, proč tvaroh milujeme ještě víc. Ano, mluvíme o třísložkovém receptu na tvaroh z Basic With Bails, který je nabitý bílkovinami (a chutí) a jeho příprava trvá jen pár sekund. Takže, pojďme začít.

Za prvé: musíte začít s kvalitním tvarohem. Jak jsem již zmínil, milujeme tvarohové výrobky Good Culture (ačkoli tvarohy Trader Joe opravdu nabízejí více peněz za peníze). Jakmile se dostanete ke svému oblíbenému tvarohu, trik k zvládnutí tohoto receptu spočívá v dosažení dokonalé, bohaté a krémové konzistence queso, která vyžaduje jeden jednoduchý krok: rozmixujte svůj tvaroh (asi šálek), dokud nebude hladký. K tomu můžete použít tyčový mixér (pro minimalizaci doby čištění) nebo výkonný mixér, jako je mixér Vitamix Propel řady 510. Nejlepší část? Milovníci tvarohu mohou být v klidu s vědomím, že v konečném produktu nebude přítomna žádná jeho hrudkovitá, hrubá konzistence.

Dále budete chtít umístit šlehaný tvaroh do malé misky vhodné do mikrovlnné trouby a přidat své směsi. Pro plný, ikonický mazlavý, sýrový queso efekt, budete chtít použít asi čtvrt šálku strouhaného sýra (jako čedar) a několik lžiček vašeho oblíbeného taco koření – milujeme Siete’s Spicy Taco Seasoning Blend, obojí je veganské a bezlepkové. Poté vše pořádně promíchejte a vložte do mikrovlnné trouby asi minutu, nebo dokud nebudou ingredience horké a roztavené.

I když se můžete zastavit přímo tam a dát si v podstatě tu nejdokonalejší třísložkovou svačinu, jakou si lze představit, můžete ji také pozvednout o stupeň výš s dalšími zálivkami. V sekci komentářů k videu jsme viděli (geniální) návrhy, jako je přidání míchaných nakládaných jalapeños nebo špetky nutričních kvasnic. Upřímně řečeno, je téměř nemožné se pokazit.

Nyní pojďme mluvit o bílkovinách

Víme, že bílkoviny jsou klíčové, pokud jde o vyváženou stravu. Ve skutečnosti kvalifikovaní odborníci na výživu odhadují, že přijmeme kolem 30 gramů bílkovin na jedno jídlo. Ano, za jídlo. Je pravda, že to není vždy snadné – i když tento 30gramový proteinový cheat list může pomoci. Protein je však základní složkou z mnoha důvodů. Je důležitý pro budování svalů a důležitý pro funkci orgánů a podporu imunitního systému.

Dobré zprávy? Tento recept na tvarohové queso je nabitý…uhodli jste: tunu bílkovin. 40 gramů na misku, abych byl přesný. Popadněte tedy sáček Siete Family Foods Maíz Sea Salt Blue Corn Tortilla (pokud jste je ještě nezkusili, nevíte, o co přicházíte) a využijte toho. Nebo dokonce více Protein Power, Bailey (vývojář receptur za Basic With Bails a toto lahodné queso), doporučuje podávat jej spolu s Quest Tortilla Style Protein Chips – obsahují 18 až 20 gramů (!) bílkovin na porci.

RD poskytuje průvodce alternativními sýry:Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *