Recepty na grilovaný květák a jak květák grilovat

By | September 7, 2023

Považte tohoto svého průvodce na 201 úrovních za všemi různými listy, semeny, prášky a lektvary, které dělají tolik hluku na wellness scéně – a pak zjistěte, jak je skutečně začlenit do svého života. Ať už chcete své smoothie okořenit přírodními suplementy nebo jen přemýšlíte, jak využít kakaový prášek ve své skrýši, zde najdete potřebné informace. Všechno vidět

Jako dítě si pamatuji, že se mi naprosto hnusila myšlenka na květák. Nic na bílých stopkách podobných brokolici mi nepřipadalo přitažlivé. O 20 let později se zelenina stala jednou z nejoblíbenějších náhradních surovin na trhu. Důvod? Existuje mnoho způsobů, jak připravit květák – lze ho začlenit do salátů, ale také z něj udělat vegetariánský steak, pizzu, rýži a další. Dnes se však nejprve zaměříme na tu nejletnější přípravu: grilovaný květák.

I když jste možná nikdy nepřemýšleli o grilování květáku, šéfkuchař McCormick Hadar Cohen Aviram říká, že byste měli. „Grilovaný květák má kouřovější chuť díky uhlí na grilu,“ prozrazuje. “Vzhledem k rychlé a vysoké teplotě cukr na vnější straně také karamelizuje a zajišťuje lehce křupavé sousto.”Další výhoda grilovaného květáku? Má tendenci se vařit rovnoměrněji. “Největší rozdíl mezi grilovaným a pečeným květákem jsou stopy rzi, které se na květáku zachytí z grilu, a jednostranné vaření květáku v troubě ve srovnání s rovnoměrným vařením, které získáte žárem na grilu.” “ zdůrazňuje restauratér a šéfkuchař Brian Malarkey, zakladatel Chef’s Life.

Pokud jste se nikdy nenaučili vařit květák na grilu, nyní máte příležitost. Objevte ty nejlepší tipy a triky, aby grilovaný květák chutnal co nejlépe.

Musíte květák před vařením namočit?

Na internetu je mnoho a mnoho názorů na grilovaný květák a vůbec na nejlepší způsoby, jak květák vařit. Zatímco někteří lidé doporučují květák před vařením namočit (aby změkl a odpudil hmyz, který se v něm může skrývat), Aviram i Malarkey tvrdí, že to není nutné.

„Na rozdíl od bílkoviny květák namáčený nezměkne,“ říká Aviram. Navíc Malarkey říká, že ve skutečnosti chcete, aby byl váš květák co nejsušší, abyste jej mohli grilovat k dokonalosti. „Květák vařte dostatečně pomalu, aby byl plně uvařený, ale zvenčí se příliš nepřipaloval – a vařte ho dostatečně horký, aby zvenku dostal pěknou barvu,“ říká.

Jak můžete zabránit tomu, aby váš květák nebyl tvrdý?

Pokud se obáváte, že vynechání namáčení bude mít za následek tvrdý, nepoživatelný květák, nebojte se, říká Malarkey. “Květák miluje trochu páry,” říká. „Na gril nebo do trouby dejte hrnec s vodou, aby se při vaření trochu zapařila.“ Při grilování květáku se ujistěte, že máte grilovací poklici, aby pára nemohla unikat.

Aviram nás ujišťuje, že květák je vlastně nejtvrdší tepelně neupravený. Když tedy květák grilujete, pečete nebo pečete, jste již o krok blíže k křehčí zelenině.

Nejlepší koření na grilovaný květák

Samotný nevařený květák chutná křupavě, čistě a jemně s velmi jemným sladkým tónem. Z tohoto důvodu Aviram říká, že ke změně profilu palety lze použít všechna koření.

„Vždy sáhnu po koření McCormick Grill Mates Smokehouse Maple Seasoning (19 dolarů), které dává steakům z květáku téměř masovou chuť a zvýrazní jejich přirozenou sladkost,“ prozrazuje. „Pro milovníky tepla vřele doporučuji dochutit květák trochou chilli – kajenský pepř a kmín dodají masovou chuť a trochu okoření. K základnímu koření můžete také přidat přímou chilli papričku McCormick Chipotle (6 $) a vychutnat si kouřově pikantní sousto.“

Pokud se obáváte, že pikantní grilovaný květák nebude vašim dětem (nebo vám samotným) chutnat, nemůžete udělat chybu s paprikou, česnekovým práškem, solí a hnědým cukrem, říká Aviram. Pokapejte růžičky olejem, potřete směsí koření a grilujte jako obvykle, říká.

Bez ohledu na to, jaké koření si vyberete, Aviram říká, že krása květáku je v tom, jak snadno se vaří a jak dobře absorbuje chuť. Ačkoli absorbuje chuť marinády, doporučuje ji okořenit také na grilu, aby konečný výsledek byl nejchutnější.

Jak grilovat květák

Protože je květák suchá, tvrdá zelenina, nemá tendenci se lepit na grilovací rošt. Pokud jej však chcete marinovat v nějaké šťavnaté omáčce, můžete rošty postříkat nepřilnavým kuchyňským olejem. Jinak Aviram doporučuje ujistit se, že růžičky jsou dostatečně velké, aby nepropadly roštem vašeho grilu. Pokud jsou menší, grilujte je v koši jako Cuisinart 11-palcový nepřilnavý gril Wok (11 $).

Nejlepší teplota pro grilování květáku

Podle Avirama chutná grilovaný květák nejlépe při středně vysokých teplotách, kolem 400 až 475 stupňů.

Trik pro dokonalý steak z květáku

Pravděpodobně nejoblíbenější způsob, jak vařit květák na grilu, je zacházet s ním jako se steakem. Přestože existuje mnoho receptů na steaky z květáku, Aviram má několik tipů, jak z pokrmu vytěžit maximum.

“Mým trikem je vybrat si velmi čerstvou hlavu, která je velmi tlustá – která se snadněji řeže a nerozpadne se – a použít tenkou špachtli, jako je kovová špachtle na ryby.” [such as the OXO Good Grips Stainless Steel Fish Turner, $16]otočit steak, aby se snížilo riziko jeho rozbití,“ prozrazuje.

Pokud je vaším cílem dosáhnout skutečně steakové chuti, budete chtít sáhnout po McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning. Jakmile to navrch posypete, je čas grilovat. „Grilujte asi osm minut z každé strany, nebo dokud nezezlátnou a zuhelnatí,“ poučuje. “Pomocí široké strany stěrky opatrně vyjměte jemné steaky z grilu.”

(Hledáte přesný recept, který byste měli následovat? Podívejte se na recept na grilovaný steak z květáku NYT Cooking.)

Další recepty na květák k vyzkoušení

Grilování je jen jedním z nejlepších způsobů, jak vařit květák. Můžete ho také opékat a péct. Najděte 10 jednoduchých receptů na květák pro dny, kdy grilování nepřipadá v úvahu.

Celý pečený květák s pistáciovým pestem

Existuje mnoho receptů na pečený květák, ale tento od NYT Cooking je obzvláště populární, se dvěma palci nahoru od stovek gurmánů. Pečený květák je uvařený k takové dokonalosti, že je dostatečně jemný, aby se dal jíst lžící – a dostatečně chutný, že ho budete chtít znovu a znovu šlehat.

Získejte recept: Celý pečený květák s pistáciovým pestem

Květáková pizza

Chcete, aby vaše pizza byla o něco méně sacharidů? Nahrazením klasické kůrky květákovou krustou docílíte právě toho. I když si dnes můžete koupit krustu na květákovou pizzu, tento recept na květákovou pizzu je tak snadný na přípravu, že se možná budete chtít rozhodnout pro domácí verzi trendu.

Získejte recept: Květáková pizza

Květáková rýže

Pamatujte: Jednou z výhod květáku je, že slouží nejen jako náhrada steaku, ale také jako náhrada sacharidů. Pokud tedy chcete snížit příjem sacharidů, ale chcete pohodlí teplé misky rýže, tento recept na květákovou rýži stojí za vyzkoušení.

Získejte recept: Květáková rýže

květák parmazán

Zatímco květákový steak je nejoblíbenějším způsobem použití zeleniny jako náhražky masa, tento recept s květákovým parmazánem dokazuje, jak univerzální je obecně jako alternativa předkrmu.

Získejte recept: Květák parmezán

Pečený květák a brokolice se salsou Verde

Dodejte svému pečenému květáku jihozápadní nádech podáváním se salsou verde. Ať už si ji dáte jako hlavní chod nebo jako přílohu, budete překvapeni, jak sytá.

Získejte recept: Pečený květák a brokolice se salsou Verde

Buvolí květáková křídla

Milujete buvolí křídla, ale chcete se vyhnout smaženým jídlům a/nebo masu? Tento recept na Buffalo Cauliflower Wings bude vaší záchranou.

Získejte recept: Buvolí květáková křídla

Tacos z pečeného květáku s Chipotle Romesco

Protože květák tak rychle absorbuje chuť, je z něj skvělý taco filler. Nevěříte nám? Tento recept na taco z pečeného květáku získal stovky nadšených recenzí.

Získejte recept: Tacos z pečeného květáku s Chipotle Romesco

Česnekové květákové pyré

Česnekové květákové pyré je obzvláště snadný recept na květák, protože vše, co musíte udělat, je uvařit zeleninu před pyré v páře s olivovým olejem, česnekem, smetanovým sýrem, sýrem, solí a pepřem. (Samozřejmě můžete vždy vynechat mléčné výrobky, aby zůstaly veganské.)

Získejte recept: Česnekové květákové pyré

Plněný květák

Stejně jako můžete naplnit papriky, můžete květák naplnit lahodnými přísadami, jako je hovězí maso, kuřecí maso, česnek, cibule a další.

Získejte recept: Nízkosacharidový plněný květák

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *