„Rozostření rtů“ pomáhá barvě přežít horký den

By | September 11, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Když jsou teploty tak vysoké, že make-up lítá z vašeho obličeje, jako by se vás bál, existují vzhledy, které můžete použít pro vzhled a dlouhou životnost. Jedním z nich je rozmazávání rtů, difúzní, matný vzhled, který přebírá naše zdroje TikTok. A podle vizážisty celebrit Neila Scibelliho je to snadné.

“Rozmazávání rtů je způsob, jak zachovat barvu rtů, aniž byste museli mít přesný, příliš definovaný a strukturovanější povrch,” říká Scibelli. „Je to skvělé v letních měsících, protože když jdeme kolem a už je horko, barva rtů pravděpodobně ztratí svůj tvar a texturu. Efekt rozmazávání rtů vás připraví na úspěch v podmínkách vysoké vlhkosti.“ V teplých klimatických podmínkách. Může téměř fungovat také jako skvrna na rtech, takže pokud jste v těchto klimatických podmínkách venku, můžete mít na rtu tuto rozptýlenou skvrnu a jít po svém dni bez obav, že rtěnka vypadne z linky.”

@meicrosoft Mám pocit, že jsem tímto rtem vypila tu nejúžasnější sklenici hroznového džusu ✨ #fyp #foryoupage #makeup #makeupartist #redlips #RareAesthetic #tattoo ♬ We Can’t Be Friends – Yndi & Dream Koala


Jak dosáhnout rozmazání rtů ve 4 snadných krocích

1. Přidejte barvu na rty

Tento vzhled můžete vytvořit pomocí tužky na rty, rtěnky nebo obojího. “Můžete skutečně použít matnou tužku na rty jako barvu a na rty nanést lehce potaženou vložku,” říká Scibelli. “Mohli byste použít linku podél celého rtu a vklepat ji, protože linka má více suchého, matného povrchu a je také méně pravděpodobné, že se bude příliš pohybovat.”

Kevyn Aucoin, Nezapomenutelný odličovač rtů – 25,00 $

Tato vložka od Kevyna Aucoina je také na vrcholu jeho seznamu. Je to vložka se dvěma konci, která má na jednom konci rozmazanou tvářenku a na druhém tyčinku. Dodává se v šesti nahých odstínech, což je v souladu s přesvědčením Aucoinu, že vložka by měla ladit s vašimi rty, nikoli s rtěnkou.

Pokud chcete použít rtěnku, „chcete hledat rtěnky, které mají sametový, lehce matný povrch. Mohlo by to být také hydratační a sametové, ale nic, co by bylo lesklé,“ říká Scibelli.

Saie, rozostření rtů – 24,00 dolarů

Saie’s Lip Blur dělá čest svému jménu a je ideální pro rozmazání vašich rtů. Je k dispozici v šesti odstínech a vyznačuje se pohodlným, ale sestavitelným matným povrchem, který vytváří efekt měkkého zaostření.

Neutrogena, MoistureSmooth Color Stick – 8,00 $

Tyto hydratační rtěnky jsou Scibelliu oblíbené. “Vytvářejí téměř jako skvrna na rtech,” říká. “Mají sametovou hydratační pečeť, kterou byste mohli vysát, ale vlhkost stále zůstává na vašich rtech, protože ji získáváte z přísad,” které zahrnují bambucké máslo.

Můžete také zkombinovat dva kroky a vytvořit více dvoubarevný ombre vzhled, jako na TikTok výše.

2. Rozetřete barvu

„Abyste dosáhli rozmazaného efektu, můžete barvu natřít na rty nebo kolem rtu a vytvořit požadovaný tvar. Poté ji můžete vklepat prsty nebo štětcem na rty a začít “Rozptylovat barvu, aby nevypadala zvlášť nasycená nebo pigmentovaná,” ​​říká Scibelli. “Přemýšlejte o akvarelových barvách, díky kterým vypadají umělecky.”

3. Skvrna

Odstraňte přebytečný produkt otíráním rtů kapesníčkem.

4. Upravte

Volitelně nastavte vzhled pomocí dokončovacího prášku, abyste vytvořili skutečně rozmazaný efekt. “Vím, že spousta lidí prostě použila látku k blotování, ale já jsem osušila a pak jen poprášila průsvitný prášek přes vršek,” říká Scibelli. „Vezměte opravdu jemně mletý, průsvitný pudr a jednoduše ho vklepejte do barvy – přejeďte jím přes rty jako závěrečný efekt. To je důležité zejména v létě, aby se zafixovala barva a zabránilo se přílišnému lesku.“

Laura Mercier, průsvitný sypký pudr

Doporučuje také osvědčený pudr Laura Mercier. “Je to základní součást mé výbavy,” říká.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *