Šel jsem do Lip Lab upravit rtěnku pro mou pleť| Dobře + dobře

By | September 10, 2023

Když zírám na moře rtěnek rozložených na mém toaletním stolku, vidím kaleidoskop barev – různé červené, růžové, nahé a fialové, které jsem časem nashromáždil. S každým novým nákupem jsem doufala, že najdu ten kouzelný odstín rtů, který by se bez problémů hodil k tomu mému Jižní Asie Kůže. Vždy jsem však byla zklamaná. Červené mi připadaly příliš tmavé, růžové vypadaly jako cukrová vata (a ne v dobrém slova smyslu) a akty na mé pleti vybledly.

Největším zklamáním bylo, že rtěnky, které na Instagramu vypadaly tak lákavě, se nepřenesly do mé jihoasijské pleti. Bylo nespočet příležitostí, kdy jsem si vybrala „trendy“ odstíny, kdy jsem měla pocit, že vnucuji barvu, která se mi nehodí, a při rozhovorech s přáteli a kolegy jsem zjistila, že zkušenost není jen pro já: Mluvil jsem s bezpočtem jihoasijských žen, které měly v minulosti podobné potíže s hledáním rtěnek, které by odpovídaly jejich pleti.

Naštěstí je tento proces stále jednodušší, protože do USA vstupuje stále více jihoasijských kosmetických značek. “Proč je na světě více než 2,1 miliardy Jihoasijců a my jsme sotva zastoupeni v globálním kosmetickém průmyslu? Nahou rtěnku pro jihoasijské odstíny pleti zdokonalila svým slavným odstínem Nudie Patootie, rtěnku s dvojitým koncem a tužku na rty se zemitým, teplým tónem a polomatným povrchem. ne k vymytí jihoasijských tónů pleti.

“Můžeme nosit jakoukoli barvu, pokud je ušitá speciálně pro nás.” -Bina Khan

Podle Samreen je hlavním důvodem, proč tradiční odstíny na jihoasijské pleti nefungují, nedostatek pochopení nuancí různých odstínů pleti a podtónů, které se na tyto typy pleti vztahují. Ženy z jižní Asie spadají pod široký deštník „hnědé“ pleti, která se může pohybovat od karamelu přes espresso až po tmavě hnědou, obvykle s teplými nebo neutrálními podtóny. Nejprodejnější produkty však míří na širokou veřejnost, která nemusí vždy zahrnovat jihoasijské typy pleti.

„Můžeme nosit jakoukoli barvu, pokud je navržena speciálně pro nás,“ říká Bina Khan, spoluzakladatelka Just B Cosmetics, další značky make-upu z jižní Asie založené v roce 2021. „Just B chápe potřebu vytvářet produkty, které jsou inkluzivní pro pleť jižní Asie a kombinují bohaté pigmenty a syté tóny se zářivou hloubkou. Naším cílem je zabránit lidem, aby se zdrželi zkoušení různých odstínů. Zklamali je tak dlouho, takže je chceme povzbudit.” “Spektrum” rtů této značky se skládá z rtěnek se dvěma konci, se světlejším odstínem na jedné straně a hlubším odstínem na druhé, takže můžete upravte barvu, dokud nebudete spokojeni.

Přestože možností vhodných pro mou pleť je stále více, při nedávném výletu do newyorské Lip Lab jsem se rozhodla vzít hledání dokonalé rtěnky do vlastních rukou. Od svého založení v roce 2012 je Lip Lab v popředí přizpůsobitelného prostoru krásy a připravuje cestu pro každého milovníka krásy, aby se stal architektem svých vlastních rtů. Studio (které má 13 poboček ve velkých metropolitních oblastech včetně Los Angeles, Chicaga a Las Vegas) umožňuje hostům projít celým procesem vytváření personalizované receptury rtů, mícháním odstínů, dokud nenajdou svou dokonalou shodu.

Během mé návštěvy mě přivítal odborník na barvy, který mi vysvětlil, že kombinace technologie a umění v laboratoři mi pomůže najít nahou rtěnku, která hladce klouže na mé rty a zanechává krémový finiš bez vzhledu popelavých podtónů, které znám. . Máte zkušenosti s jinými nahými formulemi.

Prošla mě spektrem a vysvětlila mi, že ideální odstín by měl být tmavší, než je můj přirozený odstín pleti, s nádechem růžové nebo hnědé, aby moje pleť vypadala zářivě a zářivě. Vzhledem k tomu, že mám teplé podtóny, doporučila mi zvolit rtěnku s modrými tóny, abych je vyrovnala a pleť nevypadala matně.

Když přišel čas začít míchat pigmenty, každých pár minut přestala, abych mohl vzorek otestovat, abych se ujistil, že jsme na správné cestě. Dokonce jsem měl možnost přidat do balzámu na rty příchuť (zvolil jsem žádnou příchuť) a přizpůsobit vzorec pro čistý, matný nebo krémový povrch. Zvolil jsem čirý povrch pro jednu tubu a balzámový povrch pro druhou a poté jsem mohl upravit názvy a konečný vzhled tub. Rtěnka My Lip But Better a balzám Kiss Me in Soho byly vytvořeny přímo pro mě.
Poprvé se necítím jako divák, ale spíše umělec. Nejlepší část? Mám nahou rtěnku, kterou opravdu miluji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *