Sny o vodě mají hluboký emocionální význam

By | September 27, 2023

TV našich snech je zde nepopiratelná síla. Ať už máte dobrý sen nebo noční můru, podrobnosti o tom, kam se vaše mysl ubírá, když usnete, vám mohou poskytnout přehled o tom, co prožíváte v době bdění. Ale tyto poznatky nejsou vždy zřejmé nebo snadno analyzovatelné, zvláště pokud jde o sny o vodě.

Voda je již dlouho symbolem toho, co se skrývá pod povrchem, zejména pokud jde o pocity. Pokud se věnujete astrologii, říká se, že vodní znamení zvěrokruhu jsou zvláště v souladu se svými vnitřními světy a emocemi. Tato témata a souvislosti se přenášejí i do našich snů. Podle analytika snů Lauriho Loewenberga, autora Sněte o tom: Objevte své sny, změňte svůj životSny o vodě obvykle odrážejí váš aktuální emoční stav, „protože emoce jsou velmi proměnlivé, stejně jako voda, a to, čím procházíte, utváří váš emoční stav, stejně jako voda má podobu čehokoli, co obsahuje.“ Ale pochopení specifických emocí, které pohánějí vaše vodnaté snové scenérie silně závisí na kontextu.Společné významy snů o vodě

Sny o vodě nejsou ze své podstaty „dobré“ nebo „špatné,“ říká astroložka a vykladačka snů Stephanie Gailing, autorka knihy Kompletní kniha snů. Protože se voda může ve snech objevovat mnoha různými způsoby, je podstatné, kde a jak se projevuje. Například sen o popíjení studené sklenice vody pravděpodobně vyvolá velmi odlišné pocity a asociace než snění o tom, že váš dům spláchne povodeň.

Za tímto účelem je důležité pochopit, jak se ve vás voda ve vašem snu cítila, abyste pochopili její význam. „Voda je velmi významná a prvotní a existuje tolik způsobů, jak se voda může objevit ve vašich snech, takže ji můžete rozdělit do dvou kategorií,“ říká Gailing. “Zeptejte se sami sebe: Potvrzuje voda život, nebo život ohrožuje?” Loewenberg dodává, že to, jak se cítíte a co přesně ve vodě děláte, “rozlišuje význam snu.”

V rámci kategorie „potvrzující život“ existuje několik různých možných scénářů. Například, pokud jste ve vodě a užíváte si skvělý čas, jako je plavání na pláži s přáteli, na párty u bazénu nebo ve vířivce, Gailing říká, že vaše vztahy a emoce jsou v souladu a cítíte se spravedlivě. bezpečné ve vašich sociálních kontaktech. Koupání nebo ponoření do moře nebo jezera znamená mír a vyrovnanost, říkají Gailing i Loewenberg. Pokud máte zvýšené dovednosti ve vodě, jako je schopnost snadno plavat do nejnižších hloubek, je to signál z vašeho podvědomí, že jste schopni zvládnout vše, čím se brodíte.

“Voda je velmi smysluplná a původní a existuje tolik způsobů, jak se voda může objevit ve vašich snech… Zeptejte se sami sebe: Potvrzuje voda život nebo život ohrožuje?” – Stephanie Gailing, tlumočnice snů

Na druhou stranu uklidňující sprcha nebo vodopád jemné vody může být symbolem uzavření a očisty (Alexa, hra „Clean“ od Taylor Swift). „Je to dobré znamení, že ve všem, co děláte, dochází k pokroku, ať už něco překonáváte přirozeně nebo aktivně pracujete na tom, abyste se očistili od něčeho zneklidňujícího nebo negativního,“ říká Loewenberg. (Na druhou stranu se obecně předpokládá, že snění o přívalovém dešti symbolizuje slzy a zármutek. „Přemýšlejte o tom, co se ve vašem skutečném životě děje tak rozrušující, že vás to hodně rozpláče,“ dodává Loewenberg.)

Sny o vodě, které jsou životu nebezpečné, naznačují emoce a síly mimo vaši kontrolu. Pokud například sníte o utonutí, je to signál, že je ve vašem životě něco, co vás buď přemáhá, nebo hrozí, že vás předběhne, říká Loewenberg. “Když se topíš, je pro tebe těžké zůstat vzhůru a něco tě stáhne dolů.” Zeptejte se tedy sami sebe, co tato akce odráží? Co ve vašem skutečném životě způsobuje, že emocionálně bojujete nebo zůstáváte vzhůru?“ ptá se.

Mezitím Loewenberg říká, že snění o povodních symbolizuje situaci, která se zhoršuje, a že vaše emoce narůstají natolik, že hrozí, že se přelijí. A pokud ve vašem snu něco uniká, je to podle Gailing znamení, že vaše hranice nejsou udržovány a že „vaše…“ [emotional] Lešení není dostatečně pevné.”

Jak určit význam svých snů o vodě

Gailing i Loewenberg říkají, že je důležité vzít v úvahu kontext událostí snu, jak se odehrávají, a své pocity, když se probudíte, abyste zjistili jeho význam. Pokud jste pociťovali strach nebo úzkost kvůli přítomnosti vody ve snu, je to znamení, abyste se podívali na svůj život a zjistili, jak můžete spojit tečky s událostí nebo entitou ve vaší přítomnosti, která podobně vyvolává emoce.

Pokud máte potíže se zpracováním svých emocí, může být užitečné zamyslet se nad aktivitou vody ve vašem snu. Klidná voda má pro většinu lidí tendenci znamenat klid (ačkoli to může některé lidi zneklidnit) a vroucí nebo horká voda může naznačovat, že se situace vynořuje nebo že máte potíže nebo se chystáte do potíží. Pokud je voda zakalená, může to znamenat něco nejasného nebo negativního, zatímco čistá nebo perlivá voda má pozitivnější význam a může symbolizovat klid nebo harmonii.

Buďte opatrní, pokud se vám opakuje sen, který také zahrnuje vodu. Objeví-li se voda ve vašich snech několikrát, je to znamení, že to, co symbolizuje, je stále přítomné, relevantní a potřebuje brzy řešení. Pozitivnější, opakující se konotace signalizuje něco dobrého nebo něco, co funguje.

Co dělat, když sníte o vodě

Podle Loewenberga je nejlepší pohlížet na sny jako na upřímnou reprezentaci toho, co se děje v bdělém životě, a podle toho dbát na jejich varování. Jakmile pochopíte možný význam nebo symboliku snu, věnujte nějaký čas řešení nebo zápolení s tím, co se objeví.

Protože voda je úzce spojena s emocemi, je důležité se zblízka a upřímně podívat na to, jak se svými emocemi zacházíte a jak určují vaše myšlenky a činy. “Když je voda ohromující nebo ohrožující, emocionální myšlení vás nějakým způsobem dostane do problémů v reálném životě, takže je čas zbavit se emocí.” [the situation] a vypořádat se s tím racionálně a logicky,“ říká Loewenberg. “Pokud vám voda funguje a cítíte se dobře, čistí nebo krásně, pak pro vás funguje dobře i emocionální stránka.”

Pokud máte potíže se sledováním svých pozorování a poznámek, vedení deníku snů je užitečný způsob, jak si uspořádat všechny své myšlenky. Zapište si své myšlenky a pocity o svých snech, aby tato životodárná síla ve vašich snech byla většinou vyjádřena pozitivními, podpůrnými způsoby.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *