Stůjte vzpřímeně s tímto tréninkem držení těla pro sílu a flexibilitu

By | September 12, 2023

PDržení těla, síla a pohyblivost jsou spojeny v potenciálně začarovaném kruhu. Pokud budete celý den sedět shrbeně, riskujete oslabení svalů a znehybnění kloubů, které potřebujete, abyste zůstali vzpřímení. Pokud jsou vaše klouby a svaly ztuhlé a neforemné, jen těžko udržíte správné držení těla. POVZDECH.

“Jedním z největších faktorů ovlivňujících mobilitu je špatné držení těla při celodenním sezení, které vede ke svalové nerovnováze,” řekla dříve Emily Kiberd, DC, lékařka chiropraxe na Urban Wellness Clinic, Well+Good. “Slabé svaly z přílišného sezení mohou vést ke kompenzacím v těle, které mohou bránit pohyblivosti a způsobit degeneraci kloubů, svalové napětí a bolesti hlavy.”Abyste se z tohoto kruhového problému dostali, musíte zaujmout proaktivní přístup. Vstupte: cvičení, které podporuje správné držení těla procvičováním svalů a zvýšením rozsahu pohybu v kloubech. Kat Atienza, trenérka a spolumajitelka Session v Brooklynu, dala dohromady 15minutové cvičební video pro sérii Well+Good’s Good Moves, které přesně tohle dělá.

Tato rutina se zaměřuje na některé z nejdůležitějších oblastí pro správné držení těla. Potřebujete sílu a flexibilitu zad, abyste udrželi ramena stažená dozadu. K trénování Atienza představuje dlouhý odporový pás, který můžete použít pro řady v sedě, tlaky nad hlavou a stahování lat. (Můžete také použít mini band nebo si jen udržet váhu těla.) Tyto pohyby zapojují laty a střední záda a zároveň mobilizují vaše ramena.

Silné držení těla také zapojí hýžďové svaly, boky a jádro, protože tyto svalové skupiny poskytují opěrný sloup pro celou vaši páteř. Atienza tedy programuje pohyby jako kyčelní údery jednou nohou, aby aktivoval váš zadek a otevřel vaše boky.

“[There’s] S naším zadním řetězcem se toho tady hodně děje, ale naše přední svaly – svaly na přední straně těla – podpoří toto zdravé tělo stejně jako svaly na zádech,“ říká Atienza.

Od shora dolů a zepředu dozadu je trénink síly a flexibility pro správné držení těla skutečně úsilím celého těla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *