Takto funguje upcyklační program Girlfriend Collective

By | September 18, 2023

Ve společnosti Well+Good trávíme dny povídáním a učením se od nejzajímavějších lidí v oblasti wellness – odborníků, myšlenkových vůdců a celebrit. Nyní vás zveme do diskuse. Vítejte v podcastu Well+Good, vašem průvodci hledáním návyků a postupů, které odpovídají vaší frekvenci. Přečtěte si více

Byla to nabídka, která se zdála být příliš dobrá, než aby to byla pravda: bezplatné vysoce kvalitní kompresní legíny vyrobené z recyklovaných lahví na vodu. Stačí zaplatit 20 $ za dopravu! Psal se rok 2016 a všichni, které jsem znal, včetně její matky, sestry a její nejlepší kamarádky, využili propagaci.

Tak vznikla před více než šesti lety dnes již známá sportovní značka Girlfriend Collective. Dodnes stále nosím černý výškový pár, který jsem dostal poštou, a pravidelně prohlížím webové stránky značky, abych zjistil, zda jsou nové verze uvedeny na trh, a abych zjistil, kdy jsou naskladněny staré náhrady.

Legíny se po stránce kvality rozhodně osvědčily. Švy jsou pevné, látka není hrudkovaná jako některé jiné starší legíny, které vlastním, nemají dírky a můžu v nich dělat ty nejhlubší výpady. Nemám však úplně stejnou velikost jako před šesti lety, takže už nejsou tak pohodlné, jak bývaly, a černá se v poslední době trochu zmatnila. Proto mě napadlo použít upcyklační program ReGirlfriend společnosti Girlfriend Collective, který říká: „Pošlete nám svou starou přítelkyni a my z ní uděláme novou přítelkyni“ – zejména proto, že vám poskytne kredit ve výši 15 USD, který obdržíte v obchodě.Nejsem sám. Quang Dinh, spoluzakladatel Girlfriend Collective, nedávno řekl podcastu Well+Good, že stále více lidí využívá upcyklačního programu Girlfriend Collective a na trh přichází mnoho legín, o kterých se domnívají, že pocházejí z roku 2016.

“Od začátku jsme měli na mysli kruhovost,” říká Dinh. ReGirlfriend se liší od ostatních upcyklačních programů v tom, že látku nejen sešívá do nových oděvů, ale ve skutečnosti se pokouší z látky vytvořit novou přízi a následně utkat zcela nové kusy.

Quang Dinh, spoluzakladatel Girlfriend Collective
Foto: W+G Creative

Proto proměnit starého přítele v nového není tak snadné, jak to zní. Dinh říká, že v současné době shromažďují a třídí a spolupracují se svou továrnou na Tchaj-wanu, aby zjistili, jak zajistit, aby proces odstraňování nátěru byl šetrný k životnímu prostředí.

„Dalším důležitým krokem je odstranit co nejvíce barvy udržitelným způsobem,“ říká Dinh. „Musíme používat chemikálie. Musíte to udělat. Jaký to má dopad? Můžeme bezpečně odstranit barvu?”

To je současná překážka. Dále Dinh předpokládá, že proces recyklace příze bude podobný způsobu, jakým se recyklují láhve s vodou na malé třísky, které se pak stanou přízí. Ale pak přichází další experimentování: Chová se recyklovaná příze z oblečení vyrobeného z recyklovaných lahví na vodu stejně jako původní recyklovaná příze?

“Teď je to jako, dobře, máme tuto přízi, která nepochází z lahví s vodou.” Co to dělá?” říká Dinh. “Musíme na to přijít. Takže je to ve fázích a je to dlouhá hra, je to dlouhá cesta. Ale pokud to jako značka chceme udělat, musíme to udělat správně. “

Poslechněte si Dinhův rozhovor s podcastem Well+Good a zjistěte, jak on a jeho manželka vybudovali dnes již ikonickou a trendově určující udržitelnou značku, jak se značky jako Girlfriend snaží bojovat s rychlou módou a jak na našich nákupních rozhodnutích skutečně záleží.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *