Tampon Tax Back Coalition platí vaši tamponovou daň

By | October 12, 2023

FPro více než 11 milionů lidí v této zemi, kteří zažívají dobovou chudobu, je již tak obtížné dovolit si každý měsíc nezbytné produkty menstruační hygieny, jako jsou tampony, vložky nebo slipové vložky. Ale dodatečná daň z obratu, která je stále vybírána na takové potřeby menstruační péče ve 21 státech, situaci jen zhoršuje. To je důvod, proč značka pro genderově inkluzivní a udržitelnou menstruační péči August uzavřela partnerství se sedmi dalšími značkami menstruační hygieny – Cora, LOLA, The Honey Pot, Rael, Here We Flo, Saalt a DIVA – aby svým zákazníkům uhradila veškeré vládní náklady. zaplatit, když si dobové produkty koupí online nebo v obchodech.

Odborníci v tomto článku

  • Amy Fischer, generální ředitelka LOLA, značky menstruační a reprodukční péče
  • Nadya Okamoto, aktivistka za menstruační spravedlnost a zakladatelka společnosti August, udržitelné značky menstruační péče

Těchto osm značek dobové péče tvoří novou koalici Tampon Tax Back Coalition, která byla zahájena 11. října na počest Mezinárodního dne dívek. Od tohoto dne mohou zákazníci jednoduše navštívit tampontaxback.com a předložit účtenku za nákup menstruačního produktu jedné z těchto značek a daň z obratu, která jim bude účtována. Daň vám pak bude vrácena prostřednictvím Venmo do dvou pracovních dnů.

Myšlenkou koalice je na jedné straně ušetřit lidem povinnost platit daně za produkty pro menstruační péči, ale na druhé straně zvýšit povědomí o tom, proč by měly být tyto daně celostátně zrušeny: Zatímco ostatní zdravotnické produkty, jako jsou kontaktní čočky a volně prodejné přípravky Většina států považuje volně prodejné léky za nutnost a osvobozené od daně. Menstruační položky jsou klasifikovány jako „luxusní“ nebo „nepodstatné“ položky v 21 státech, které je stále zdaňují – navzdory skutečnosti, že zahájení (a zvládnutí) menstruace je pro každého s dělohou nevyhnutelné.

“Jediný důvod, který mohu hádat.” [tampons] jsou stále označovány za luxusní nebo nepodstatné věci, protože lidé, kteří učinili tato právní rozhodnutí, sami nedostali období.” – Nadya Okamoto, spoluzakladatelka a generální ředitelka srpna

“Jediný důvod, který mohu hádat.” [tampons] “Stále jsme tak označováni, protože lidé, kteří učinili tato právní rozhodnutí, sami nedostali menstruaci,” říká srpnová spoluzakladatelka a generální ředitelka Nadya Okamoto, která před téměř deseti lety založila globální neziskovou organizaci PERIOD. v roce 2014 poskytnout potřebným to nejnutnější pro menstruační péči.

V posledních letech, jako součást rostoucího hnutí proti dobové chudobě, 19 států zrušilo daň z prodeje produktů menstruační péče (často označovanou jako „tamponová daň“) s odůvodněním, že je svou povahou diskriminační; Texas je posledním státem, který tak učinil, se zákonem, který vstoupil v platnost v září. V loňském roce CVS také snížila ceny svých vlastních menstruačních produktů a začala vybírat daň z prodeje těchto produktů ve 12 státech.

Zatímco Okamoto v květnu zavedlo systém vrácení srpnových zákazníků daně, kterou zaplatili při nákupu produktů, nová koalice Tampon Tax Back Coalition rozšiřuje dopad na konkurenční značky.

Proč je periodická nerovnost problémem fyzického a duševního zdraví

Abyste pochopili, jaké to je žít s dobovou chudobou a mít omezený přístup k tamponům nebo vložkám, představte si trefnou metaforu: žít bez přístupu k toaletnímu papíru asi týden v měsíci. Bez ohledu na to, kde se tento týden nacházíte, když vás příroda zavolá – ať už je to veřejná toaleta, byt přátel nebo váš vlastní domov – musíte rychle najít způsob, jak se očistit bez TP. Jistě, najdete řešení (papírové ručníky jsou koneckonců věc), ale neustálá nejistota Když A Kde Celý týden si musíte ulevit bez toaletního papíru. Každý měsíc vás naplní strachem a hanbou.

Nedostatečný přístup k produktům menstruační péče tak může mít dopady, které daleko přesahují fyzický dopad selhání při zmírnění menstruačního krvácení. Průzkum z roku 2020 mezi téměř 500 menstruátory navštěvujícími vysokou školu ve skutečnosti našel souvislost mezi dobovou chudobou a špatným duševním zdravím: ve srovnání s subjekty, které nikdy nezažily dobovou chudobu, subjekty, které si nemohly dovolit menstruační chudobu nebo k ní mít přístup, vyšší známky střední až těžké Deprese.

“Je tam velká složka důstojnosti,” říká Okamoto. „Představte si, že máte menstruaci [and you can’t afford period-care products]. Jste v nejrušnější den menstruace a nemáte žádné extra spodní prádlo, žádné náhradní kalhoty a žádný okamžitý přístup ke sprše nebo toaletě. A zároveň se snažíte věnovat svému každodennímu životu nebo pro mnoho lidí se snažíte získat práci.“

To jen dokazuje, že nedostatečný přístup k menstruačním produktům může také vést k větším finančním problémům. „Existuje značný počet žen a dívek, které nemohou chodit do školy nebo do práce, aby uživily rodinu, protože během menstruace nemohou opustit svůj domov,“ říká Amy Fischer, generální ředitelka Lola. “A to je samo o sobě tragédie.”

Pro Fischera bylo rozhodnutí spojit své síly s Okamotem a vytvořit koalici Tampon Tax Back Coalition jednoznačné. Od uvedení Lola na trh v roce 2014 se značka organické menstruační hygieny a sexuálního zdraví spojila s organizacemi jako I Support the Girls, aby darovala miliony dobových produktů pro ty, kteří si je nemohou dovolit.

“Každý rok vyčleňujeme určitou část našeho rozpočtu, abychom byli schopni podporovat tyto organizace, včetně daně z tamponů.” Je I když budou vymýceny, stále budou ženy, které si je nemohou dovolit,“ říká Fischer. „Cílem je zajistit, aby každý, kdo potřebuje produkt dobové péče, měl přístup k produktu dobové péče, když jej potřebuje.“

Fischer i Okamoto doufají, že koalice Tampon Tax Back Coalition inspiruje další lídry menstruačního průmyslu, aby následovali příklad a také vrátili nespravedlivé daně svým zákazníkům. Kapitalismus samozřejmě podporuje konkurenci mezi podobnými společnostmi, ale Fischer říká, že obchodní partnerství, jako je tato, mohou být cenným nástrojem v boji proti problémům sociální spravedlnosti, jako je dobová nerovnost, která ovlivňuje zákazníky v odvětví.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Cardoso, Lauren F a kol. “Výsledky chudoby a duševního zdraví související s časem mezi ženami ve vysokoškolském věku ve Spojených státech.” BMC Women’s Health Vol. 21.1, 14., 6. ledna 2021, doi:10.1186/s12905-020-01149-5


Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *