Tampony vs. vložky: Proč si vybíráte jedno nebo druhé?

By | September 17, 2023

WKdyž mi bylo 9, rodinný přítel mi dal American Girl Guide to Puberty. Péče a starost o vás, kniha, kterou proslavila generace žen, které listovaly stránkami plnými akvarelových ilustrací pubertálních traumat, jako je akné. Spoléhala bych ale na tvrzení, že část této knihy, kterou si čtenáři pamatují nejživěji, je naprosto přesný návod na zavedení tamponu. Pamatuji si, jak jsem zírala na reklamu, které můžeme všichni tleskat za to, že pomáhá normalizovat a popularizovat používání tamponů, a v duchu jsem si říkala: „Ne, děkuji.“ Při hádce mezi tampony a vložkami jsem vždy volila to druhé.

Můj postoj není něco, čím jsem, um, zahanbený Rozhodl jsem se, že si toho nechám co nejvíce pro sebe, což je vlastně docela snadné. Chci říct, kdy se tě naposled někdo zeptal, jestli si může půjčit poznámkový blok? Byla to horká minuta (nebo několik desetiletí), že? Je to proto, že z mého osobního pohledu jsou poznámkové bloky ve veřejném mínění zastaralé a zastaralé. Pak je pro vás vtip Amy Schumer ve speciálu Netflix to pravé Rostoucí pro detaily. “A Millennials, pokud nevíte, co je to podložka, gratuluji… Vložka je plenka dlouhá chodidla, kterou si zabalíte mezi nohy a celý den se v ní potácíte,“ říká Schumer a vrtí se kolem.

A nenechte se mýlit – nemám nic proti tamponům. Ve skutečnosti si myslím, že je obecně posilující, že společnost je cool, pokud jde o tampony, menstruační kalíšky a jakoukoli jinou možnost péče o vlasy (tam dole), díky které se cítíte dobře. Ale na jednom osobní Cítím se jako jediný GD člověk na světě, který stále používá vložky.

Chápu to, chápu to: ty si myslíš, že to jsou tampony Tak mnohem chladnější

Tampony měly od začátku rebelskou pověst; Když Tampax vstoupil na hlavní trh, katolická církev odsoudila svobodné uživatele tamponů. A neoficiálně pokroková babička říká, že patriarchální nálada její doby byla, že „tampony byly pro děvky“. Že kdyby se do vaší vagíny vešel tampon, co? odlišný Mohl by na to být prostor? [clutches pearls]? A i když nějaký náznak tohoto zahanbování tamponů mohl proniknout, i když nenápadně, do dnešní společnosti (pozor spoiler: patriarchát stále existuje), skutečnost, že tampon byl doplněk „zlé dívky“, ji jen přivedl na sex.

Aby bylo jasno, mám na mysli „sexy“ ve smyslu „přitažlivý“ – nikoli ve smyslu „přitažlivý“. sex. A jsou skutečně atraktivní z mnoha důvodů, které se vyvíjejí spolu s vámi. Například, když jste vyrůstala jako sotva krvácející mladá žena na počátku 2000, tampony mohly nabízet stejné známky mladistvého chladu jako nošení tang, kouření hřebíčkových cigaret nebo pití z láhve s vodkou. To vše neříkám jako historik, ale jako někdo, kdo nedávno diskutoval o zásadních otázkách Pen15 a řekl: “Jo, to je skoro všechno.”

Pro mnoho mých vrstevníků bylo snadné naskočit do rozjetého vlaku s tampóny, protože to bylo buď A. Žádný velký problém (viz: Péče a starost o vás) nebo B. Drzé znamení ženskosti. Tampony jsou dodnes jediným produktem ženské hygieny, který má své místo na dobře vybavené dámské toaletě. Tady jsou, vypadají jako sladké, jednotlivě zabalené bonbóny ve skleněné nádobě; A tam sedím, moje skrýš vložek se vyboulí v tajné kapse mé kabelky.

Není to tak, že používám podložky, protože cítím ozvěnu “rrrrrrrrrip” jejich vybalení, které se odráží od každé zdi koupelny, aby bylo jako ASMR.

Jak jsem řekl, nestydím se – ale někdy si připadám jako výstředník. Kdykoli se kolega zmíní o vycpávkách, učiní to kouleným, chichotajícím se tónem: „Lol, vycpávky? Jsme v 50. letech?” A není to tak, že bych používal vycpávky, protože našel ozvěnu “rrrrrrrrrip” jejich vybalení, což se odráží od každé stěny koupelny, aby byly přilehlé k ASMR nebo tak něco. Také je nepoužívám jako znak své čistoty (protože HAHAHAHAHA ne.), Jednodušeji řečeno, používám je, protože mi to dává smysl.

Proto já, vaše internetová babička, používám vložky

Jsem staromódní, úzkostná, hluboce nezodpovědná a pláž mě nezajímá.

Staromódní část: Byl jsem vychován přísnou, tradiční katolickou matkou. A i když moje výchova nezahrnovala strašení panenskou blánou, Tampax jsme si do domácnosti Garis prostě nekoupili a já jsem nehodlal vznášet žádné zvláštní požadavky.

Faktor strachu pochází ze syndromu toxického šoku a věřte mi, vím, že šance jsou v můj prospěch, pokud jde o vyhýbání se TSS. Postihuje méně než 1 ze 100 000 lidí, ale já jsem někdo, kdo usíná v make-upu, který by mohl nikdy Každý, kdo užívá antikoncepční pilulky každý den ve stejnou dobu a zpacká kroky třífázové rutiny péče o pleť.

Nerada do sebe dávám něco, co mi nepřináší radost.

Ale hlavní důvod je tento: nerad do sebe vkládám něco, co mi nepřináší radost. Děsí mě to a tak to cítím a nesoudím lidi, kteří smýšlejí jinak a doufají, že nebudou soudit mě. Protože se nemohu dostat přes aspekt zavádění tamponu, od začátku jsem věděl, že budeme nešťastné spojení. A pokud si myslíte, že jsem to nezkoušel staromódním způsobem, buďte si jisti, že jsem jich pár použil v zoufalství, když jsem neměl po ruce vložku, a nikdo z mých přátel to neudělal jediný, kdo nosil mou vložku. Můj spis za zanechání tamponu? 30 mučivých minut nepohodlí, po kterých následoval přechod na vatový toaletní papír.

Ach, krátce o těch menstruačních kalíšcích se snadnou údržbou: Pokud dáváte přednost těmto, jsem za vás opravdu rád (a všechny vaše ušetřené peníze a udržitelnost vyhrávají každý měsíc), ale… ne, za mě ne. Když se nemůžu zavázat k tamponům, vážně si myslíš, že bych byl ochotný se šukat pěstí třikrát denně?

Ukázalo se, že nejsem jediný fanoušek vložek v boji mezi tampony a vložkami

I když mám často pocit, že jsem poslední, kdo používá vložky, realita je taková, že mnoho lidí si stále dělá zásoby. V roce 2018 to vypadá, že já, můj jediný přítel, a 61,31 milionu dalších spotřebitelů jsou uživatelé Padu. A i když jsem rád, že nejsem tak odlehlý, jak jsem si dříve myslel, opravdu tu nejsem, abych přesvědčivě argumentoval pro vycpávky. Bez ohledu na to, co používáte – vložky, tampony, kalíšky nebo zda se rozhodnete volně proudit – myslím, že je skvělé, když se díky tomu budete cítit co nejpohodlněji, posíleni a v souladu s menstruací.

…Přesto by bylo hezké, kdyby koupelny diverzifikovaly svou nabídku produktů dědictví, aby sloužily mně a více než 61 milionům dalších.

Necháme-li stranou tampony a vložky, je tu jedna věc, na které bychom se měli všichni shodnout: výstřední potěšení z dobového sexu. A my vám představíme Mittelschrei, otravného malého přítele dobových křečí.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *