Tanečnice Moulin Rouge sdílí své zdraví a kondici

By | October 7, 2023

TMluvil o Moulin Rouge, divadle pod stejnojmenným historickým větrným mlýnem, a dokázal vykouzlit snímky zrzavé Nicole Kidman a mladého Ewana McGregora ve filmu Baze Luhrmanna. Ale po shlédnutí tohoto vlastně Když jsem se krátce po přestěhování do Paříže zúčastnil představení v Moulin Rouge, překvapilo mě něco, co jsem nečekal: představení je podívanou na sílu, vytrvalost, rovnováhu a flexibilitu.

Ano, je to nablýskaný, okouzlující kabaret plný polonahých péřových kostýmů (přesně 1000 kostýmů), tance z plechovky a publika opilého šampaňským. Ale je to také docela sportovní úspěch.

Existují čtyři hlavní tance, z nichž každý má svůj vlastní, Počkat, to opravdu udělali?! momenty (včetně podvodního tanečního vystoupení) a projevy talentu mezi nimi. Duo na kolečkových bruslích mě málem přimělo křičet úžasem, zatímco dva muži použili sílu svých krků – ?!? – aby se navzájem podporovali celou svou tělesnou hmotností.

Obsazení tvoří 60 umělců a vystupuje šest nocí v týdnu se dvěma představeními za večer. Co dělá tanečník s tak vyčerpávajícím rozvrhem, aby si udržel své tělo ve stavu špičkové výkonnosti a zdraví?

Přesně na to jsem se zeptal jedné z hlavních tanečnic, 23leté Allie Goodbun z kanadského Toronta. S diplomem v kineziologii z University of Toronto – plus 16 lety tanečních zkušeností – Goodbun jedinečně rozumí tomu, co její tělo potřebuje a jak si ho udržet co nejdéle zdravé.

Jeden den v životě tanečnice Moulin Rouge

Goodbun se přestěhovala do Paříže na konci roku 2021, aby začala pracovat jako tanečnice na plný úvazek na ikonickém místě. Od té doby přijala novou rutinu, která vypadá úplně jinak než ta, kterou měla doma.

12 až 12:30: Probuďte se

Goodbun vstává kolem poledne – největší změna oproti její předmoulinské dietě. Vzhledem k tomu, že své pořady nahrává každý večer ve 21 a 23 hodin, končí v práci až po 1 hodině ráno, takže spí, aby si to vynahradila. „Nemám ranní rutinu [anymore]; Moje rutina teď zní: “Jak rychle se mohu dostat z domu, abych viděl co nejvíce z Paříže?!”

Nejdřív ale doma rychle snídá. „Něco jako cereální miska, vejce na toastu, sendvič s avokádem a rajčaty – bohaté [enough] “Aby mě vydržel až do oběda,” říká.

13:00: Pěšky nebo na kole do kavárny a prozkoumání Paříže

Občas je od 13:00 do 16:30 povinná taneční zkouška v Moulin Rouge. Jinak se Goodbun dostane do města ze svého bytu na Montmartru vedle divadla. “Pravděpodobně každý den chodím do pěti různých obvodů,” říká. „Jezdím na kole, kam chci; Myslím, že chodím každý den do jiné kavárny.” Goodbun miluje, že její noční pracovní rozvrh jí umožňuje vidět Paříž během dne a na svém TikToku sdílela některé ze svých oblíbených kavárenských objevů. “Na pohodlí čerstvého pečiva z pekárny je něco, co doma prostě neexistuje.”

17:00: Jezte a připravte se na představení

Kolem 17 nebo 17:30 si Goodbun připravuje jídlo, aby načerpala energii pro své tělo na večerní show. Poukazuje na to, že se to děje v „mrtvé zóně“, kde je mnoho francouzských restaurací mezi obědem a večeří zavřeno, takže obvykle jí doma a vaří si sama to, čemu říká „severoamerická klasika“, jako je kombinace masa, brambor a zeleniny, kuře pánev nebo tacos. Pak jdeme do divadla.

19:30: Rozcvička v Moulin Rouge

Goodbunova rozcvička před show není příliš intenzivní, říká. „Celý den jsem byl aktivní, jezdím na kole a chodím, a chci šetřit energii na přehlídky – je to rovnováha mezi zůstat aktivní a nevyčerpávat se, abyste nebyli unavení, když se dostanete do práce. Provede specifickou taneční rozcvičku, protáhne a aktivuje svaly, které bude v show používat, a poté si připraví vlasy a make-up na show ve 21:00.

21:00 a 23:00: Back-to-back performance

Díky životopisu, který zahrnuje televizní pořady Disney, modeling a soutěžní tanec, není pro Goodbun být na pódiu nic nového. I když je hlavní tanečnicí pro mnoho představení během týdne, také rotuje (a zná roli každého tanečníka!) a může hrát jinou roli v závislosti na noci.

1:15: Sbalte se a jděte domů

Goodbun využívá své poslední chvíle v divadle k tomu, aby se odlíčila, osprchovala, odložila kostýmy a převlékla se do něčeho pohodlného. “Až půjdu domů, budu připravená do postele!” říká.

2:00: Večeře

Goodbun sní svou „druhou večeři“, když se vrátí domů, obvykle něco rychlého, co nabije její tělo bez dlouhého času na přípravu, jako je sendvič a proteinový koktejl. „Obecně nikdy nechodím na večeři, protože v té době pracuji. Jednu noc v týdnu, kterou mám volno, se občas zajdu najíst, pokud mám plány, ale většinu toho, co jím mimo domov, je káva a croissanty.“

3:00: Relax

Kvůli šestihodinovému časovému rozdílu oproti Torontu a plánu nočních sov skončí Goodbun podobně jako její rodiče a partner v Kanadě. “Jdu spát a probouzím se ve stejnou dobu jako oni,” říká. Toto okno používá na konci svého pracovního dne k FaceTime, než usne.

3:30 až 4:00: Čas spánku

Zatímco někteří Pařížané vstávají, aby začali svůj den, světla se konečně rozsvěcují na noc v Goodbunu.

Jak zůstává silná a plná energie

Ticho, ticho, KLID!

„Od té doby, co jsem se sem přestěhovala, je pro mě na prvním místě klid a mír,“ říká. “Pokud jsem unavený, hra pro mě končí.” Vím, že potřebuji spát co nejvíce a tak dlouho, jak je potřeba, a záměrně nic neplánuji vždy před 14:00.“ Toto je nevyslovené pravidlo mezi všemi tanečníky, říká mi. “Věděl jsem to předem [moving here and starting this job] že bych potřeboval hodně odpočívat, ale ne v takové míře, jakou teď vím.“

Říká, že tato změna jejího cirkadiánního rytmu a spánkového plánu je největší změnou od jejího předchozího života; Upřednostňování kvality spánku a zotavení bylo synonymem jejího úspěchu v show (a vyplatilo se – po asi 18 měsících byla povýšena na ředitelku). A tím, že rychle opustí byt, aby se dostala na sluníčko, zvykne si na tento změněný plán spánku.

Kromě spánku Goodbun relaxuje každodenním cvičením a je velmi francouzský Petit Plaisir Užívá si každé odpoledne – kávu a croissant. “Prodala jsem svůj kávovar,” řekla. “[Going out for] Káva se stala mým duševním a společenským odbytištěm; způsob, jak se dostat z domu, setkat se s přítelem, prozkoumat město.“

Francouzská fitness rutina

Její hlavní praxe samozřejmě zahrnuje tanec minimálně 30 hodin týdně; Šest dní volna, jeden den volna – rozvrh, na který si zvykla během let dospívání. A jak trénuje? Tohle se dost vyvinulo.

Pro Goodbuna je Paříž její tělocvičnou. “Od té doby, co jsem se sem přestěhovala, jsem nestrávila ani den,” říká. „Místo křížového tréninku mám aktivní denní režim; Bylo to to nejlepší pro mé fyzické a duševní zdraví.“

Tímto způsobem přijala velmi francouzský přístup ke zdravému životnímu stylu. Goodbun prakticky žila v Athleisure a Lululemon — dokonce pracovala na recepci v SoulCycle.

„V Torontu jsem byla velkou dívkou – hodiny spin, HIIT, CrossFit a Pilates; Vždycky si říkám: ‚Do které tělocvičny jdu?‘“ říká. „Pak jsem přijel do Paříže, šel rovnou na zkoušky a ráno před mými tanečními zkouškami v Moulin Rouge jsem se pokusil přihlásit do tělocvičny. Čtvrtý den to bylo velké NE. Neměl jsem žádnou energii. Musím si dávat pozor, abych to nepřehnal. Musím poslouchat své tělo a nejen své zvyky, které jsem měl v Kanadě.

„Fitness je v Severní Americe trochu pokročilejší a aktuální,“ říká. “Protože tam, The je váš způsob, jak se cítit fit – tím, že budete dělat svou ranní rutinu, nosit cvičební oblečení a cvičit.“

Ve Francii se trend boutique fitness a posedlost wellness teprve prosadil. “Tady produktivita znamená užít si pomalé ráno, ujistit se, že dům je čistý, obléct si opravdu pěkné oblečení a jít do pekárny – to je jiný způsob myšlení.”

Všimla si, že zatímco mnoho tanečníků chodí do posilovny, nemusí nutně chodit do města za obchodem jako ona. “Dávám přednost svému aktivnímu životnímu stylu na delší dobu dne, chůzi nebo jízdě na kole, a pak se zahřeji tolik, kolik potřebuji na tanec.”

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *