Tato 10minutová hodina barre s nízkým dopadem je skutečným ústředním bodem

By | September 9, 2023

Každý měsíc nás nový trenér provede čtyřmi nejlepšími tréninky, které mají v tašce. Sledujte nás každý týden a objevte nové způsoby, jak se s námi zapotit. Všechno vidět

Jak se blíží léto, grilování, brunche a líné dny na pláži jsou na obzoru. Dodržování tréninkových cílů, které jste si stanovili v lednu, může být trochu obtížnější.

Pokud máte málo času a hledáte něco dobrého, tento týdenní díl Klubu trenéra měsíce Well+Good může být to pravé pro vás. Trenér tanečnice a studia Lululemon Amanda Baxterová vede diváky v 10minutovém, jemném barre hoření.

“Pokud jste nikdy předtím necvičili barre, je to mix jógy, pilates a baletní techniky,” říká Baxter. Ve třídě doporučuje držet se typu „barre“, aby byla zachována rovnováha. Používá židli, ale v podstatě udělá vše, čeho se můžete chytit (okraj stolu, pevná knihovna).Toto cvičení vynechává pohyby s velkým dopadem, jako jsou skoky nebo burpees, a místo toho pomalu a rovnoměrně procvičuje kvadricepsy a svaly jádra. A může to trvat jen 10 minut, ale protože vás Baxter mezi dřepy drží nízko a neustále se zapojujete do svých pohybů, ucítíte to.

„Když se pohybujete z jedné pozice do druhé, snažte se zůstat nízko a při zemi,“ říká Baxter. „Chcete se vyhnout vstávání v přechodu.“ Je to proto, že když se postavíte z dřepu, vaše pozice umožní svalům odpočívat, což snižuje celkovou intenzitu tréninku (a to nepříjemné „pálení svalů“).

Baxter začíná cvičení umístěním nohou do široké druhé polohy (druhá z pěti základních pozic ve stoje, kterou tanečníci používají v baletní technice, podle Pittsburgh Ballet Theater). Poté instruuje diváky, aby udržovali vzpřímené a aktivní jádro, když se v této pozici ponoří do pulzujícího dřepu. Baxter pak přidá přikrčené uklonění a nechá vás střídat mezi oběma. Nebojte se, pokud to zní složitě – vše vysvětlí a názorně předvede.

„Určitě pocítíte chvění v nohách. Ale chci, abyste si pamatovali, že tohle třesení je znamením síly, protože to překonáváme,“ říká Baxter. „Budujeme naši svalovou vytrvalost. Takže ty svaly trénujte, i když jsou vyčerpané, aby za vás pracovaly dál.“

“Chci, abyste si pamatovali, že toto třesení je znamením síly.” -Amanda Baxter

Je to krátké cvičení, ale pohyby procvičí vaše kvadricepsy, hýžďové svaly a jádro. Nejen, že se vaše jádro musí snažit udržet vzpřímené držení těla během všech pohybů ve stoje, Baxter završuje cvičení protažením jedné nohy a pro některé pavouky ve stylu pilates (přitažením jednoho kolena k lokti v pozici prkna). Cílené břišní a šikmé popáleniny.

Samozřejmě se držte své úrovně pohodlí, a pokud si chcete dát pauzu, vstát, přeskočit pohyb a vrátit se, klidně to udělejte. Přestože velkou částí výzvy je zůstat zaneprázdněný po celých 10 minut, neváhejte naslouchat svému tělu a odpočívat, když to potřebujete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *