Tento barre trénink s úpravami vám pomůže zesílit Dobře + dobře

By | September 13, 2023

Každý měsíc nás nový trenér provede čtyřmi nejlepšími tréninky, které mají v tašce. Sledujte nás každý týden a objevte nové způsoby, jak se s námi zapotit. Všechno vidět

Ve fitness průmyslu je cvičení často prezentováno jako univerzální řešení, přičemž úpravy jsou zmíněny pouze jako dodatečný nápad, pokud vůbec. Díky tomu je těžké zbavit se myšlení, že škálování pohybu se rovná slabosti a že nezískáte stejné výhody… což absolutně není pravda.

V této epizodě Klub trenér měsíce, Kelsey Lindell, osobní trenér a obhájce handicapu, předvádí cvičení na dolní části těla s barelem s úpravami. “Jestli sis nevšiml, chybí mi půlka levé paže.” Proto jsou pro mě úpravy velmi důležité,“ říká Lindell. „Ať potřebujete provést jakékoli úpravy, přijměte je. Předám to dál… Pokud někdy budete potřebovat provést úpravu, pamatujte, že to neznamená, že nemůžete cvičit, neznamená to, že to dokážete.” To znamená, že nejste jsi dost silný. Znamená to naslouchat svému tělu, a tak se stáváme nejsilnějšími.”

Než začnete, vezměte si židli nebo něco, na čem unesete váhu, která je ve výšce zhruba od pasu k břichu. Lindell vás pak připraví na trénink zahřátím ve stoje, počínaje nohama v pozici „Y“ (také známá jako druhá pozice v baletu a barre). “Pokud si nejste jisti, co to znamená, začněme s účastí,” říká. “Pokud si nejsi jistý svým rozsahem pohybu, řekl bych, že začni s nohama paralelně a uvolněně…pak stiskni zadek k sobě.” Vaše nohy budou létat do vašeho přirozeného rozsahu pohybu.“ Přirozený rozsah pohybu každého člověka je jiný. Takže se nesnažte dávat nohy příliš daleko od sebe, pokud to není přirozené – „Co budeme dělat? „Nasloucháme svému tělu,“ připomíná Lindell.

Po zahřátí přichází na řadu trénink spodní části těla. Očekávejte spoustu malých, kontrolovaných pohybů (a, víte, charakteristické chvění břišních svalů). “Po tomhle mě nebudeš mít rád,” vtipkuje Lindell. Jste připraveni k přesunu? Sledujte video.

OH, ahoj! Vypadáte jako někdo, kdo miluje cvičení zdarma, slevy na špičkové wellness značky a exkluzivní obsah Well+Good. Zaregistrujte se do Well+, naší online komunity wellness insiderů, a okamžitě odemkněte své odměny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *