„Test stolních tenisek“, abyste zjistili, zda potřebujete nové

By | September 8, 2023

WI když to nemusí být na první pohled, správná obuv je pro naše zdraví tak důležitá. Tělo dospělého člověka se skládá z 206 kostí, z nichž něco přes 25 procent tvoří chodidla. Ale chodidlo je složitější než jen 26 kostí – na každém chodidle je 19 svalů a šlach, 33 kloubů, 107 vazů, téměř 8 000 nervových zakončení a 250 000 potních žláz. To znamená, že základy vašeho těla jsou složité a je třeba je dostatečně podepřít obuví, která není opotřebovaná.

“Opotřebované boty nemají správné odpružení nebo tlumení nárazů a mají tendenci způsobit převrácení nohy, když dopadne na zem,” říká pedikérka Jacqueline Sutera, DPM. “Postupem času tento přehnaný úhel vede k napětí, zranění, bolesti a patologii.” Naštěstí Dr. Sutera vyvinul rychlý způsob, jak zjistit, zda jsou vaše tenisky za hranicí nejlepších výsledků: test na stole tenisek.


Odborníci v tomto článku

  • Jackie Sutera, DPM, podiatr a člen Vionic Innovation Lab
  • NJ Falk, NJ Falk je vedoucím partnerem společnosti Athletic Propulsion Labs, luxusní značky sportovní obuvi.

Jaký je 3 sekundový test stolu pro Sneker?

Podle Dr. Sutera vizuální a rychlý způsob, jak posoudit opotřebení vašich bot. Je to také neuvěřitelně snadné. Položením nošené obuvi na rovnou plochu, jako je stůl, můžete zjistit, zda jsou vyvážené. “Prozkoumejte boty na asymetrii a známky opotřebení a zjistěte, zda nejsou podrážky křivé,” říká Dr. Sutera. “Podívejte se také dovnitř, otočte je a zkontrolujte, zda na podrážkách nejsou díry nebo kluzký běhoun.”

Jak často bych měl měnit tenisky?

U tenisek neexistuje univerzální datum spotřeby – velmi záleží na tom, jak často je nosíte a jak tvrdě zacházíte s botami; Existují však obecná doporučení. „Pokud jste běžec nebo hodně běháte, doporučujeme vyměnit boty po 300 až 500 mílích, protože to je průměrná životnost,“ říká NJ Falk, vedoucí partner značky tenisek Athletic Propulsion Labs (APL). Pokud tedy chcete každý den ujít 10 000 kroků – asi pět mil – znamená to, že byste měli tenisky vyměnit každé dva až tři měsíce. „Spotřebitelé si často ani neuvědomují, že za pár bot utratili tolik peněz,“ říká Falk.

Jedním ze způsobů, jak prodloužit životnost vašich tenisek, je zajistit, aby byly používány pro příslušnou aktivitu. „Většina sportovních bot má v sobě zabudovanou technologii, která podpoří vaše chodidlo a tělo během vaší konkrétní aktivity. “Takže nenoste boty na cvičení na příležitostné denní procházky – měli byste mít samostatné páry,” říká Dr. Sutera. “Také není dobrý nápad běhat v basketbalových teniskách nebo hrát tenis v běžeckých teniskách, protože basketbalové a tenisové tenisky jsou vyrobeny pro pohyb do stran, zatímco běh a chůze pro pohyb vpřed.”

Výběr správných tenisek pro preferovanou fyzickou aktivitu nebo sport nejen pomáhá chránit vaše nohy před zraněním, ale také zajišťuje, že z každého páru získáte co nejvíce kilometrů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *