Tipy na spodní prádlo a podprsenku, které byste měli vědět před nákupem

By | September 19, 2023

TJediná věc, kterou většina lidí při nákupu podprsenky a spodního prádla zvažuje, je velikost. A jak jsou roztomilí. Než však provedete další velký nákup, možná budete chtít přidat do svého kontrolního seznamu několik dalších položek.

Zatímco podprsenky a spodní prádlo se mohou zdát neškodné, Sapna Palep, MD, certifikovaná dermatoložka a generální ředitelka online prodejce spodního prádla Journelle, vidí své pacienty, jak ve své každodenní praxi stále znovu bojují se stejnými problémy. A některé z nich jsou způsobeny zdánlivě nevinnými faktory, jako je materiál a střih. Od spodního prádla, které způsobuje přetrvávající kvasinkové infekce, až po podprsenky, které způsobují tlakové cysty, to jsou věci, na které je třeba dávat pozor při nákupu spodního prádla.

Čtyři nejdůležitější věci, na které je třeba myslet při nákupu podprsenek a spodního prádla

1. Věšák

I když podprsenky s kosticí dodají vašim dívkám skvělou náladu, neměli byste je nosit pořád. Dr. Palep říká, že je důležité zajistit, aby vaše zásuvka měla bezdrátové možnosti pro ochranu vašeho těla.

„Existují určité aktivity a denní a roční období, kdy jsou bezdrátové podprsenky a braletky lepším řešením,“ říká. „Například pocení může vést ke zvýšenému podráždění při nošení podprsenky s kosticemi. Rychlé a opakované pohyby během nabitého programu a při cvičení jsou také častou příčinou tlakových cyst, odřenin, infekcí a kontaktní nebo dráždivé dermatitidy.“

Pokud spíte v podprsence, je také důležité dbát na to, aby byla bez drátěnky. Stále budete mít pohodlí a podporu, kterou chcete, bez jakýchkoli zdravotních problémů. „Podprsenky bez kostice mají podobnou strukturu jako podprsenky s kosticí, ale nemají drátek ve spodní části košíčku. Nabízejí větší podporu než bralette, ale omezují průtok krve méně než podprsenky s kosticí,“ říká.

2. Neprodyšné tkaniny

Ověřili jste si někdy, z jakého materiálu je vaše spodní prádlo? Pokud to není prodyšná varianta, buďte opatrní. „U neprodyšných tkanin se pot nemůže odpařovat a zanechává vlhkost na pokožce. To může vést k růstu plísní a bakterií a většina syntetických materiálů je známou příčinou toho,“ říká Dr. Palep. Místo toho doporučuje zvolit možnosti, které používají prodyšnější látky – jako jsou látky z přírodních vláken, jako je bavlna.

3. Fit

Ano, je nepříjemné, když se vás pokaždé, když vejdete do obchodu se spodním prádlem, ptáte, zda chcete podprsenku vypasovanou. Správný střih ale nejen lépe vypadá, ale je také důležitý pro vaše zdraví.

“Nasazení podprsenky by mělo probíhat stejně často jako kožní vyšetření,” říká Dr. Palep. „Nošení podprsenek a spodního prádla, které správně nesedí, může způsobit nadměrné tření a ucpání v oblastech s vysokou citlivostí. To může vést k tvorbě cyst, infekci, odřeninám a dermatitidě. Například tvorba cyst může být způsobena nadměrným tlakem a zablokováním vlasového folikulu. A špatně padnoucí spodní prádlo je častou příčinou přetrvávající vlhkosti v oblasti genitálií, která může vést ke kvasinkovým infekcím.“

4. Gumičky

Odpočívej, gumičky. Před lety mohly být hezké na vašem spodním prádle, ale dnes už není potřeba si je kupovat. Dr. Palep říká, že je mnohem lepší použít na klínek a pas místo toho volně střižená mikrovlákna, bavlnu a síťovinu.

“Odstraňuje veškeré dráždivé, stahující nebo tělo označující elastické části z měkčích a citlivějších oblastí pokožky těla,” říká. “Podobně jako možnost používat za určitých podmínek podprsenky bez kostic místo podprsenek s kosticí, spodní prádlo bez gumy patří do šuplíku každého člověka.”

Zde je návod, jak si podle profesionála v oblasti spodního prádla koupit nejpohodlnější spodní prádlo vůbec. Pak se podívejte na podprsenky, které mohou pomoci s bolestmi zad, protože všichni bychom mohli ve svém životě využít trochu více podpory.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *