Toto jsou nejpřesnější metriky fitness trackeru

By | September 8, 2023

WAť už Apple Watch, FitBit, Oura Ring nebo (a!?) Garmin Forerunner – abychom jmenovali alespoň některé – nositelná zařízení jsou nyní stejně integrována do našeho každodenního používání a našich životů jako smartphone nebo jakýkoli jiný kus oblečení. Jak postupuje tržní kapitalizace a vývoj nositelných zařízení – od poloručních zařízení, která dokážou sledovat jen několik datových bodů, až po elegantní zařízení, která sledují vzdálenosti našich kroků, jak dobře spíme, proměnlivost naší srdeční frekvence a tak dále – samozřejmě Také závislost na nositelných zařízeních se zvýšila.

Tato expanze však s sebou potenciálně přináší dvousečný meč: „paralýzu analýzou“. Tolik dat nás může snadno zahltit. Co nám všechny tyto statistiky vlastně říkají a co s těmito informacemi vlastně můžeme dělat? Zde může být užitečné znát nejpřesnější metriky sledování fitness.



„Mít více dat a být si vědom všech faktorů, které ovlivňují vaše zdraví a kondici, je skvělé,“ říká Andy Barr, DPT, fitness trenér a majitel Quantum Performance. „Zjistil jsem však, že stále více zákazníků je zaplavováno množstvím dat ze svých přenosných zařízení a nejsou schopni o nich získat přehled, aniž by trávili spoustu času vlastním výzkumem a vzděláváním… času, který nemají. t have and.” Mysleli si, že nákupem nositelného zařízení ušetří čas!”

Chcete-li maximalizovat hodnotu získaných dat, zaměřte se na co nejpřesnější metriky fitness trackeru. Podle výzkumu na vysoké úrovni zkoumajícího validitu a spolehlivost nositelných zařízení je měření srdeční frekvence nejpoužívanějším a nejpodporovanějším použitím nositelných zařízení. Počet kroků je na druhém místě po srdeční frekvenci. Další úroveň níže – v podstatě „velmi smíšená úroveň důkazů“ – využívá nositelné zařízení ke sledování celkového výdeje energie a variability srdeční frekvence. Nejnižší, „neobecně akceptovaná“ úroveň zahrnuje VO2 max, tréninkovou zátěž, spánek a stres. Nejnižší úroveň není až tak překvapivá vzhledem k relativní složitosti těchto metrik a počtu proměnných, které je třeba vzít v úvahu.

Názory předních odborníků se shodují s výzkumem, že nositelná zařízení mohou být efektivní pro jednodušší sledovatelné akce, jako je počítání kroků a srdeční frekvence, ale čím je akce složitější, tím je méně přesná.

Složité proměnné, jako je tréninková zátěž nebo stres, je obtížné přesně měřit bez pokročilého vybavení a odborných znalostí. Není proto divu, že nositelná technologie – stále ještě v relativních plenkách – toho není schopna spolehlivě.

U nositelných zařízení to není problém – většina zdravotních a fitness technologií nedokáže měřit proměnné s vyšší složitostí. Stále jsou však skvělými nástroji pro důležité zdravotní ukazatele, jako je srdeční frekvence a počet kroků.

Aby byl váš počet kroků a údaje o srdečním tepu spolehlivější a přesnější, Dr. Barr: „Používejte hodinky po dobu sedmi až 10 dní a získejte pocit průměru, protože každé nositelné zařízení zaznamenává věci jinak s různými úrovněmi chyb.“ Navíc většina nositelných zařízení má tendenci zvyšovat hodnoty při nižší a vyšší intenzitě, přeceňuje, takže byste měli použít větší velikost vzorku, abyste získali přesnější měření.“

Zjednodušeně řečeno: Neberte své nositelné zařízení hned za nominální hodnotu. Vezměte si asi týden a podívejte se na výkyvy pro každý den a měli byste mít docela dobrou představu o svých průměrech.

Abychom to uzavřeli, existuje několik vynikajících obecných rad od Tima DiFrancesca, DPT, majitele TD Athletes Edge: „Nositelné věci jsou součástí a spolu s nimi musíme všichni lépe naslouchat vlastním tělům, místo abychom je brali. “Jakákoli metrika nebo technologie jako evangelium,” říká. „Zdraví je prostě příliš složité a je zde prostě příliš mnoho prostoru pro chyby; Pomůcky, jako jsou nositelná zařízení, jsou však kombinovány s vnímanou mírou námahy [RPE] Informace a informace o Wellness Scale nám mohou poskytnout mnohem jasnější obrázek a povědomí o zdraví a kondici.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *