Toto každodenní protahovací cvičení trvá pouze 5 minut

By | September 16, 2023

YZnáte ten pocit, když rozložíte podložku na jógu s těmi nejlepšími protahovacími úmysly… a najednou zapomenete na každý strečink, který jste se kdy naučili? Pokud vám to zní povědomě, mohlo by vám prospět každodenní protahovací cvičení, které si jednou zapamatujete – a pocítíte jeho výhody po celý život. A naštěstí vám Clara Baini, zakladatelka Good Day Pilates, sestavila perfektní sekvenci.

V epizodě tohoto týdne Klub trenér měsíceBaini přišel s pětidenní každodenní lekcí jógy, která uvolní svaly na krku, na bocích, na ramenou, na bocích, na hamstringech – na co si jen vzpomenete. Celkově tento krátký kurz zabere asi pět minut, takže jej můžete snadno začlenit do svého ranního rituálu, přestávky na oběd nebo rutiny před spaním.

Tyto trasy budete brzy znát nazpaměť. Nejprve si ale vezměte nějaké pohodlné oblečení, podívejte se na video a pusťte se do toho.

Bainiho 5-tahová každodenní strečinková rutina

1. Sedící kočka-krávy

Posaďte se na holeně (nebo na blok, pokud je to pro vás pohodlnější). Zvedněte ruce nahoru. Propleťte si prsty v horní části krku a jemně nechte hlavu padnout do této provizorní kolébky a přitom zvedněte hruď. Podívejte se na strop a dýchejte. Pomalu se vraťte do středu a přitáhněte bradu k hrudi, prohněte záda jako kočka. Pohybujte se tam a zpět mezi otevíráním a zavíráním hrudníku.

2. Boční protažení vsedě

Zůstaňte sedět a posuňte konečky levého prstu asi 12 palců od boků. Natáhněte pravou paži vedle pravého ucha a jemně ji ohněte doleva, aniž byste otočili hrudník k podlaze. Vnímejte protažení na celé pravé straně. Vraťte se do středu a opakujte na druhou stranu.

3. Navlékněte jehlu

Postavte se na ruce a kolena. Udělejte si chvilku a znovu zkontrolujte, zda máte boky přímo nad koleny a ramena přímo nad zápěstími. Natáhněte pravou paži až ke stropu na pravé straně a nechte svůj pohled následovat. Poté opatrně přitáhněte pravou paži pod hrudník. Položte pravou tvář a pravé rameno na podložku. Otočte své pravé prso spirálovitě na pravou stranu. Dýchat. Pomalu opusťte pózu a poté vyměňte strany.

4. Pes směřující dolů

Vraťte se na všechny čtyři. Zatáhněte prsty u nohou a zvedněte boky k nebi, velkoryse pokrčte kolena. Dělejte to, co je pro vás dobré: přenášejte váhu ze strany na stranu, pokrčte kolena, abyste se dotkli hrudníku, nebo zvedněte jednu nohu po druhé, abyste otevřeli boky. Vy rozhodnete.

5. Přeložení ve stoje

Od psa směřujícího dolů jděte rukama dozadu, abyste se setkali s nohama. Kolena mějte dostatečně pokrčená, aby přes ně visel hrudník a cítili jste natažení hamstringů. Nechte konečky prstů, aby se dotýkaly podlahy, nebo se každou rukou chytněte za lokty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *