Toto sérum s vitamínem C časem posiluje citlivou pokožku

By | September 30, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Úprava rutiny péče o pleť může být náročná, zvláště pokud máte citlivou pleť se sklonem k akné jako já. Ale teď, když je podzim, moje kosmetická rutina potřebuje trochu osvěžit, aby se sladila s mými sezónními cíli péče o pleť, kterými jsou: rozjasnit pleť, snížit pozánětlivou hyperpigmentaci (PIH) způsobenou akné a celkově vyrovnat tón pleti.

Dosáhnout toho všeho bez způsobení problémů se může zdát jako náročný úkol. Ale když jsem byl požádán, abych vyzkoušel nové klinické sérum Paula’s Choice 25% Vitamin C + Glutathion (65 USD), byl jsem nadšený! Toto lehké sérum je navrženo tak, aby bojovalo s různými kožními problémy, včetně poškození sluncem, nerovnoměrného tónu pleti, změny barvy a matnosti (neboli vše na mém seznamu) – a zároveň je vhodné i pro citlivou pleť.

Klinické sérum se silným 25procentním obsahem vitaminu C je navrženo tak, aby posílilo zásobení pokožky antioxidanty, rozjasnilo, vybledlo a časem dokonce zvýšilo odolnost pokožky. To znamená, že by to byla citlivá pleť jako já méně citlivé nebo alespoň lépe připravené dlouhodobě se vypořádat se stresory. Více o tom níže.

V tomto článku


Odborníci v tomto článku

  • Julio Lamberty, ředitel pro inovace a vývoj formule ve společnosti Paula’s Choice

Jak to funguje

Hlavní složky jsou obsaženy v názvu: silná kombinace 25 procent vitamínu C a glutathionu. Jak ale tato formulace pomáhá citlivé pleti?

Julio Lamberty, ředitel pro inovace a vývoj receptury v Paula’s Choice, vysvětluje, že vitamín C – jeden z nejdůležitějších antioxidantů vaší pleti – zlepšuje schopnost citlivé pleti odolávat viditelným změnám způsobeným vnějšími stresory (uvažte UV paprsky, modré světlo atd.). odolává znečišťujícím látkám.) Ale výhody silného vitamínu C přesahují povrchní ochranu. „Vitamin C a jeho deriváty také pomáhají posilovat imunitní systém pokožky tím, že chrání Langerhansovy buňky před UV zářením. Tyto specializované imunitní buňky pomáhají chránit živé vrstvy kůže před závažnějším, nevratným poškozením,“ říká Lamberty. Zatímco vaše pokožka přirozeně obsahuje nějaký vitamín C z potravin a doplňků, vlivy prostředí mohou tyto zásoby časem vyčerpat.

Lamberty zdůrazňuje, že lokální aplikace vitaminu C je stále důležitější, zejména s přibývajícím věkem. Toto je proaktivní krok, který můžete udělat, abyste zajistili, že vaše jemná pokožka zůstane pružná a zářivá navzdory všem výzvám. Každá lahvička klinického séra se smíchá s tímto množstvím super-silný antioxidant ergothionein, který je spojován s potlačováním zánětů. V kombinaci s glutathionem (který pomáhá vyrovnat tón pleti) a značkovou technologií GAP (aminokyseliny, které pomáhají zvýšit přirozenou hladinu glutathionu v pleti), jde o jemný elixír, který „zlepšuje reakci pokožky na oxidační stresory, které by jinak odezněly“. na kožní bariéru a zvýšit citlivost.”

Moje recenze

Vzhledem k tomu, že jsem již nějakou dobu fanouškem produktů Paula’s Choice, moje očekávání byla přirozeně vysoká, když mi bylo dovoleno otestovat klinické sérum Vitamin C + Glutathion. Paula’s Choice pro mě vždy stála za svým závazkem k transparentnosti složek, dokonce poskytuje vyhledávač složek péče o pleť, který spotřebitelům jako jsem já usnadňuje informovaná rozhodnutí.

Moje očekávání byla nejen splněna, ale byla i překonána. Sérum se nanáší jako sen. Je bez parfemace, lehký a má mléčnou texturu, kterou moje pokožka rychle vstřebává a zanechává pokožku hladší a jemnější ještě předtím, než přidám svůj hydratační krém.

Foto: Autor

Kromě okamžité hydratace bylo obtížné okamžitě posoudit výsledky; Produkt je určen k tomu, aby vám poskytl jasnější, rovnoměrnější pleť v průběhu času, ne nutně okamžitě. Je to pár týdnů, co sérum používám a rozhodně vidím celkové zlepšení tónu a jasu pleti. Držel jsem svou rutinu péče o pleť jednoduchou; Přes den aplikuji Klinické sérum s 25% vitamínem C + Glutathion a následně aplikuji SPF na ochranu před poškozením UV zářením. Čistím a používám ho večer před nanesením hydratačního krému a očního krému. Můžete jej také použít k ošetření oblastí, kde je problémem změna barvy (např. skvrny po akné).

Pokud hledáte sérum, které nabízí kompletní řešení různých problémů péče o pleť a zároveň se zaměřuje na jemné, transparentní složky, toto sérum je nepochybně doplňkem vaší rutiny.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Wu, Yan a kol. “Ochranné účinky lokálního antioxidačního komplexu obsahujícího vitamíny C a E a kyselinu ferulovou proti poškození způsobenému ultrafialovým zářením u čínských žen.” Journal of Drugs in Dermatology: JDD Svazek 12.4 (2013): 464-8.

  2. Liu, Hui-Min a kol. “Bezpečný a účinný antioxidant: Biologický mechanismus a možné dráhy ergothioneinu v kůži.” Molekuly (Basilej, Švýcarsko) Vol. 28.4 1648. 8. února 2023, doi:10.3390/molecules28041648


Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *