Toto supersetové cvičení pro celé tělo je hitem

By | September 8, 2023

Každý měsíc nás nový trenér provede čtyřmi nejlepšími tréninky, které mají v tašce. Sledujte nás každý týden a objevte nové způsoby, jak se s námi zapotit. Všechno vidět

Někdy se může zdát trochu monotónní dělat více kol stejných pohybů během tréninku. Ale podle profesionální tanečnice a instruktorky Lululemon Studio Amandy Baxter ve skutečnosti nechcete cvik podruhé (nebo potřetí) jen opakovat. Každé kolo vyžaduje svůj vlastní přístup.

“V prvním kole jednoduše procvičíte své tělo v sekvenci cvičení,” říká Baxter. Soustřeďte se na svou formu a rozvíjejte cit pro pohyby. To vám umožní kopat hlouběji, tlačit tvrději nebo se v pozdějších kolech pohybovat rychleji, abyste se mohli bezpečně postavit novým způsobem. “Jakmile budete mít otěže, prostě je zvedněte a jděte s tím,” říká Baxter.V nové epizodě Well+Good’s „Trainer of the Month Club“ nás Baxter provede silovým tréninkem celého těla, který kombinuje prvky barre, pilates a kardio v 10minutovém cvičení, takže můžete prodloužit, posílit a zpevnit. vaše svaly. A stát jedním tahem. Díky dvěma kolům supersérií procvičíte hýžďové svaly, břišní svaly, kvadricepsy a paže. Bonus: Není potřeba absolutně žádné vybavení.

Po rychlém zahřátí, aby se tělo uvolnilo lehkými, plynulými strečinky, se Baxter vrhne hned na první sadu: široké plié ve druhé pozici do úklonu a „větrný mlýn“, který se nakloní na stranu a poté přejde do zpětný výpad. Při prvním průchodu se soustřeďte pouze na to, abyste procházeli vzorem, cítil, jak se svaly aktivují, a najděte svou rovnováhu.

Ale nebojte se malého zakolísání, říká Baxter. „Pokud se vám v určitém okamžiku trochu třesou nohy, je to zcela normální. Snažíme se o vytrvalost.”

Ve druhém kole Baxter poukazuje na to, že pohyby by vám nyní měly být známější, takže je můžete zkusit posunout na další úroveň. “Možná budou chodidla o něco širší, klacky o něco hlubší,” říká. Na stupnici obtížnosti od jedné do deseti Baxter doporučuje zaměřit se na úsilí osm nebo devět: náročné, ale proveditelné. Dosažení této úrovně znamená, že ze svého tréninku (a svého času) vytěžíte maximum.

„Buďte přítomní, soustřeďte se a dělejte to nejlepší,“ říká Baxter. “Někdy to může být trochu pikantní.” Nevadí – nebojte se koření. Jen pokračujte v práci, pokračujte.”

Další superset obsahuje zvedací nože a střídavé kolenní jezdce (také známí jako horolezci) – kombinace posilující jádro, která také procvičuje nohy a paže.

Baxter nabízí varianty, pokud to chcete při druhém průchodu pozvednout, ať už zvýšením odporu nebo zvýšením tempa. “Vždy chci nabídnout možnost, pokud chcete trochu více koření nebo chcete zkusit trochu víc,” říká.

Je jen na vás, jak tvrdě každé kolo trénujete. Pokud se však soustředíte na to, abyste při každém návratu ke cvičení trochu více tlačili, může mít toto cvičení obrovský dopad v krátkém čase.

„Buďte hrdí na to, že si dnes uděláte čas pro sebe, i když je to jen 10 minut,“ říká Baxter. “Vždycky říkám něco je lepší než Nic!“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *