Trénink síly a flexibility pro svaly a klouby

By | September 11, 2023

ÓNaše tréninky jsou často segmentované a oddělené: jsou zde protahovací cvičení, silový trénink, pohybová cvičení a kardio dny. Ale ve skutečnosti jsou všechny tyto složky součástí stejného systému, který udržuje naše těla silná a zdravá. Proč je nekombinujeme častěji?

Silový trénink a mobilita jdou zvlášť dobře dohromady z dobrého důvodu. Mobilita, což je schopnost kloubu pohybovat se v celém svém rozsahu pohybu, je rozhodující pro úplné zvládnutí daného cvičení. Přemýšlejte o tom: Pokud máte sevřené boky nebo ramena, nebudete schopni vyvinout tolik síly, když děláte něco jako mrtvý tah nebo tlak na ramena. Podle Tima Landicho, CSCS, trenéra na domácí fitness platformě Tonal, má kratší rozsah pohybu za následek menší sílu.

„Lepší volnost pohybu [yields] Lepší výroba energie – to znamená více výkonu! — během vašich cvičení,“ řekl Landicho dříve Well+Good.

Toto spojení je evidentní v novém 19minutovém silovém a pohyblivém cvičení pod vedením Kat Atienzy, trenérky a spolumajitelky Session v Brooklynu. Například při mrtvém tahu s dosahem jedné nohy nám Atienza dává pokyn, abychom natáhli ruce směrem k podlaze jako druh vodítka, jak daleko dopředu bychom se měli ohnout (což by mělo být rovnoběžné s podlahou). Jakmile se vaše ruka dostane těsně nad nohu, víte, že jste se předklonili dostatečně daleko.„Nedotkneme se země, ale bude sloužit jako reference pro náš rozsah pohybu,“ říká Atienza.

To vám umožní plně zapojit hýžďové svaly a hamstringy během pohybu, když se postavíte dozadu, což vede k maximální aktivaci svalů.

Jiné pohyby, jako je střídavé kozácké dřepy a extenze kyčlí 90/90, procvičují klouby a svaly současně, což znamená, že pro své zdraví uděláte dvojnásobnou práci. Volnější boky a ramena, silnější horní část těla, spodní část těla a jádro? Zní to jako připravované klasické kombo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *