Trénink síly v držení těla za pouhých 8 minut

By | September 13, 2023

Zlepšení držení těla není jednorázová záležitost. Vzpřímený postoj vyžaduje svaly, které jsou dostatečně silné, aby vás udržely vzpřímeně, ale také dostatečně dlouhé a volné, aby zůstaly otevřené.

Je to vlastně kruhový hlavolam: Špatné držení těla může negativně ovlivnit vaši flexibilitu a snížená flexibilita ovlivňuje vaše držení těla, což způsobuje, že se vaše svaly zkracují a ochabují – a ztěžuje to zůstat ve vzpřímené poloze.“Jedním z největších faktorů ovlivňujících mobilitu je špatné držení těla,” řekla dříve Emily Kiberd, DC, chiropraktik z Urban Wellness Clinic, Well+Good. “Slabé svaly z přílišného sezení mohou vést ke kompenzacím v těle, které mohou ovlivnit pohyblivost a způsobit degeneraci kloubů, svalové napětí a bolesti hlavy.”

Jak můžeme zastavit cyklus? Prostřednictvím cviků na posílení horní části zad a ramen a začleněním protažení a mobilizace rotací. Toto nové cvičení od zakladatelky a učitelky Go Chlo Pilates Chloe de Winter to dělá.

„Spousta lidí mi vždy říká, že chtějí zlepšit své držení těla, protože tráví tolik hodin u počítače psaním,“ říká de Winter. “Takže tento kurz je pro vás ideální.”

De Winter začíná některými cviky na pohyb horní části zad a páteře. Vyzývá studenty, aby tyto pohyby dělali co největší, aby bylo dosaženo maximální rotace kloubů.

Dále proveďte sérii cvičení založených na pozici Supermana. Ty jsou určeny k aktivaci celé zadní části těla a „posílení důležitých posturálních svalů, které podporují naši horní část zad a posilují ramena,“ říká de Winter.

A konečně, dokončovací sada kliků a variací kliků posílí a otevře váš hrudník. Přidáte prodloužení paží, které pomůže zmobilizovat tato ramena. Doplňte to několika otvíráky hrudníku a za méně než 10 minut budete připraveni chodit vysoký a silný.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *