Týden jsem nosil parfém do kávy pro více energie| Dobře + dobře

By | September 13, 2023

WVšichni jsme slyšeli staré přísloví, že krása je bolest. Ukazuje se však, že existují mnohem horší bolesti, než je bodnutí voskem nebo dvojnásobná rána mírného fyzického nepohodlí, které přichází se skutečným ošetřením botoxem (a větší finanční bolest, která přichází s účtem za zmíněný botox). Vzdát se kávy – a s ní dodávaného kofeinu zvyšujícího energii – na celý týden, abych zjistil, zda by kosmetický produkt s vůní kávy mohl sloužit jako náhrada, je druh bolesti, o kterém jsem ani nevěděl, že existuje.

Věda za experimentem

Celý nápad na tento experiment (který zjevně nebyl můj) vznikl proto, abychom zjistili, zda je něco pravdy na studii Journal of Environmental Psychology z roku 2018, která zjistila, že pouhá vůně kávy má na bdělost a zlepšení výkonu stejné účinky jako vy. které běžně zažíváte při pití kávy. Ve studii vědci rozdělili skupinu studentů obchodu do dvou testovacích místností, aby provedli test algebry: jedna s vůní připomínající kávu a druhá bez. Výsledky ukázaly, že účastníci v testovací místnosti s vůní kávy dopadli v testu „výrazně lépe“ než ti bez testovací místnosti, což podpořilo přesvědčení vědců, že vůně kávy bude ovlivněna efektem podobným placebu díky „ známé účinky kávy a kofeinu.” Vytvořte efekt.

Pro mou vlastní, zcela nevědeckou studii, moje každodenní kávové nakopnutí přišlo díky tělovému peelingu s vůní kávy a některým vůním. Úplné odhalení, opravdu jsem to vydržel jen pět dní bez kávy, protože upřímně řečeno neexistoval žádný způsob, jak bych se přes brunch dostal bez ledové kávy a ledové vody a Bellini (nápoj pro trojitý brunch). Za zmínku také stojí, že na rozdíl od účastníků studie, kteří údajně věřili, že jim vůně kávy pomůže k lepším výsledkům v testu, jsem plně očekával, že budu mizerný. Ale pravdu jsem měl jen napůl, protože mi chyběla chuť kávy a rutina jejího vaření (nebo občasného nákupu!).

Co se stalo, když jsem vyměnil ranní kávu za produkty s vůní kávy?

Vzhledem k tomu, že si zjevně rád dělám život co nejtěžší, začal jsem v pondělí s tímto malým experimentem a odložil jsem svůj kávovar Nespresso na horkou sprchu a osvěžující kávový peeling Juara (44 dolarů). Věděl jsem, že budu potřebovat ten nejsilnější vonný kávový produkt, jaký jsem měl první den, a tento peeling měl intenzivní vůni espressa, která vás praští do nosu, když vejdete do kavárny. Sumatranská kávová zrna jsou důvodem její návykové vůně; V kombinaci s přísadami, jako je glycerin a hydrolyzované jojobové estery, exfoliace zanechala moji pokožku velmi jemnou a dokonce mi pomohla rovnoměrněji vyblednout opálení. Neřekl bych, že jsem do dne cítil stejnou energii jako po mé obvyklé kávě, ale cítil jsem se vzhůru a připravený do práce. Jak ráno postupovalo, všiml jsem si, že se cítím trochu více zamlženě než obvykle – a rozhodně jsem podrážděnější – ale byl jsem nějak ušetřen bolesti hlavy z vysazení kofeinu, které jsem se nejvíc bál.

Druhý den byl nekonečně náročnější. Upřímně, každé ráno se těším na kávu a chyběla mi rutina pití kávy při psaní e-mailů. Nechtěla jsem to s peelingem přehánět, a tak jsem se místo toho stříkla na toaletní vodu Replica’s Coffee Break (160 $), jakmile jsem vstala a pohnula se. Jednalo se o mnohem jemnější kávovou vůni, obsahující jemné tóny levandule a máty, stejně jako akord mléčné pěny (inspirovaný mléčnou pěnou cappuccina) a krémové santalové dřevo. Zatímco scrub připomínal spíše panáka espressa, tento parfém připomínal sladší latté. Přesto jsem se cítil trochu unavený a pěkně otrávený až do pozdního odpoledne, kdy jsem věděl, že nebudu muset potkat nikoho, kdo by si pochutnával na jejich skutečném, opravdovém latté.

Dny tři, čtyři a pět byly všechny podobné: střídala jsem peeling a parfém, většinu dne jsem se cítila otrávená, ale jinak jsem se cítila dobře. Nebyl jsem nijak zvlášť unavený ani plný energie, ale vůně připomínající kávu rozhodně nenahradila pití skutečné kávy.

I když nevím, jestli se někdy v budoucnu kávy úplně vzdám, celkově ta zkušenost nebyla tak náročná, jak jsem si myslel, že bude. (Nejsem si jistý, zda to přičítat kosmetickým produktům s vůní kávy nebo skutečnosti, že obvykle piji pouze jednu kávu nebo studený nápoj denně.) Pokud jde o studii Journal of Environmental Psychology, mám Not Smelling a coffee – vonný parfém nebo tělový peeling zvýšil můj výkon v práci nebo mi pomohl cítit se více bdělý. Na druhou stranu jsem na rozdíl od účastníků vědecké studie nikdy nebyl přesvědčen, že tomu tak bude. Co můžu říct s jistotou je, že produkty, které jsem vyzkoušela, jsem si velmi oblíbila a budu je používat i nadále. Takže místo toho, abyste se kávy úplně vzdali, zvažte vyzkoušení kosmetického produktu s vůní kávy místo toho, abyste sáhli po odpoledním šálku.

Frank Body, balzám na rty – 13,00 dolarů

Tento balzám lze použít kdekoli (lokty, nehtovou kůžičku, suchá místa), ale skutečnost, že je naplněn kofeinovým olejem ze semen kávy arabica, znamená, že vaše rty vyplní a zároveň zklidní a hydratuje.

Parfémovaná voda Good Chemistry, Coffee Cloud – 27,00 $

Good Chemistry popisuje tuto vůni jako „načechrané objetí, které drží na místě temná dekadence“, což je nejen krásný text, ale také přímo na nose. Vůně kombinuje kávu s lehkým, květinovým bergamotem a uzemňujícím cedrovým dřevem a vytváří hřejivou vůni připomínající šálek kávy, aniž by voněla, jako byste se polili kapslí Nespresso.

Maska na obličej a tělo Lush, Cup O’ Coffee – 33,00 $

Tato maska ​​bere svůj úkol „oživování“ velmi vážně. Nejen, že káva obsažená ve složení stimuluje smysly, ale mletá zrna také jemně exfoliují a zanechají vaši pokožku čistou a zářivou. Směs také obsahuje detoxikační kaolinový jíl a hydratační agáve a je dostatečně jemná pro použití na obličej i tělo.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *