Tyto univerzální jarní tenisky jsou vyrobeny z kukuřice

By | September 17, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Virální internetová znělka nám loni v létě tak šťastně připomněla, že existuje *tolik* důvodů, proč milovat kukuřici. Pro začátek je to vynikající. Má šťávu (*má to šťávu*) a v rozporu s nepopulárním názorem smět být výživným zdrojem vlákniny, bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Jeho použití však dalece přesahuje pouhé jedení. S novými přístupy k plastům, papírovému zboží, kosmetickým výrobkům a dokonce i bateriím získává kukuřice „zlatou“ hvězdu pro svou ekologickou všestrannost.

Přidat do seznamu? Kukuřičná kůže, která je shodou okolností tajnou přísadou těchto jarních tenisek, které letos na jaře budete chtít (a budete moci) nosit doslova všude. Seznamte se s SeaVees SeaChange LTT (92 $), nejjednoduššími a nejvzdušnějšími bílými teniskami, které se hodí ke každému outfitu a jejichž celý design je vyroben ze zcela odpovědných materiálů.

SeaVees, SeaChange LTT – 92,00 USD

Dostupné velikosti: 5-11, v polovičních velikostech

Po celý duben půjde 5 dolarů z každého nákupu bot SeaVees společnosti SeaTrees na ochranu a obnovu pobřežních ekosystémů s modrým uhlíkem.

Barvy: 7

Pokud ještě neznáte SeaVees: Kalifornská značka obuvi začala v 60. letech se svou řadou ležérních tenisek pro každou příležitost. Po uzavření v 70. letech 20. století značka ležela ladem téměř 40 let, dokud zakladatel a návrhář obuvi Steven Tiller nenarazil v roce 2005 v tokijském obchodě na starožitný pár. Tiller oživil značku v roce 2008. SeaVees si tak zachovala nenucenou atmosféru „západního pobřeží“, na které byla původně SeaVees založena, a rozšířila ji, aby lépe sloužila lidem a planetě pomocí udržitelnějších obalů, odpovědných materiálů a řady charitativních partnerství.

Ale zpět ke kukuřici: plodina je základním kamenem kolekce značky SeaChange, zejména tenisky SeaChange LTT, jejíž svršek nahrazuje tradiční kůži veganskou kukuřičnou kůží. Ano, kukuřice. Materiál je vyroben z kombinace kukuřičných zrn bez GMO a recyklovaného polyesteru z plastových lahví, oba zpracované na bio-polyuretan a vyrobené z kukuřičné kůže měkké jako máslo.

Je to jeden z nejodpovědnějších materiálů, do kterého se dá vklouznout. Protože zrna pocházejí z nepotravinářských kukuřičných produktů, neodvádí potravinové zdroje z lidských nebo zvířecích dodavatelských řetězců, ani nepřispívá ke zvýšenému využívání půdy a uhlíkovým emisím spojeným s výrobou přírodní kůže. K tomu se přidávají tkaničky vyrobené z ananasové příze (vyrobené z vláken z potravinového odpadu), podrážky vyrobené z přírodní a recyklované pryže a podšívka z recyklovaného bavlněného plátna – jsou šetrné k životnímu prostředí od špičky až po podrážku. A oni to vrátí – každý pár zakoupený ze sbírky SeaChange daruje 1 dolar SeaTrees, neziskové organizaci, která se věnuje boji proti změně klimatu prostřednictvím obnovy mořských řas.

Ale stále jsou to boty, což znamená, že musí správně sedět a být pohodlné, bez ohledu na to, jak zodpovědné mohou být. Naštěstí tato kritéria splňují a zároveň vypadají cool a ležérně.

Mám kombinaci bílá/guma a zjišťuji, že je to ideální „fit“ pro každodenní jarní tenisky. Jsou podpůrné, aniž by byly příliš sportovní nebo přehnaně ortopedické, pokud víte, co tím myslím. Podešev z pryžové směsi dodává odraz při každém kroku, zatímco vložka z paměťové pěny (použitá ve všech botách této značky) poskytuje extra proudění vzduchu, takže se nemusím bát, že se v teplých dnech potím. A opravdu… vypadají roztomile téměř ke každému outfitu. Mohu je obléknout k letním šatům nebo sportovním šatům, nosit je k legínám a mikině s kapucí nebo k džínům a tričku. Za méně než 100 $ jsou stálicí udržitelného stylu (vyslovte „to* třikrát rychle“), v jehož nošení se budete cítit dobře celé jaro a léto.

Na těchto kopcích není nic kýčovitého, kromě kopy samotných. Zatímco čekáte na sezónu farmářských trhů, abyste dostali do rukou skutečnou zlatou zeleninu, vezměte si další nejlepší věc: pár tenisek z kukuřičné kůže, které mají také šťávu.

Více z kolekce SeaVees SeaChange

SeaChange Slip-On – 92,00 USD

Dostupné velikosti: 5-11, v polovičních velikostech.

Preferujete snadnost nazouvacího stylu? Vklouzněte do slip-onů SeaChance, které vyměňují tkaničky za zcela hands-free design. Kromě svršku z kukuřičné kůže je každý pár vybaven podšívkou z recyklovaného bavlněného plátna, recyklovaným elastickým panelem a smíšenou podrážkou z recyklovaného/přírodního kaučuku, takže se můžete cítit sebejistě, když si je obléknete. Dostupné také v pánských velikostech.

Barvy: 6

SeaChange CVO – 88,00 $

Dostupné velikosti: 5-11, v polovičních velikostech.

Svršek těchto měkkých tenisek je vyroben z další zlaté lahůdky: ananasu. Tkanina je pletená z ananasové příze, „hladkého vlákna získaného z rostlinného odpadu ananasu a smíchaného s organickou a konvenční bavlnou,“ uvádí web. Mluvte o sladkých věcech na nohou. Dostupné také v pánských velikostech.

Barvy: 2

Pantofle SeaChange – 60,00 USD

Dostupné velikosti: 5-11

Udržujte své prsty v teple v těchto plyšových pantoflích vyrobených z příjemného měkkého recyklovaného polyesterového rouna. Nikdy byste nevěděli, že látka byla kdysi vyrobena z lahví na vodu, to znamená Jak nebeské se nosí, jen jsou veganské a brání tomu, aby plasty končily na skládkách. Dostupné také v pánském stylu.

Barvy: 5

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *