Váš vztah k běhání mohou posílit běžecké kroužky

By | September 20, 2023

Ve společnosti Well+Good trávíme dny povídáním a učením se od nejzajímavějších lidí v oblasti wellness – odborníků, myšlenkových vůdců a celebrit. Nyní vás zveme do diskuse. Vítejte v podcastu Well+Good, vašem průvodci hledáním návyků a postupů, které odpovídají vaší frekvenci. Přečtěte si více

Někdy se nemůžete dočkat rande a někdy vše vypadá jako velká námaha. Existuje potenciál pro obrovské uvolňování chemikálií pro dobrý pocit. Ale někdy se odměna nikdy nedostaví.

Tady nejde o randění s jinou osobou. Bavíme se o domluvě termínu běhu. Běh je ve skutečnosti především o vztazích: vztahu, který máte sami se sebou, svými běhy a komunitou (virtuální nebo IRL), která vás podporuje na vaší cestě k cílové čáře. A jako všechny vztahy, i váš postoj k běhání se může časem změnit.

“Na začátku pro mě bylo začít běhat, Jak se mohu udržet ve formě a udržet své tělo zdravé?říká Megan Ono, kapitánka klubu Social Hour Run Club. “Ten vztah se za posledních pět let změnil.” Běh je o tom, jak jí pomáhat překonat těžké chvíle v životě, slavit vítězství, chodit po komunitě – po místě, kam běží, aby se navzájem poznala a navázala kontakty s lidmi v jejich běžeckém klubu. .Ono se nedávno připojil k trenérce Nike Run Clubu Becu Wilcockovi, běžkyni na Blacklist LA Alejandře Castillo a provozní ředitelce Students Run LA Carle Anguiano v panelové diskusi Dobrý + dobrý podcast Moderuje Taylor Camille, sponzoruje Nike v Domě dobra v Benátkách v Kalifornii. Jejich diskuse o podpůrných systémech a motivacích, které udržují běžce v pohybu vpřed, jsou jádrem nejnovější epizody seriálu Dobrý + dobrý podcast.

Foto: W+G Creative

Výhody, které může mít komunita pro váš běh

Díky podpoře komunity je běh – a všechno ostatní – méně obtížné

Pravdou je, že běhání je těžké. Ale když se do vašeho běžeckého vztahu zapojí další lidé – ať už běží vedle vás nebo vás povzbuzují během závodu nebo po něm – může vám to pomoci zmírnit napětí. Už jste někdy vyrazili na dlouhý běh se skupinou a měli jste pocit, že míle ubíhají mnohem rychleji, než když jste byli sami? Tato podpora se může prostřednictvím běhání přenést do zbytku vašeho života.

“[When] Je to čím dál těžší, je to čím dál těžší, musíme si pamatovat, že nejsme sami,“ říká Castillo. “Lidé jsou doslova na vedlejší koleji, ať už jde o závod nebo jen o naše osobní snahy.”

Komunita vás neustále motivuje

Ono poukazuje na to, že vstup do běžeckého klubu může vytvořit jak odpovědnost, tak příjemné a bezpečné místo pro běh. Data podporují přesvědčení, že běžecká komunita udržuje lidi aktivní a pozitivně zapojené do sportu. Studie z roku 2022 zjistila, že díky běžeckým partnerům se lidé stali důslednějšími běžci, kteří dosáhli svých cílů.

Někdy vše, co potřebujete, je ještě jeden člověk. Když Anguiano poprvé začala běhat, byl to „zametač“ na konci běhů v klubu, který ji doprovázel každou míli, aby se ujistil, že nezůstane pozadu. “Já“Bylo to skvělé, protože jsem byl jeden na jednoho, ale také mě to motivovalo k tomu, abych běhal důsledně,” říká.

Castillo byla původně inspirována k běhu jejím otcem, maratónským běžcem. Když začala bušit na chodník, narazila na lidi, které znala ze sousedství a kteří ji zvali, aby vedla kluby. „Jen jsem chtěla jednoho dne běžet se skupinou a teď mi pomáhají trénovat na další maraton,“ říká.

Komunita vám připomíná, abyste se při běhání bavili

Tato externí validace vám může pomoci udržet váš vztah k běhání a sebe silný. Pamatujte, že běhání je něco, co děláte pro sebe – a být vděčný za každou uběhnutou míli – může vést k tomu, že se budete posouvat vpřed způsoby, které obohatí váš život. To je důvod, proč má Wilcock zásadu „úsměv každou míli“, kdy si doslova uděláte chvilku na to, abyste se usmáli alespoň jednou za každou míli.

“Je to krátké a sladké, ale myslím, že to pomůže, když znovu začnete běhat, zvláště pokud jste měli dlouhou pauzu a vztah není skvělý, musíte si to užít,” říká Wilcock. “Tak se usměj.”

Poslechněte si nejnovější epizodu Podcast Well+Good Další tipy, které vám pomohou udržet váš vztah k běhání stejně silný jako vaše kroky.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Franken, Rob a kol. “Společné běhání: Jak vás sportovní partneři udržují v běhu.” Limity ve sportu a aktivním životě Vol. 4 643150. 16. března 2022, doi:10.3389/fspor.2022.643150


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *