Venkovní cvičení, které vás letos na podzim motivuje

By | September 10, 2023

PUmpkin spice latté jsou na nabídkách kaváren, halloweenské dekorace jsou ve výlohách obchodních domů a vaše každodenní procházky žhavých dívek jsou v těchto dnech o něco méně, no, horké. Důkazy jsou jasné: Podzim je téměř tady a chladnější teploty jsou hned za rohem.

Naštěstí je stále čas užít si poslední kousky pěkného počasí, než nás zima v dohledné době pošle dovnitř – a skvělý způsob, jak maximalizovat svůj čas venku, je vzít si cvičení ven. Podle Ciary Gray, trenérky Nike Well Collective, existuje mnoho výhod, kterých lze využít venku Zacvičte si a budete vděční za čas strávený v přírodě navíc, jakmile chladnější počasí dosáhne svého vrcholu.

“Cvičení venku vás vystavuje přirozenému slunečnímu záření, které poskytuje vitamín D, který je dobrý pro zdraví kostí a imunitní systém,” říká Gray. “Venkovní cvičení nabízí dostupnost, nákladovou efektivitu a psychologické výhody ve srovnání s vnitřními aktivitami.”

Pokud sklízení těchto výhod zní jako samozřejmost, ale jediným venkovním cvičením, které vás napadá, je chůze a běh, pak vás Gray pokryl i zde. Níže sdílí některé ze svých oblíbených způsobů, jak být kreativní při cvičení venku, spolu s odpovídajícím aktivním oblečením z nové kolekce Feel Good od Nike, které vám umožní volně se pohybovat, cítit se pohodlně a vypadat stylově, zatímco si budete užívat svěží podzimní počasí.

1. Cvičte pohyb vděčnosti

Když se ocitnete v tréninkovém útlumu, někdy stačí jen zrychlit tempo nebo změnit své myšlení, abyste se vrátili k motivované mentalitě. Místo toho, abyste se báli běhat na běžícím pásu znovu, Vyjděte ven a zaměřte se na rozvíjení vděčnosti za příležitost spojit se s přírodou a rozvíjet uznání pro své okolí. Podle Graye je výběr jemných pohybů, jako je chůze, turistika, jóga nebo pilates (a neomezující sada aktivního oblečení, která se pohybuje s vámi), nejlepší způsob, jak cvičit pohyby vděčnosti.

“Tato cvičení s nízkým dopadem se zaměřují na přítomnost v daném okamžiku, zlepšují dýchání a vytvářejí přirozené pozadí pro meditaci a relaxaci, zlepšují koncentraci a snižují stres,” říká Gray. „Bez ohledu na cvičení, najděte si chvíle na procvičování vděčnosti a vyzvěte se, abyste řekli vše, za co jste vděční.

Nakupujte nezbytnosti pro venkovní cvičení

2. Venkovní hudební výzva

Přemýšlejte o své oblíbené napumpované písničce – víte, o písni, která vás vždy vybízí k rychlejšímu běhu, zvednutí těžší nebo hlubšímu protažení. Není to jen ve vaší hlavě: Drážkování dokáže doslova rozhýbat vaše tělo, protože osvětluje oblast mozku zodpovědnou za pohyb. Cvičení na své oblíbené písničky může být motivací, kterou potřebujete k tomu, aby vás fitness opět bavilo.

„Výzvy venkovní hudby [are] „Zábavný a jedinečný způsob cvičení venku, který je vhodný pro všechny věkové kategorie a schopnosti,“ říká Gray. “S reproduktorem nebo sluchátky Bluetooth si každý může užít rytmickou aktivitu se zvukovou stopou, která poskytuje svobodu a vzrušení.”

Pro venkovní hudební výzvu Gray doporučuje provést co nejvíce opakování cvičení v každé části písně. Můžete například dělat dřepy během verše a poté přejít na horolezce, jakmile se dostanete k refrénu. Jen se ujistěte, že máte na sobě cvičební oblečení, které je kompresivní, ale ne příliš těsné, abyste mohli skutečně vypustit páru, říká Gray.

Nakupujte nezbytnosti pro venkovní cvičení

3. Výukový kurz na hřišti

Chybí vám dětská radost z hraní venku? Pak si oblečte flexibilní sadu aktivního oblečení, která pojme spoustu cvičení, vydejte se do místního parku a připravte se na venkovní cvičení, které se vyrovná zábavě z přestávek.

Proměňte dlouhou procházku ve hru provedením 10 opakování cviku s vlastní vahou (vzpomeňte si na kliky, výpady nebo prkna), když minete orientační bod, jako je značka stop, lavička nebo pes. Máte-li přístup na prázdné hřiště, použijte lavičky nebo schůdky, abyste se podepřeli při tricepsových propadech nebo lezení po schodech, vyzkoušejte jackknifing na houpačce a provádějte stahovací nebo jiné základní cviky na opičích tyčích.

“Toto cvičení procvičuje více svalových skupin, zlepšuje sílu a vytrvalost a přidává rozmanitost do vaší fitness rutiny,” říká Gray. “Kombinace kardio a silových cvičení vám procvičí celé tělo a rozšíří vaši pozornost a paměť.”

Nakupujte nezbytnosti pro venkovní cvičení

4. Lezení po schodech

Rocky měl správný nápad – pár venkovních schodů je opravdu vše, co potřebujete pro efektivní venkovní cvičení. Myšlenka je jednoduchá: Když stoupáte po schodech, dělejte práci a odpočívejte při sestupu. Nejprve použijte schody k chůzi, sprintu, uhýbání nebo poskakování na cestě nahoru. Až budete připraveni zvýšit intenzitu, Gray říká, že byste měli začlenit posilovací cviky s tělesnou hmotností, jako jsou zdvihy lýtek nebo držení prkna (čím výše jsou vaše ruce na schodech, tím snazší jsou prkna).

“To vše zlepší rovnováhu, koordinaci a kardiovaskulární zdatnost,” říká Gray. „Věnujte pozornost své noze a plně ji zasaďte na každý krok. Vždy můžete použít zábradlí nebo cvičit běh nebo jogging, abyste dosáhli intervalů ve sprintu, pokud se vám schody zdají odstrašující.“

Pokud jde o váš střih, Gray říká, že podpůrné legíny a flexibilní, stabilní a pohodlná bota jsou nutností pro zdolávání schodů – a všechny vaše venkovní tréninky letos na podzim.

Nakupujte nezbytnosti pro venkovní cvičení

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *