Víme, že odlupování laku na nehtech je špatné – zde je návod, jak špatné to je

By | September 16, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Malý roh laku na nehty se začne odlupovat. Aniž byste o tom přemýšleli, chopíte se toho jeden malinký kousek. O 10 minut později sedíte vedle hromady odštípaného laku a vaše nehty vypadají, jako by si prošly peklem. Všichni víme, že to není dobré pro naše nehty, ale jak špatné to ve skutečnosti je? Podle slavné nehtové umělkyně Brittney Boyce to rozhodně není skvělé.

“Vaše nehtová ploténka se skládá ze tří různých vrstev, přičemž horní vrstva je tvořena hustě nahromaděnými starými nehtovými buňkami a spodní vrstva je tvořena nejnovějšími, nejměkčími nehtovými buňkami,” říká Boyce, zakladatel značky Nails. z LA. „Když sloupnete lak z nehtů, sloupnete tenkou vrstvu nehtové ploténky. Pokud to budete dělat opakovaně, můžete si nehty ztenčit, takže jsou náchylnější k poškození.“Vaše nehty mají mezi 150 a 200 vrstvami a podle Julie Kandalec, slavné nehtové umělkyně a pedagožky, odloupnutí laku z nehtů odstraní horní tři až deset vrstev. Poškození, které způsobíte, závisí na typu laku na nehty, který používáte.

„Odstranění přírodní barvy není zdaleka tak účinné [many layers] jako odlupování gel laku,“ říká Kandalec, autor knihy „Nail Art Design Book“ (24 dolarů). “Důvodem je to, že gel lak vytvrzuje UV světlem, takže základní vrstva gelových laků skutečně proniká do vrstev nehtů a vytvrzuje se tam,” přírodní nehtové lůžko. Například podkladový lak od Gelish [which is commonly used in salons] Ve skutečnosti proniká do nehtového lůžka, kde se nachází keratin v nehtu. Takže pokud jej odstraníte správně, opravdu to zazátkuje, a proto je tak důležité gel lak odstranit správně.“

Pokračuje: “Přírodní lak na nehty nevytvrzuje stejným způsobem, takže nehet nepoškodí, ale přesto odstraní některé vrstvy nehtu, když lak sloupnete.”

Mockrát jsem si odlakovávala nehty… co teď?

Pokud máte tendenci odlupovat si lak na nehtech, přijměte prosím toto jemné šťouchnutí a přestaňte. Pokud však již bojujete s poškozením, existuje několik jednoduchých věcí, které můžete udělat pro to, aby vaše nehty byly zdravé.

“Udržujte nehty hydratované olejem na kůžičku a hydratačním krémem,” říká Boyce. „Jezte vyváženou stravu bohatou na minerály, vitamíny, kolagen a esenciální tuky. Zjistil jsem, že když moji klienti jedí opravdu zdravě, jejich nehty zůstanou zdravější.“

A jakmile si sloupnete gel, budete muset nechat nehty nějaký čas na zahojení, než znovu nalakujete. “Dejte nehtům dva až tři týdny na regeneraci, než si pořídíte novou sadu,” říká Boyce. “Tělo potřebuje čas, aby vytvořilo více nehtových buněk.”

Můžete také použít doplňky a séra na posílení nehtů.

CND RescureRXx

CND RescureRXx – 21,00 USD

Kandalec je fanouškem této léčby pro CND. “Je to keratinová léčba pro vaše nehty,” říká. Je určen k vmasírování do holých nehtů dvakrát denně. Výsledky uvidíte již za jeden týden, ale můžete jej používat až čtyři týdny.

Orly Nailtrition

Orly Nailtrition – 12,00 USD

Boyce, který spolupracuje s Orly, doporučuje zpevňovač nehtů této značky. “Pomůže vám to obnovit nehty do týdne,” říká.

Jak správně odlakovat nehty bez poškození

Pro běžné leštění můžete vatový tampon namočit do acetonových nebo neacetonových přípravků a poté jej odstranit.

Odstraňovač Orly Genius – 7,00 $

“Zatímco mnoho lidí si myslí, že odstraňovače bez acetonu jsou lepší a méně vysušují, odstraňovače na bázi acetonu fungují nejrychleji,” říká Boyce. „Hledejte produkt obohacený o hydratační a zklidňující složky, jako je Orly’s Genius Remover. Pak si umyjte ruce a naneste olejíček na kůžičku.“

Co se týče gelu, Boyce říká, že je nejlepší si ho nechat odborně odstranit. V případě potřeby jej však můžete odstranit doma.

“Obvykle nedoporučuji zcela odstranit gel mezi sadami – dávám přednost jeho doplňování,” říká. „Za tímto účelem odpiluji tenkou vrstvu gelu a nechám na místě podkladový lak, aby se nehtová ploténka nepoškodila. Protože v každém případě může být proces odstraňování škodlivý a vysušující.“

Pokud však potřebujete gel zcela odstranit, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Soubor pro spuštění

“Zlehka opilujte horní část, aby aceton pronikl rychleji,” říká Boyce.

2. Naneste aceton a zabalte

Místo namáčení nehtů v acetonu vezměte pětinu vaty, namočte ji do acetonu, přiložte na nehet a zabalte do fólie. Alternativně můžete použít předem připravenou možnost, jako je Orly’s Gel Foil Remover Wrap (10 $), který má bavlněný čtverec začleněný do malého kousku hliníkové fólie.

3. Položte teplý ručník a počkejte

“Položte si na ruce teplý ručník asi na 15 minut,” říká Kandelec. „To pomáhá zadržet teplo generované vašimi rukama a mnohem rychleji aktivuje účinky acetonu. Nikdy nezahřívejte skutečný aceton, protože je hořlavý:

4. Odstraňte fólii hřebík po hřebíku a seškrábněte jej

„Opracovávejte jeden hřebík po druhém, otočte a stiskněte a odloupněte fólii,“ říká Kandelec. „Najednou by se měl sundat pouze jeden film, jinak může gel po odpaření acetonu znovu ztvrdnout. Dřevěnou tyčinkou gel opatrně seškrábejte pouze směrem k volnému okraji – netlačte jej zpět.“

5. Soubor pro dokončení

„Pokud nějaký gel zůstane, můžete zopakovat výše uvedené kroky nebo opatrně odstranit zbytek gelu jemným pilníkem o zrnitosti 220–400,“ říká Kandalec. „Jemně vyleštěte tlumicím pufrem a olejem na kůžičku, abyste vytvořili hladký povrch.“ Tato sada od Teenitor (14 dolarů) má vše, co potřebujete.

Chcete být první, kdo se dozví o nejnovějších (a největších) nabídkách produktů SHOP, vlastních kolekcích, slevách a dalších? Zaregistrujte se a získejte informace přímo do vaší schránky.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *