Vintage New York City Balet Workouts Make Me Miss the City| Dobře + dobře

By | September 16, 2023

EUž dříve byl New York City Ballet něčím vzácným a vyhledávaným. Viděl jsem to osobně jednou za rok s rodinou uprostřed zimy. Procházeli jsme se po přeplněné Páté avenue, zatímco nakupovali s masami, a občas jsem si našel chvilku, abych ocenil, jak všichni dokázali odložit jakoukoli předstíranou tupost, aby ukázali úžas nad tou podívanou.

Když jsme pokračovali nahoru Pátou, moje rodina pro mě zpomalila tempo, když jsme dorazili na náměstí. Šel jsem svižně (dobře, někdy tak svižně, že jsem mohl přeskočit), abych viděl zarámovaný portrét Eloise v hale. Zastavil jsem se a sledoval, jak společenské typy v Palm Court odhazují směny na pití čaje, než jsem si uvědomil, že mě moje rodina opustila.

Nakonec, jakmile jsme se našli, pokračovali jsme dál a prošli jsme kolem davů, které se z nějakého důvodu vždy shromažďují u ústí Central Parku – fotografovali a dělali překážky (abych byl upřímný, také mi chybí). .

Prošli jsme kolem kolotoče a pár minut na něj zírali, zatímco moje nohy ucítily nesmírnou bolest z podpatků, které nosím jednou za rok právě pro tuto příležitost. Nakonec jsme přejeli na západ přes zbytek Central Parku, abychom dosáhli našeho konečného cíle: Lincoln Center. Moji sourozenci a já jsme odpočívali na okraji fontány a můj otec se nás snažil přimět, abychom se usmívali kvůli fotkám, protože jsme byli všichni oblečeni v nejlepším nedělním oblečení.

Když se lidé na nádvoří začali dívat na hodinky, šli jsme do sálu na velkou událost, balet. Na svém sedadle, s dietní colou za 9 dolarů v ruce, jsem otočil krkem a zíral na složitý a opulentní strop, dokud místnost neztichla, světla se neztlumila a orchestr nezačal tiše hrát, ehm, aby nás provedl tou podívanou.

Ale tentokrát se ty dny najednou zdají být daleko. Moje matka mezitím zemřela. Svou rodinu jsem neviděl rok. A byli jsme požádáni, abychom si zdřímli ve městě, které nikdy nespí

Ale tentokrát se ty dny najednou zdají být daleko. Moje matka mezitím zemřela. Svou rodinu jsem neviděl rok. A byli jsme požádáni, abychom si zdřímli ve městě, které nikdy nespí. Tato tréninková videa z New York City Ballet se nejvíce přibližují pocitu baletního dne během této doby.

Nemohu říci přesný rok, kdy bylo toto školení vydáno, ale Google naznačuje mírný odhad někde před/kolem roku 2003 – první vydání je na VHS. To přináší uvolnění do výšky Sex ve městě Fervor… to je jediné vysvětlení, které mám pro předmluvu Sarah Jessicy Parkerové na začátku tréninku.

Jakkoli je její vzhled bizarní, když to pozoruje v chladné izolaci mého bytu, má pravdu, když říká: “Dá vám to zvláštní pocit milosti a pohody, něco, co by se nám všem mohlo hodit.”

Video se pak dostane k dobrým věcem. Dvě hodiny a deset minut (rozdělených do dvou tréninků) mírně upraveného balerínského tréninku. Nemohu vám prozradit názvy skladeb, které se třpytí na pozadí těchto videí, ale jsou okouzlující a skrývají zvuky mého těžkého dechu. Čtyři baletky – dvě ženy a dva muži – provádějí cvičení, zatímco jejich tehdejší hlavní baletní mistr Peter Martins slovně vypráví a vede kinestetiku.

Cvičení je náročné a nohy mě pálí a v Lincoln Center jsem hodinu a půl. Už hodinu a půl New York City stále existuje tak, jak existuje v mé mysli.

Bez ohledu na obsah je video filmovým zázrakem. Baleríny jsou v jednoduchém velkém studiu bez rušivých vlivů. Kameraman zachycuje pohyby, abyste je mohli napodobovat, ale také se stará o zachycení kouzla lidského pohybu. Obrázky a přiblížení jsou pečlivě zváženy a ukazují divákovi krásu něčeho tak jednoduchého, jako je prodloužení paže nebo zkroucení konečků prstů. Je to chvíle úlevy, když si pomyslím, že i moje tělo nese tuto efeméru.

Než začnu trénovat, vklouznu do trikotu s překrytím ze síťoviny, návleky na nohy a saténové pantofle od Ballet Beautiful. Pak absolvuji cvičení s namáhavým dýcháním a pocením způsobem, který se zdá… nepřirozený. Cvičení je náročné a nohy mě pálí a v Lincoln Center jsem hodinu a půl. Už hodinu a půl New York City stále existuje tak, jak existuje v mé mysli.

Podívejte se na videa zde:

A vyzkoušejte také tento kardio trénink na tyči:

OH, ahoj! Vypadáte jako někdo, kdo miluje cvičení zdarma, slevy na oblíbené wellness značky a exkluzivní obsah Well+Good. Zaregistrujte se do Well+, naší online komunity wellness insiderů, a okamžitě odemkněte své odměny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *