Vůně santalového dřeva, abyste se cítili dobře

By | September 8, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři nezávisle vybírají tyto produkty, Well+Good může získat provizi, pokud provedete nákup prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Existuje spousta rychlých a snadných způsobů, jak se zbavit stresu – pět minut meditovat, projít se kolem bloku, párkrát se zhluboka nadechnout – a přijít na to, který z nich je pro vás nejlepší, je nepochybně osobní úkol. Co se mi však osvědčilo, je snad to nejjednodušší ze všech: inhalovat parfém ze santalového dřeva.

Teplá, dřevitá vůně skutečně svádí smysly. Je to tajemné a sexy; smyslný, ale ne agresivní; uklidňující a zároveň posilující sebevědomí. Mlžení se santalovým dřevem se stalo běžnou součástí mé zenové rutiny a zjevně existuje vědecký důvod, proč mě tak dobře uvolňuje.„Vůně santalového oleje je obzvláště jemná a sladce dřevitá,“ říká Jacques Huclier, senior parfumér Givaudan, a dodává, že připomíná mléčný krém. Santalové dřevo se v ájurvédské tradici dlouho používá jako parfém i kadidlo, protože podporuje duševní jasnost. „Dává pocit relaxace a klidu, a proto se často používá k meditaci,“ říká Nathalie Feisthauer, oceněná parfumérka z Paříže.

Zřejmě pro to skutečně existují vědecké důkazy. Studie z roku 2017 Světonázory v péči založené na důkazech zjistili, že čichání vůně santalového dřeva a levandule snižuje úzkost lépe než aromaterapie pomeranče a máty peprné nebo placebo, zatímco starší článek v Doplňkové terapie v klinické praxi dospěl k závěru, že santalový olej má účinek na snížení úzkosti.

„Santalové dřevo, které pochází z Indie a má latinský název Santalum Album, patří do kategorie vonných stromů nebo aromatických dřevin,“ říká Feisthauer. „Je stále vzácnější a dražší; cena oleje výrazně roste, jak strom roste.“ Jinými slovy, santalové dřevo je podobné dobrému vínu – čím je starší, tím je hodnotnější. Podle Hucliera musí být strom starý více než 30 let, než může produkovat kvalitu oleje, který se obvykle používá ve vůních.

Naštěstí má santalové dřevo vynikající odolnost. “Pokud ponoříte savý papír do lahvičky s tímto olejem, vůně bude přetrvávat mnoho dní,” říká Huclier. I když jsou parfémy ze santalového dřeva drahé, můžete do nich investovat s vědomím, že jejich sametový povrch přilne k vašim tlakovým bodům a okamžitě zmírní stres.

Jste připraveni vyzkoušet tuto vůni zlepšující náladu na vlastní kůži? S těmito níže uvedenými parfémy ze santalového dřeva doporučenými editorem se budete cítit dobře – i když je to jen na okamžik.

Krigler, Subtle Orchid 10 – 615,00 $

Útulná kombinace kávy, vanilky a santalového dřeva působí jako teplé objetí a náznaky pačuli a citronu vyvažují jemnou květinovou sladkost, která přispívá k ženskosti tohoto francouzského parfému. Líbí se nám, že tento buketový parfém je super sametový (troufáme si říci éterický) a vyvážený. S náznaky pohodlí a svůdnosti je to skoro jako být držen svým novým plamenem, když přičichnete k této vůni.

Le Labo, Jasmine 17 – 99,00 $

Daleko od jednoduchých květinových vůní, které vás nudí, tato zářivá vůně kombinuje vonné bílé květy se smyslným santalovým dřevem v opojné kombinaci, která vás uchvátí. Toto je druh parfému, který můžete naslepo koupit nebo darovat. Myslíme si, že Le Labo’s Jasmine 17 se snadno nosí ve dne i v noci, ale pozor: tato vůně inspirovaná jasmínem není žádná zídka – každý se vás zeptá, co máte na sobě.

Donna Karan, Cashmere Mist – 130,00 $

Představte si, že sedíte u krbu zabalená v kašmírovém svetru, protože přesně takovou náladu vyzařuje tato uklidňující parfémovaná voda. Kombinuje konvalinku, marocký jasmín a santalové dřevo pro úžasně útulnou vůni, která je tak všestranná, jako je neškodná. Láhev, kterou navrhl manžel sochař Karan, byla inspirována ženským tělem; A střední cena znamená, že jej můžete nastříkat na oblečení, na ložní prádlo, do vlasů, kdekoli.

The Maker, Wild – 175,00 $

Vůně “Maker’s Wild” je svěží, ženská a vyvážená nečekanými ovocnými tóny. Santalové dřevo v této vůni nezahltí smysly, ale vytváří jemné cameo, které vůni dotváří a sjednocuje zemité a citrusové tóny.

Krigler, Abrakaadabra 221 – 725,00 $

Se santalovým dřevem, konvalinkou a pižmem vyzařuje tato hřejivá květinová vůně právě tolik koření, aby upoutala pozornost. Aldehydy v tomto parfému zaručují, že vůně vydrží na vaší pokožce hodiny a dobře se předvede. Abrakaadabra má kořeny v tradici, s tóny skotského hlohu, o kterém se říká, že zprostředkovává sílu, odolnost a smyslnost (věci, kterých bychom všichni mohli využít trochu víc, že?).

Tom Ford, Metallique – 233,00 dolarů

Tato vůně Tom Ford je okouzlující. Bergamot a pepř dodávají svěží svěžest, zatímco pudrový, květinový základ završuje vůni, která má mimochodem zářivost a perzistenci A+.

Le Labo, Santal 33 – 230,00 $

Dřevitý, kožený a lehce kouřový, ale dobře promíchaný s nádechem kosatce a fialky, tento parfém ztělesňuje tajemství a sílu ve svém minimalistickém flakonu v lékárnickém stylu. Můžete ji snadno vrstvit s hřejivou vůní vanilky, abyste završili její intenzitu, ale kultovní přívrženci Le Labo vědí, že tuto kýženou vůni můžete nosit i samostatně.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *