Výhody froté povlaků na polštáře pro pokožku a vlasy

By | September 11, 2023

AJako kosmetická redaktorka čelím nekonečnému proudu produktů. Některé z nich, jako Dyson Airstrait, mě nutí přemýšlet, jak jsem se bez nich vůbec obešel. Jiné však zní příliš dobře, než aby to byla pravda – skoro jako něco ze sci-fi románu. Když přijde na vyzkoušení těchto produktů, nejdůležitější otázka zní: Opravdu fungují? (A souhlasí odborníci v této oblasti?)

Nedávno jsem narazil na froté povlak na polštář, který mě natolik zaujal, že jsem oslovil několik dermatologů a kadeřníků, kterým věřím. (Někteří lidé mají možnost rychlého vytáčení, ale já mám odborníky). Čtěte dále a zjistěte, zda je froté povlak na polštář tím produktem, který vám „změní život“ nebo alespoň zlepší vaše vlasy a pleť.Co je to froté povlak na polštář?

Jak název napovídá, froté povlak na polštář je povlak na polštář vyrobený z froté látky. Myšlenkou použití takové absorpční látky je, že můžete pohodlně spát s mokrými vlasy, aniž byste se museli bát, že se váš polštář namočí. To snižuje riziko tvorby bakterií a plísní a zároveň umožňuje vašim vlasům vyschnout, zatímco budete odpočívat. Tyto ručníkové polštáře jsou také vynikající volbou pro lidi, kteří spí s hlubokými kondicionačními maskami nebo olejem ve vlasech. (Věřte mi, nikdo nechce na svém povlaku na polštář přetrvávající vůni oleje.)

Má péče o vlasy nějaké výhody?

Podle oblíbené značky froté povlaků na polštáře je jednou z hlavních výhod používání povlaku na polštář z froté jeho schopnost absorbovat vlhkost z mokrých vlasů přes noc, což eliminuje potřebu škodlivých tepelných stylingových nástrojů. Wendy Iles, renomovaná redakční stylistka a zakladatelka ILES FORMULA, však poukazuje na to, že volná vazba a silná vlákna froté – i když jsou skvělé pro vysoušení těla – mohou zvýšit tření na vlasech, způsobit zacuchání, krepatění atd. roztřepené konečky. “Terry je velmi savý a může zbavit vlasy vlhkosti a přírodních olejů, což má za následek suché a lámavé vlasy,” dodává. Pro vysušení jemných a citlivých vlasů doporučuje Iles místo toho zvolit alternativu z mikrovlákna. Ručníky z mikrovlákna jsou vyrobeny z jemných, hustě tkaných vláken a nabízejí vynikající savost při sušení vlasů.

Iles důrazně nedoporučuje spát s mokrými vlasy. “Mokré vlasy jsou nejen náchylnější k lámání a poškození,” říká, “ale vlhké a teplé prostředí je také nezdravé pro pokožku hlavy.”

“Doporučuji používat froté pouze jako látku na vysušení těla.” -Wendy Iles

Pokud jde o povlaky na polštáře, Iles doporučuje používat na spaní hedvábný povlak na polštář. “Struktura hedvábné tkaniny snižuje tření a minimalizuje lámání vlasů,” říká. “Hedvábí je také prodyšné a umožňuje přirozenou cirkulaci tepla a vlhkosti, když spíte.” Kromě toho je hedvábí hypoalergenní tkanina, která přirozeně odpuzuje prachové roztoče a další alergeny.

Existují výhody péče o pleť?

Dobře, ale může froté povlak na polštář pomoci zdraví pokožky? To tvrdí některé značky, ale Kseniya Kobets, MD, ředitelka kosmetické dermatologie v Montefiore Advanced Care, říká, že pro vnější povlaky na polštáře existují lepší materiály na kůži a pokožku hlavy. Hedvábí nebo bambusová bavlna například snižují tření a tím redukují vrásky a krepaté vlasy.

“Froté je skvělé pro absorbování vlhkosti a olejů, takže je vynikajícím materiálem na ručníky a povlaky na polštáře, protože pomáhá absorbovat pot a přebytečnou vlhkost po celou noc,” říká Dr. Kobets. Ale pokud jde o pohodlí, vnější froté povlak na polštář nemusí být na pokožce nebo pokožce hlavy optimální a může zvýšit tření pokožky.

Také Dr. Kobetsová radí, abyste nespali s mokrými vlasy: „Doporučovala bych si vlasy před spaním vysušit alespoň na 50 procent nebo více.“ Vysvětluje, že mokré vlasy na polštáři přicházejí do kontaktu s vaším obličejem a krkem a mohou podráždit pokožku a způsobit pupínky, zvláště pokud byly aplikovány vlasové přípravky. Mokré materiály navíc mohou vytvářet prostředí pro růst kvasinek a bakterií, což vede k potenciálním kožním problémům. Celkově vzato to může být jen další důvod, proč používat dýchací cesty i po dešti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *