Výhody masážního křesla podle chiropraktika

By | November 2, 2023

LPřiznejme si to: nejlepší na rezervaci pedikúry nebo návštěvy lázní je hluboký pocit relaxace, který získáte z těchto úžasně uklidňujících masážních křesel. Ale co kdybyste mohli schůzku vynechat a zažít stejný pocit z pohodlí domova?

Zní vám to ideálně? S masážním křeslem od Johnson Fitness & Wellness, největšího prodejce specializovaných na fitness ve Spojených státech, který nejen nabízí široký výběr masážních křesel po celé zemi, ale také je vyrábí ve vlastní režii, se může stát součástí vaší každodenní wellness rutiny – Značka jistě Fall chápe hodnotu designu a funkce, pokud jde o masážní křesla. A zatímco masážní křesla jsou rozhodně investicí do vašeho celkového zdraví, certifikovaný osobní trenér Kent Hackbarth, MA, CSCS, CPT, říká, že masážní křeslo může fungovat jako praktický nástroj pro sebeobsluhu.

„Žijeme ve světě s více zdravotními problémy než kdykoli předtím,“ říká Hackbarth. “Terapie masážním křeslem nabízí kromě dobré výživy a cvičení řadu výhod, které mohou snížit stres.”

Zajímají vás některé z těchto výhod? Čtěte dále a dozvíte se o pěti výhodách masážních křesel, o kterých Hackbarth a Timothy Sharpe, DC, chiropraktik s 30 lety zkušeností, který ve své praxi používal masážní křesla, říkají, že stojí za investici.

1. Zmírňuje bolest

Ať už se vzbudíte bolaví po tréninku předchozího dne nebo trpíte chronickou bolestí, masážní terapie vám může pomoci tuto bolest zvládnout, říká Hackbarth. Nemusíte ho ani používat dlouho – Hackbarth říká, že optimálních výhod dosáhnete, když budete masážní křeslo používat 15 až 20 minut třikrát až čtyřikrát týdně. Pokud máte chronické bolesti zad, židle s funkcí vyhřívání beder může pomoci k dalšímu uvolnění svalů a tím k úlevě od bolesti. Sharpe poukazuje na to, že může také pomoci vyléčit opožděnou svalovou bolest po obzvláště těžkém tréninku.

„Používání domácího masážního křesla vám umožňuje zaměřit se na konkrétní oblasti bolesti na vašem těle,“ říká Sharpe. “Můžete pracovat tam, kde máte bolesti, jak dlouho chcete, abyste uvolnili svalové napětí ve svých nejproblematičtějších oblastech.”

2. Snižuje stres

Každý by mohl ve svém životě používat trochu méně stresu – a pravidelné používání masážního křesla může pomoci poskytnout tuto úlevu. Sharpe říká, že uklidňující pohyb křesla a různé masážní efekty mohou podpořit relaxaci, zvláště pokud má funkci nulové gravitace, která umístí vaše tělo do polohy, která snižuje tlak na spodní část zad a optimalizuje masážní výkon. Je také známo, že masáž pomáhá snižovat množství kortizolu v těle.

„Snížení hladiny kortizolu – stresového hormonu, dobře známé reakce na boj nebo útěk – může přispět k lepší psychické pohodě a zlepšit kvalitu spánku,“ říká Hackbarth. “Masáže pomáhají uvolňovat endorfiny do krevního oběhu a pomáhají zlepšit náladu.”

3. Zlepšuje krevní oběh

Masážní křesla mohou pomoci stimulovat tok lymfatické tekutiny, což zase může zlepšit lymfatickou drenáž, říká Sharpe. Náš lymfatický systém je zodpovědný za vylučování zplodin metabolismu a toxinů z těla. Masážní křesla mohou tomuto procesu napomáhat manipulací s tlakovými body, zvláště pokud mají celotělovou kompresi.

“Správný tlak pomáhá regulovat tělesné funkce stimulací nervového systému, což zvyšuje průtok krve, což zase zvyšuje krevní oběh, a proto čistí systém uvolňováním toxinů,” říká Hackbarth.

4. Podporuje imunitní systém

Způsob, jakým masáž může podpořit váš lymfatický systém, má více výhod než jen zlepšení průtoku krve – podle Sharpe může také pomoci podpořit váš imunitní systém.

Podle studie může masáž zvýšit aktivitu lymfocytů – typu bílých krvinek, které pomáhají imunitnímu systému bojovat proti škodlivým bakteriím, virům a toxinům v těle. “Relaxace také stimuluje imunitní systém, aby pracoval efektivněji,” říká Hackbarth.

5. Denní terapie

Jedna z nejlepších částí o vlastnictví masážního křesla? Všechny tyto výhody získáte, aniž byste museli opustit pohodlí svého domova. Pokud máte problém zařadit masáže do svého rozvrhu, mít k dispozici masážní křeslo je neuvěřitelně pohodlné.

“Denní masáže, stejně jako každodenní cvičení, jsou mnohem účinnější, když se provádějí častěji,” říká Sharpe. “Za 100 $ za sezení pro masážního terapeuta může vlastnictví masážního křesla u vás doma poskytnout každodenní péči o vás a vaši rodinu a zároveň ušetřit spoustu peněz a času.”

Chcete si koupit masážní křeslo, ale nejste si jisti, které z nich je to pravé pro váš životní styl (nebo velikost čtverce)? Vyzkoušejte si výhody křesel na vlastní kůži návštěvou místní prodejny Johnson Fitness & Wellness, kde jsou všichni zaměstnanci proškoleni o výhodách a vlastnostech každého masážního křesla. Podívejte se na ně v listopadu a můžete získat 1 500 $ z masážního křesla Jin 2.0 s kódem WELLNESS.

Timothy Sharpe, DC a Kent Hackbarth, MA, CSCS, CPT jsou zaměstnanci společnosti Johnson Fitness & Wellness.

*Prodejní ceny jsou přesné v době zveřejnění a mohou se změnit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *