Výhody Pliés: Proč jsou skvělé na zahřátí

By | September 8, 2023

FFitness instruktoři často začínají své hodiny sérií dynamických strečinků nebo možná několika minutami středně intenzivního kardia, s určitým mentálním soustředěním a hlubokým dýcháním.

Trenér Isaac Boots, oblečený v pracovních botách Prada s tlustou podrážkou a ve svých typických krátkých šortkách, rád začíná své extrémně náročné lekce Torch’d silovým pohybem – založeným na jeho minulosti jako tanečník a choreograf – o kterém říká, že dělá všechno.

“Nikdy nepodceňujte sílu dobrého plié,” říká Boots. “Má malý dopad, přesto je nejsilnější.”

Lekce Boots’ Torch’d obsahují sérii cviků na posílení celého těla, které odpovídají jménu Torch tím, že naprosto rozpálí vaše tělo. Nedávno jsem mohl zažít, jak náročné a stimulující jsou vodácké kurzy na Torch’d retreat v Gurney’s Montauk Resort v Hamptons. Od chvíle, kdy Boots zahájí hodinu, je energie nabitá a vy jste neustále v pohybu.Proto je dobré zahřátí nezbytné. Boty potřebují poddajné tělo, aby jeho studenti mohli zvedat, spouštět, pulzovat a otáčet paže a nohy nepřetržitě po dobu 20 až 40 minut. Jeho zahřívací cvičení pocházejí přímo z jeho tréninku jako tanečníka. Boots ve svých 20 letech vystupoval deset let na Broadwayi a další desetiletí strávil choreografií pro superhvězdy, jako je Ariana Grande.

Proto první věc, kterou uděláte, když během hodiny Torch’d začne hrát balada Diva, je roztáhnout nohy od sebe, nasměrovat prsty (a zbytek nohy) ven, natáhnout ruce do strany a začít. snižte a zvedněte zadek v sérii plié.

Výhody pliés

Boots si vybral toto zahřátí, protože pomáhá jeho studentům spojit se s dechem, najít vyrovnání páteře a aktivovat spodní část těla, horní část těla a jádro – to vše najednou.

“Celé tělo trénujete komplexně,” říká Boots. „Je to o vašem vyrovnání, o tom, jak se skutečně dostat do té hluboké pozice a přitom zapojit své jádro skutečně viscerálním způsobem a zároveň zachovat vyrovnání vaší páteře, když prodlužujete paže a široce roztahujete prsty, aktivujete každé vlákno a zároveň se probudíte. zvedněte hýžďové svaly a celou spodní část těla, široce roztáhněte prsty na nohou a rovnoměrně je zatlačte, abyste je udrželi plně aktivní.”

Boots si uvědomuje, že je to plié ne dřep. Chcete mít hlavu vzpřímenou a páteř neutrální, spíše než se naklánět dopředu jako ve dřepu. Nechcete také prohýbat záda nebo zatahovat pánev.

“Nikdy nedojde k poruše,” říká Boots. “Je to o nalezení vašeho přirozeného zarovnání, přirozeného zakřivení vaší páteře.”

Abyste toho dosáhli, měli byste se zaměřit na spodní část břicha a myslet na to, abyste ho vytáhli nahoru a dovnitř. To vám pomůže najít neutrální zarovnání, podle Boots. Také se ujistěte, že vaše prsty a kolena směřují ven pod úhlem a vaše stehna jsou široce otevřená.

Boots také přidává ke své plié sérii paže, s rukama nataženýma do strany, nad hlavu nebo před tělo. Strany také mění chůzí nahoru a dolů. Vědomé pohyby paží a ne jen jejich rozhazování vám pomůže aktivovat svaly paží a zad.

Poslední složkou je kardio. V závislosti na vašem tempu vám neustálý pohyb plié série rozpumpuje vaše srdce, krev a kyslík proudí do vašich svalů a zajistí, že budou připraveny na to, co je před nimi.

Vytvořte si vlastní taneční rozcvičku s tímto cvičením nohou:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *