Vyzkoušejte afirmační cvičení pro sebepéči o mysl a tělo

By | October 4, 2023

Ve společnosti Well+Good trávíme dny povídáním a učením se od nejzajímavějších lidí v oblasti wellness – odborníků, myšlenkových vůdců a celebrit. Nyní vás zveme do diskuse. Vítejte v podcastu Well+Good, vašem průvodci hledáním návyků a postupů, které odpovídají vaší frekvenci. Přečtěte si více

Věda ukazuje, že pozitivní sebemluva během cvičení je spojena s lepšími sportovními výkony Výkon a motivace1. Slova, která si při cvičení říkáte, se ale nemusí nutně týkat dané aktivity, vašeho těla nebo samotného výkonu. Můžete dělat afirmační trénink, který kombinuje cvičení s pozitivní sebemluvou žádný Téma pro sebepéči zvláště zlepšující náladu.

„Afirmační cvičení vzešlo z myšlenky, že chceme zapojit mysl a tělo zároveň,“ říká Alyson Stoner, spoluzakladatelka digitální wellness platformy Movement Genius, v epizodě tohoto týdne. Podcast Well+Good. „Je to příležitost prozkoumat své myšlení [and] Možná upravte některé své myšlenky o sobě.”

Afirmace, pozitivní sebemluva nebo sebepotvrzení je podle Americké psychologické asociace „jakákoli myšlenka o sobě, která je věrohodná, živá a posiluje pozitivní vlastnosti, dovednosti nebo schopnosti“. Teorie sebepotvrzení tvrdí, že udržování a prosazování pohledu na sebe jako na „dobře přizpůsobeného, ​​morálního, kompetentního, stabilního a schopného kontrolovat důležité výsledky“ vede k duševní stabilitě. Výzkum ukazuje2 že prostřednictvím mluvených afirmací tyto myšlenky posiluje. Některé terapeutické postupy zahrnují každodenní opakování afirmací pro sebe nebo používání afirmací, když zažíváte těžké chvíle.


Odborníci v tomto článku

  • Alyson Stoner, spoluzakladatelka Movement Genius, digitální wellness platformy nabízející kurzy duševní, fyzické a emocionální pohody

To je již běžnou součástí mnoha fitness zážitků: Není neobvyklé slyšet, že spinoví trenéři nebo instruktoři jógy nabízejí pozitivní, motivační slova povzbuzení, která se mohou, ale nemusí týkat skutečných cvičení. Movement Genius jde o krok dále s afirmačními cvičeními, která kombinují 15minutové pohybové sezení (různé obtížnosti) se zvukovou stopou afirmací navržených tak, abyste si je mohli sami opakovat. Můžete si dokonce vybrat téma potvrzení, které v daný den potřebujete dodatečně.

Foto: W+G Creative

“Jak procházíme návrhy, recituji konkrétní afirmace na základě tématu, které si vyberete,” říká Stoner. Například říkají, že některé afirmační zvukové stopy pomáhají „stimulovat kreativitu“, zatímco jiné se více zaměřují na „zmírnění stresu“.

Kombinace dává smysl. Cvičení má svůj vlastní účinek na zlepšení nálady, protože zvyšuje průtok krve do mozku, uvolňuje endorfiny a časem stimuluje produkci hormonů a neurotransmiterů odpovědných za regulaci emoční nálady. Přidejte trochu sebemluvy, zatímco vám teče krev, a teorie je, že budete mít synergii uzemňující pozitivity. Alespoň to Stoner na svých studentech vidí.

„Zjistili jsme, že když lidé zkoušejí afirmační cvičení, místo aby se na konci cítili vyčerpaní, ptali se sami sebe: ‚Jak mohu mít více energie, než když jsem začínal?‘,“ říká Stoner. “Myslím, že pocit, že se vaše tělo, mysl a duše naplňují, je skutečný dar.”

Afirmační cvičení můžete sledovat na YouTube kanálu Movement Genius. Můžete také zkusit začlenit své vlastní afirmace do svých každodenních tréninků. Nejprve se podívejte na několik tipů, jak vytvořit afirmace, které působí autenticky a netoxicky pozitivní. A slyšte více o síle spojení péče o fyzické a duševní zdraví a dalších témat v epizodě Stoner z tohoto týdne Podcast Well+Good.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Walter, Nadia a kol. “Vliv tréninku sebemluvy na soutěžní úzkost, vlastní účinnost, vůli a výkon: intervenční studie s juniorskými sub-elite sportovci.” Sport (Basilej, Švýcarsko) Vol. 7.6 148. 19. června 2019, doi:10.3390/sports7060148

  2. Cascio, Christopher N a kol. “Sebepotvrzení aktivuje mozkové systémy spojené se zpracováním a odměnou související se sebou samým a je posíleno orientací na budoucnost.” Sociálně kognitivní a afektivní neurovědy Svazek 11.4 (2016): 621-9. doi:10.1093/scan/nsv136


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *