Vyzkoušejte Dark Feminine Parfém pro náladový pohled na jaro | Dobře + dobře

By | September 9, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři nezávisle vybírají tyto produkty, Well+Good může získat provizi, pokud provedete nákup prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Každý má k vůním jiný vztah. Někdo nosí celý rok stejný osvědčený parfém, jiný jej mění podle příležitosti, ročního období nebo nálady. Pokud hledáte novou jarní vůni, ale nechcete se omezovat na očekávané lehké a vzdušné květinové vůně, trend směrem k tmavým, ženským vůním s dřevitými, ale sladkými tóny je určen právě vám.

„Temný, ženský parfém je úplně opačný pohled na jaro, které miluji,“ říká Bee Shapiro, zakladatelka značky vůní Ellis Brooklyn. „Tohle je pro člověka, který si vytváří vlastní pravidla pro vůně. Jaro nemusí být vždy lehké a šmrncovní. Může to být ohromující a mocné – jen si vzpomeňte na Zemi, která prochází touto úžasnou, mocnou obnovou.“Temné ženské je opakem světlého ženského a společně vytvářejí božskou ženskou energii, vysvětluje Adama Sesay, astrolog a autor knihy Černý měsíc Lilith vychází (17 dolarů). Někteří považují temnou ženskost za negativní, ale Sesay říká, že je to přesně naopak, protože nás to vybízí k přijetí komplexnějšího pohledu na ženskost.

„Temné ženství je nezkrocený a nekontrolovatelný aspekt ženskosti, který byl potlačován nebo marginalizován,“ říká Sesay. Jeho oslava „podporuje léčení a pochopení syrové, divoké povahy ženskosti. Ženskost není jen o tom být lehká, vzdušná, krásná a submisivní nebo se nikdy nezlobit a nikdy nemít trauma. Je hlubší a temnější než to.A to je to, co nám temná ženskost může ukázat. Každý má v sobě temnou ženskost.”

Tmavá ženskost je trendy na TikTok a mnozí tuto myšlenku zkoumají prostřednictvím parfému. Stříkání tmavých, ale sladkých vůní může komukoli pomoci objevit svou temnou, ženskou stránku.

„Vůně, stejně jako móda, vyjadřuje, kdo jste, neuvěřitelně nezapomenutelným a neviditelným způsobem,“ říká Shapiro. „Je to aura, která vás obklopuje a ovlivňuje nálady a dojmy. Proto miluji střídání vůní nejen pro roční období, ale i pro svou osobní náladu. Protože vůně jsou neviditelné a nemají žádný vizuální ideál, kterého by se dalo dosáhnout, jsou skutečně kategorií, ve které můžete být kýmkoli, kým chcete. Neexistují žádná fyzická omezení. Osobně jsem prostřednictvím vůní objevil nové stránky sebe sama.“

Podle Olivie Jan, senior parfumérky v domě vůní Givaudan, tmavý, ženský parfém ztělesňuje sílu a sladkost zároveň.

„Temná ženskost přitahuje pozornost a přitahuje pozornost,“ říká Jan. „Pokud jde o přemýšlení o temné ženskosti ve vůni, musí mít stejnou narážku – obklopují ji tmavá dřeva jako pačuli a oudové dřevo, protože jsou intenzivní a rozptýlené. .“ s nádechem sladkosti, který jim dodá ženské křivky. Koření a kadidlo posilují tajemný a téměř nebezpečný dojem temné ženskosti. Pokud mluvíme o květinách, byla by to tuberóza, tmavá růže nebo dokonce tmavá orchidej.“

Tmavé, ženské vůně také umožňují nositelce vyjádřit svou sexuální stránku.

“Pravděpodobně až do hnutí za osvobození žen v minulém století byly ženy, které přijaly svou sexualitu a přijaly tuto stránku sebe, démonizovány,” říká Sesay. “A součástí temné ženskosti je objetí tvé syrové sexuální síly.” Takže když nosíte vůni, která to skutečně ztělesňuje, a opravdu cítíte smyslnost, skutečně čerpáte z toho, co bylo po věky potlačováno.“

Všechny tmavé dámské vůně mají tento dřevitý základ. Pak je sladkost zavedena dvěma způsoby: prostřednictvím květin nebo vanilky. Nakupujte obě možnosti níže

V tomto článku

Květinové, tmavé, ženské vůně

Billie Eilish, Eilish #2 – 52,00 až 72,00 $

„Eilish #2 kolem vás vytváří auru, která trvá celý den. “Tato vůně má superschopnosti a rezonuje jako melodie ve vzduchu,” říká parfumér Kateřina Seligová Kdo vytvořil parfém? Temná, ženská vůně, „tato speciální vůně obsáhne všechny stránky vaší osobnosti, vaši sílu, vaše tajemství a to, co vás dělá tak jedinečnými“.

Carolina Herrera, Good Girl – 110,00 dolarů

Jan i Selig doporučují tuto vůni od Caroliny Herrara. “To zahrnuje temný ženský aspekt; „Odvážná a intenzivní dřeva se snoubí s trochou sladkosti,“ říká Jan. Selig má „silné dřevité jantarové tóny, které kontrastují s jeho svěží svěžestí a vytvářejí okamžité rozšíření, které zaostává za nositelem“.

Graff, Lesedia La Rona VI – 458,00 $

„Tato vůně, klasifikovaná jako jantarová, dřevitá vůně, byla inspirována majestátním dědictvím minulosti a dnes se setkává s pulzující moderní kulturou Blízkého východu,“ vysvětluje Walter Johnsen, viceprezident vývoje produktů společnosti InterParfum, který vůni vytvořil. „Cílem bylo vytvořit vzácné, luxusní aroma, které přesahuje čas, naplňuje vzpomínky a sny svým bohatým kouřovým teplem a vytváří vůni, která se jemně předává z jedné generace na druhou, jako vzácné šperky a hodinky a ušlechtilé. rodina. V této vůni jsme doslova prohledali svět, abychom našli ty nejneobyčejnější ingredience, jako jsou divoké orchideje, a ozdobili jejich odvážnou eleganci klasickými bílými květy jasmínu, jasně pomerančovými květy a svěžím dřevitým jantarovým závěrem s přídavkem smyslných dřevin a kouřové hloubky. oud.”

Initio Parfums Privés, The Carnal Blends Atomic Rose – 360,00 $

Rose je v popředí tohoto parfému, který jí podle Sesay pomáhá ztělesňovat temnou ženskou energii. “Není to světlá, lehká, vzdušná vůně – je velmi tmavá,” říká. Obsahuje italský bergamot, bulharskou růži, tureckou růži, egyptský jasmín a madagaskarskou vanilku.

Tmavá, ženská vůně vanilky

Ellis Brooklyn, Bee – 108,00 dolarů

„Tato kategorie je celá o intrikách, ale také o smělosti,“ říká Shapiro. „Také miluji směs sofistikované sladkosti. Mám na mysli naši Bee Eau de Parfum, která se skládá z medu, vanilky, kakaa, skořice a otrub. Je také trochu šťavnatý, což v této kategorii také funguje dobře.“

Henry Rose, Dark is Night – 35,00 až 120,00 $

Tato vůně pochází z parfémové řady Henry Rose herečky Michelle Pfeiffer. “„Dark is Night má jas zelené trávy a frézie, ale teplo vetiveru, vanilky a pačuli vám dodá sebevědomou, smyslnou atmosféru,“ říká. Kristy EngelsovéVice President of Marketing ve společnosti Henry Rose.

Guess, Seduction Noir – 16,00 až 24,00 $

“Seducing Noir je oslavou smyslnosti s kombinací jasných, kořenitých a jedlých tónů, jako je šalvěj, bergamot, pivoňka, kosatec, jasmín sambac a konvalinka, spárované s vanilkou a haitským vetiverem, zabalené do návykové sametové textury.” říká Johnsen. “Tato vůně je sexy vůně, která ztělesňuje jedinečnou přitažlivost a hravý, podmanivý styl, který je synonymem značky Guess.”

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *