Vyzkoušejte toto 20minutové cvičení s kardio barre doma

By | September 10, 2023

Každý měsíc nás nový trenér provede čtyřmi nejlepšími tréninky, které mají v tašce. Sledujte nás každý týden a objevte nové způsoby, jak se s námi zapotit. Všechno vidět

Když se zamyslíme nad tím, co představuje špičkové kardio cvičení, může nás napadnout běh, plavání nebo jízda na kole. Nespěte ale na cvičení cardio barre pro vaši aerobní kondici.

Hodiny Barre jsou obvykle oslavovány jako jemné cvičení založené na síle, které můžete absolvovat o něco více než baletní barre (nebo něco jako opěradlo židle pro domácí lidi). Opakováním zdánlivě jemných pohybů, dokud se vaše svaly neotřesou, dobrá hodina barre napadne téměř všechny vaše svalové skupiny a zároveň ochrání vaše klouby. A zvýšením tempa můžete neustále zvyšovat tepovou frekvenci a také kontrolovat kardio fitness box.Bez ohledu na typ cvičení doporučuje American Heart Association získat alespoň 30 minut aerobního cvičení alespoň pětkrát týdně pro kardiovaskulární kondici. Pokud vás nebaví opakující se sporty, jako je běh nebo cyklistika, proč nezkusit cvičení s kardio tyčí?

No, máme jen video, které můžeme doporučit: Pro klub Well+Good’s Trainer of the Month Club Nicole Uribarri, zakládající trenérka a programová ředitelka v Bande, zrychluje tempo náročným, ale jemným 20minutovým kardio barre – cvičením, které můžete dělat z domova. Ale pozor: k tomu budete potřebovat svou láhev s vodou – hydratujte, hydratujte!

Uribarri okamžitě udává tempo velkými, jemnými pohyby, které vám rozbuší srdce v sérii, kterou nazývá „Plank Cardio Blast“. Toto upocené intro začíná poklepy od kolen k hrudi a ramen v prkně a přechází do push-up flow – a technicky vzato je to všechno stále zahřívání. Poté, s lehkým sevřením tyče, Uribarri přechází do rychlé série výpadů, které cílí na hýžďové a břišní svaly.

Zatímco tempo tohoto tréninku nepochybně zahřívá teplo, každý pohyb je zaměřen jak na kontrolu, tak na tempo. Pohyby se mohou zdát docela jednoduché, ale intenzita pochází z rychlých přechodů a velkých pohybů. (Dívám se na tebe, plank kardio výbuch!) Ujistěte se, že uspokojujete potřeby svého těla tím, že se přizpůsobíte, když cítíte bolest nebo ještě nejste úplně tam.

“Chci, abys to udělal, chci, abys mi dal ze sebe to nejlepší, ať už to dnes bude cokoliv,” říká Uribarri. „Pamatuj, že tento okamžik je dočasný. Tohle je krátký okamžik ve vašem dni, kdy se můžete soustředit na vás.“

Barre je nepochybně celotělový trénink a Uribarri jej završuje sérií zvedání nohou v posledních 8 minutách před dokončením našeho oblíbeného – plank cardio blast. To je těžké, lidi! Určitě ucítíte, jak vaše srdce bije rychleji.

„Na konci tréninku vám vaše mysl řekne, abyste přestali,“ říká Uribarri. „To není nutné. Vydržte, řekněte ano! Vaše tělo toho umí trochu víc. Cvičení je oslavou toho, co vaše tělo dokáže. Užívejte si tyto chvíle a užívejte si skutečnost, že máte příležitost a zdroje se tímto způsobem pohybovat.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *