Vyzkoušejte tuto protahovací sérii na bolesti kolen

By | September 10, 2023

WKdyž jsou naše svaly napjaté nebo slabé, víte, co trpí? Naše klouby.

Je to tak, zdraví pojivové tkáně a šlach, které drží naše kosti pohromadě, závisí na tom, zda své svaly využíváme nadměrně nebo nedostatečně. Slabé svaly ovlivňují průtok krve do kloubů, zatímco napjaté svaly brání kloubům v dosažení plného rozsahu pohybu, což vede k nadměrnému namáhání. Všechno je to propojené, lidi.Častou problémovou oblastí jsou kolena. Asi 25 procent dospělých trpí chronickými bolestmi kolen. Au!

Abyste se starali o svá kolena, musíte se také starat o svaly, které se připevňují ke kloubu. To je důvod, proč instruktor East River Pilates Brian Spencer vytvořil novou rutinu Good Stretch, která se zaměřuje na “svaly, které mají tendenci způsobovat bolesti kolen.” Jmenovitě: Oh, v podstatě jen celou spodní část těla. “Pokud se obepíná kolem kolena, je dobré to nechat jít,” říká Spencer.

Spencer začíná hlubokou masáží lýtek. V poloze ruce a kolena použijte přední část kolena jedné nohy k masáži lýtka druhé nohy. Tato samomasáž vám umožňuje upravit tlak, který na tyto svaly vyvíjíte.

Dále můžete otevřít své boky a čtyřkolky sérií výpadů a pohybovat se v rozsahu pohybu, který vám vyhovuje, pomocí „zdravých dřepů“. Když ležíte na podlaze, některé úseky hamstringů a IT pásů vám pomohou pracovat se zády a po stranách nohou a podepřete kolena v úhlu 360 stupňů.

“Jako vždy u strečinku, pokud si myslíte: “Ach, to je opravdu hluboké”, znamená to, že byste to pravděpodobně měli dělat častěji,” říká Spencer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *