Vyzkoušejte tyto bohaté snídaně bez vajec

By | October 14, 2023

ÓJednou z největších výzev při konzumaci dostatečného množství bílkovin ke snídani je nechuť k vajíčkům nebo únava z toho, že je budete jíst každý den. Proto jsme se spojili s odborníky na výživu a odborníky na výživu, abychom přesně zjistili, které snídaně s vysokým obsahem bílkovin a bez vajec doporučují. Tyto produkty nyní najdete v obchodě a naplňte své ráno větší rozvahou.

Jako odborník na výživu jsem byl obviněn z toho, že jsem „proteinová policie“, a i když chápu, že každý trvá na prospěšnosti bílkovin, existuje pro to dobrý důvod. Protein nám pomáhá zůstat sytí a stabilizuje hladinu cukru v krvi a může dokonce snížit chuť k jídlu v noci. Zejména bílkoviny při snídani jsou obvykle důležitým faktorem pro úspěch dne. Některé výzkumy dokonce ukazují, že snídaně s vysokým obsahem bílkovin může snížit hlad a chutě v noci a snížit celkový energetický příjem, který za den spotřebujeme.


Odborníci v tomto článku

  • Amanda Blechman, RD, registrovaná dietoložka a ředitelka pro zdraví a vědecké záležitosti v Danone North America
  • Erin Palinski-Wade, RD, registrovaná dietoložka a autorka 2denní cukrová dieta
  • Roxana Ehsani, MS, RD, ČSSD, LDN, registrovaná dietoložka se sídlem v Miami a národní mediální mluvčí Akademie výživy a dietetiky
  • Toby Amidor, RD, odborník na výživu a autor knihy Kuchařka pro zdravou přípravu jídel

Nejlepší vysokoproteinová snídaně, která neobsahuje vejce, podle odborníků

Applegate kuřecí javorová klobása

Ačkoli je klobása lahodná, její každodenní konzumace může nahromadit významné kalorie a nasycené tuky, které nemusí být prospěšné pro vaše zdraví. Applegate vyrábí lahodnou kuřecí klobásu, která má nižší celkový obsah tuku a kalorií ve srovnání s tradičními možnostmi. Miluji jejich kuřecí javorovou klobásu jako rychlou, proteinovou snídaňovou přílohu, kterou lze připravit v mikrovlnné troubě a sníst ve špetce.

Banza proteinové vafle

Banza, dříve známá svými výrobky z cizrnových nudlí, uvedla na trh řadu mražených vaflí bohatých na bílkoviny a vlákninu. S 10 g bílkovin na porci pro dvě osoby je těžké je překonat ve srovnání s tradičními vaflemi. Zkuste to doplnit kapkou arašídového másla, chia semínek a medu pro vyváženou snídani, která obsahuje vše, co potřebujete pro dlouhotrvající energii: bílkoviny, vlákninu a zdravé sacharidy.

Bio tvaroh od Good Culture

Tvaroh má právě teď chvilku a já ho miluji jako proteinový základ pro vaši snídani. „Je to fantastické jídlo bohaté na bílkoviny, které je ideální ke snídani,“ dodává Lindsey Janeiro, RD of Nutrition to Fit and Healthy*.ish Recepty. “Nízkotučný tvaroh od Good Culture obsahuje neuvěřitelných 14 gramů bílkovin na porci půl šálku,” dodává. „Nejvíc se mi na použití tvarohu k snídani líbí jeho všestrannost: můžete ho namazat na celozrnný toast, vychutnat si ho na sladko s ovocem nebo na slano s marinovanými rajčaty, zamíchat do míchaných vajec nebo rozmixovat do smoothie. Můžete si také zakoupit jednotlivé nádoby tvarohu pro pohodlný zdroj bílkovin na cestách.

Proteinová palačinková směs Simple Mills z mandlové mouky

Tyto proteinové palačinky na bázi mandlové mouky lze snadno připravit předem a nabízejí rostlinnou snídani plnou bílkovin, kterou si můžete ráno ohřát. „Jedna porce těchto rostlinných palačinek přidá 11 gramů bílkovin do vašeho ranního jídla. Jsou také dobrým zdrojem draslíku a železa, poskytují 10 procent denní hodnoty každé živiny,“ říká Kiran Campbell, RD.

uzený losos

Pokud máte rádi Lox, můžete si užít výhody snídaně s vysokým obsahem bílkovin s přidanou výhodou zdravých tuků pro vaše srdce. „Jedním z mých oblíbených slaných snídaňových jídel je uzený losos s nádechem rozmačkaného avokáda na opečeném celozrnném bagelu,“ říká Roxana Ehsani, MS, RD, ČSSD, LDN, registrovaná dietoložka a certifikovaná sportovní dietoložka. “Uzený losos je připraven k jídlu, je vysoce kvalitním zdrojem bílkovin a je bohatý na protizánětlivé omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA a také na vitamín D podporující imunitu.”

“Vždy si vybírám divokého aljašského lososa sockeye, protože je zaručeno, že je divoký a udržitelný, a losos sockey má tendenci mít více vitamínu D než jiné druhy lososa,” říká. „Například, když sníte bagel se smetanovým sýrem, nic se nestane. “Není dostatek bílkovin, abyste byli déle sytí, ale přidáním uzeného lososa do směsi zvýšíte obsah bílkovin v tomto jídle, udržíte vás déle sytými a zároveň budete těžit z výhod bohatých na živiny.”

Jídlo pro život Ezechiel 4:9 Organická naklíčená zrna

Někdy si jen chcete dát ráno misku cereálií, ale hned po jídle necítíte hlad. Cereálie bohaté na bílkoviny nabízejí dokonalé řešení, jak si vychutnat svou oblíbenou snídani bez obětování cukru.

Hledejte značky, které obsahují alespoň 8 g bílkovin na porci a jsou vyrobeny z různých celých zrn, ořechů a semen pro přidanou vlákninu, říká nutriční specialistka Erin Palinski-Wade z New Jersey, RD, CDCES, autorka 2denní cukrová dieta. Například Food for Life Ezekiel 4:9 Organic Sprouted Grain obsahuje mandle, luštěniny a naklíčená zrna pro snídani bohatou na živiny s 8 g vlákniny na porci, dodává.

Fairlife Core Power Protein Shakes

S 26 g bílkovin na porci nemůžete udělat chybu s předem připraveným proteinovým koktejlem, který chutná jako čokoládové mléko. Fairlife vyrábí své nápoje ze skutečného mléka, které je filtrováno, dokud nemá nízký obsah sacharidů a vysoký obsah bílkovin. Nejlepší část? Chuť!

Řecký jogurt Oikos Pro

Jako alternativa vajec je řecký jogurt po ránu vynikajícím zdrojem bílkovin. Oikos Pro je skvělý do smoothies, jogurtových misek nebo samotný, když jste v nouzi. Obsahuje více bílkovin než většina značek jogurtů na polici s potravinami.

„Obsahuje 20 g vysoce kvalitní mléčné bílkoviny, což je dost na malý šálek o objemu 5,3 unce,“ říká Amanda Blechman, RD, CDN, ředitelka pro zdraví a vědu společnosti Danone North America. “Miluji to jako jednoduchý a pohodlný doplněk ke snídani a rád přidávám müsli a ořechy na křupání plus bobule pro trochu extra výživy, bez nutnosti přípravy.”

Kodiak Oatmeal Power Cup

Společnost Kodiak si v supermarketu se snídaňovými potravinami udělala jméno díky produktům, jako jsou proteinové palačinkové směsi a mražené proteinové vafle. Váš Oatmeal Power Cup nabízí neuvěřitelných 14 g bílkovin, které můžete rychle ohřát v mikrovlnné troubě pouhým přidáním vody.

“Tyto jednorázové ovesné šálky jsou vyrobeny ze 100 procent ovesných vloček a jsou naplněny hrachovým proteinem a izolátem syrovátkové bílkoviny pro více bílkovin,” vysvětluje Toby Amidor, MS, RD, CDN, oceněný odborník na výživu a odborník na výživu FAND. Wall Street Journal Nejprodávanější autor Více zeleniny: Flexitariánské recepty pro celou rodinuj. Je to perfektní snídaně, kterou si vezmete s sebou do práce, hotelu nebo dokonce na koleji.” Kromě 14 g bílkovin poskytuje každý šálek 230 kalorií a 4 g vlákniny, dodává.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Grech A, Sui Z, Rangan A, Simpson SJ, Coogan SCP, Raubenheimer D. (Ne)rovnováha makronutrientů řídí příjem energie v obezogenním potravinovém prostředí: Ekologická analýza. Obezita (Silver Spring). 2022; 30(11): 2156–2166. doi:10.1002/oby.23578


Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *