Vyzkoušel jsem funkční nápoj Blue Bear pro lepší spánek

By | September 20, 2023

SPřeskočí vám mysl, když ležíte hodiny v posteli a už nemůžete počítat ovečky? No, nejsi sám. Odhaduje se, že 50 až 70 milionů lidí ve Spojených státech trpí přetrvávajícími problémy se spánkem. Není tedy žádným překvapením, že mnoho z nás udělá (a zkusí) cokoli v naději, že budou mít ještě větší problémy se spánkem.

Ale řeknu to jasně: pro mě to není o rychlém usínání – v tom jsem vlastně docela dobrý. Mám problémy se spánkem celou noc a cítím se přiměřeně odpočatý, když se probudím. Od té doby, co pracuji ve Well+Good, jsem se však seznámil s mnoha znalostmi podporujícími spánek a vyzkoušel jsem snad každý lék, který existuje, od pití perlivé vody s hořčíkem až po výrobu maket ospalých dívek jako nočního klidu plného naděje. rituál, … lépe odpočívat. Zkrátka jsem vyzkoušel (skoro) všechno – a ano, některé věci fungují lépe než jiné, což vyžaduje spoustu pokusů a omylů.

Když mi do schránky přistály zvěsti o Blue Bear Sleep, novém funkčním nápoji na spaní, byl jsem zpočátku skeptický a říkal jsem si: „Byl jsem tam, udělal jsem to.“ Nicméně netrvalo dlouho a *rychle* změnil jsem názor, když jsem se dozvěděl více o jejich jedinečné směsi látek podporujících spánek, jako je L-theanin, levandule a heřmánek. Ale pomohl mi Modrý medvěd dobře se vyspat? Čtěte dál a dozvíte se to. (Upozornění na spoiler: Pomohlo… I myslet si?!)

Co je Blue Bear a jak vám tento nápoj může pomoci lépe spát?

Tento funkční nápoj na spaní přichází v jedné příchuti, bílý broskvový čaj, a je organický, přirozeně ochucený a nesycený oxidem uhličitým. Nápoj na bázi čaje je také bez kofeinu a obsahuje nula gramů přidaného cukru.

Proč je tento nápoj ideální pro podporu spánku? Obsahuje směs šesti primárních složek podporujících spánek: melatonin, L-theanin, GABA, heřmánek, levandule a ashwagandha. Pojďme si každý rozebrat.

Modrý medvěd spánek nápoj mraky
Foto: Modrý medvěd

melatonin

Každá plechovka Blue Bear obsahuje pět miligramů melatoninu, přirozeně se vyskytujícího hormonu, který spolupracuje s vaším tělem na podpoře zdravých spánkových cyklů. Ačkoli melatonin není to nejlepší, co se týká pomůcek na spaní, Carleara Weiss, PhD, specialistka na behaviorální spánek a konzultantka pro spánek pro Aeroflow Sleep, říká, že může pomoci obnovit váš cirkadiánní rytmus. Ideální dávka melatoninu pro dospělé je mezi 0,5 a pěti miligramy; Měl by se užívat 30 minut až hodinu před spaním. Mějte na paměti, že příliš mnoho melatoninu může způsobit nežádoucí účinky, jako jsou závratě, bolesti hlavy a nevolnost, nebo v některých případech živé sny nebo noční můry. Nápoj Blue Bear je přesně na hranici pěti miligramů.

L-theanin

Často jsme mluvili o výhodách L-theaninu a viděli jsme, jak je spojen se zvýšením dlouhověkosti, nálady a dokonce i štěstí. Ale podle Michaela Breuse, PhD, předního specialisty na spánek známého jako „The Sleep Doctor“ a klinického psychologa, je L-theanin klíčovou složkou, která pomáhá mozku relaxovat snížením hormonů souvisejících se stresem a excitací neuronů. To je důvod, proč expert na spánek doporučuje konzumovat zelený čaj (výborný zdroj L-theaninu) několik hodin před spaním, abyste využili výhod spánku.

Stojí za zmínku, že výzkumníci zcela nestanovili cílovou dávku L-theaninu pro spánek, ačkoli některé studie naznačují, že 200 miligramů může být přiměřené množství. (Pro srovnání, Blue Bear obsahuje 102 miligramů L-theaninu na plechovku.)

GABA

Kyselina gama-aminomáselná, také známá jako GABA, je přirozeně se vyskytující aminokyselina, která snižuje aktivitu v centrálním nervovém systému. Podle Umy Naidoo, MD, nutriční psychiatričky vyškolené na Harvardu, profesionální kuchařky, nutriční bioložky a národní a mezinárodní autorky bestsellerů, Tohle je tvůj mozek na jídloGABA je účinná při zpomalení určité mozkové aktivity, což může pomoci uvolnit náladu a dosáhnout lepšího zotavení.

Výzkum také ukázal, že nízké hladiny GABA jsou spojeny s určitými psychiatrickými onemocněními, včetně generalizované úzkostné poruchy a velké deprese. Zvýšené hladiny této aminokyseliny proto mohou potenciálně přispívat ke spánku a relaxaci podporující výhody, i když je zapotřebí dalšího výzkumu na toto téma, aby bylo možné učinit definitivní závěr.

heřmánek

Ačkoli existují omezené vědecké důkazy, že heřmánek je účinným pomocníkem při spánku, odborníci na spánek to tvrdí smět Může pomoci podpořit relaxaci a pomoci vám lépe spát, protože může mít určitý vliv na nervový systém. Heřmánek však nabízí řadu dalších výhod, včetně své schopnosti tišit žaludeční nevolnosti a má antibakteriální vlastnosti.

levandule

Podobně jako heřmánek může být levandule užitečná při podpoře relaxace, protože některé výzkumy ukazují, že levandule může inhibovat několik neurotransmiterů a má úlevu od bolesti a uklidňující účinky, i když na toto téma je zapotřebí další výzkum.

Ashwagandha

Nakonec tu máme ashwagandhu, starodávnou léčivou bylinu (nebo adaptogen) vychvalovanou pro svůj potenciál snižovat hladinu kortizolu a zvyšovat celkovou pohodu. Dobrou zprávou je, že existují důkazy, že ashwagandha může být účinná při léčbě a prevenci únavy nadledvin, což je stav, který může způsobit extrémní, neustálou únavu, která může ovlivnit hladiny kortizolu, Will Cole, IFMCP, DNM, DC, přední odborník na funkční medicínu, dříve sdíleno s Well+Good. Udržováním hladiny kortizolu pod kontrolou mohou lidé v noci lépe spát.

@bluebear Jste připraveni rozloučit se s neklidnými nocemi a pozdravit lepší spánek? Vyzkoušejte Modrého medvěda 💙🐻 ##tipy na spaní##noční rutina ♬ Denní chléb – L.Dre

Moje zkušenost byla taková, že jsem týden každý večer pil nápoj Blue Bear Sleep

Co se týče přípravků na podporu spánku, většinou postupuji opatrně: obecně nerad užívám příliš mnoho doplňků jakéhokoli druhu (mám citlivý žaludek) a obvykle raději jím to, co jím. Někdy to však není vždy možné a hledání způsobů, jak zlepšit spánek, může být ošemetné téma, které vyžaduje spoustu pokusů a omylů. A tak jsem se rozhodl zkusit Blue Bear (který je k dispozici také na Amazonu) jen na týden a tady je návod, jak to dopadlo.

Nechtěl jsem vstávat uprostřed noci, abych ulevil svému močovému měchýři, vypil jsem týden večer plechovku Modrého medvěda, asi hodinu před tím, než jsem praštil do sena, a zároveň jsem se vědomě snažil odpoutat se od svého močového měchýře a soustředit se. na nastavení nálady pro optimální relaxaci – což pro mě zahrnuje lehké čtení na mém Kindle.

Asi 20 minut poté, co jsem dopil nápoj – který má nepříliš sladkou a většinou zředěnou, broskvovou chuť – jsem si všiml, že moje tělo je o něco uvolněnější a moje obvyklé základní úrovně úzkosti se zdály být klidnější. O 40 minut později jsem byl připraven ke spánku a rychle jsem upadl do klidného spánku.

Druhý den ráno jsem zjistil, že jsem většinu večerů své zkoušky zvládl bez probuzení – pro mě obrovské plus. V některých případech – asi tři noci – jsem se jednou probudil, abych šel na záchod (což je u mě běžné), ale krátce poté jsem mohl znovu usnout. Kromě toho, že jsem dříve usnul a nebudil se často, všiml jsem si, že během týdenního zkušebního období sním živěji než obvykle. Na rozdíl od většiny nocí, kdy mám tendenci zapomínat na své sny, když vychází slunce, noci, kdy jsem pil Modrý medvěd spojený se sny, které byly nápaditější než obvykle – což může být požehnáním nebo prokletím v závislosti na tom, jak se na to díváte.

Sečteno a podtrženo, v noci, kdy mé sny nebyly příliš šílené, jsem spal nejlépe, jak jsem za dlouhou dobu spal. Ale zase byly noci, kdy jsem se ráno cítil trochu neklidně kvůli svým snům. To znamená, že si myslím, že nalezení ideální dávky je klíčové – pro mě to pravděpodobně znamená, že večer vypijte jen půl plechovky Modrého medvěda a druhou porci si schovejte na další den.

Tento bylinný čaj vám může pomoci připravit se na klidný spánek:
Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Rao, Theertham P a kol. “Hledám bezpečnou přirozenou pomůcku pro spánek.” Journal of the American College of Nutrition Svazek 34,5 (2015): 436-47. doi:10.1080/07315724.2014.926153

  2. Allen MJ, Sabir S, Sharma S. GABA receptor. [Updated 2023 Feb 13]. In: StatPearls [Internet]. Ostrov pokladů (FL): StatPearls Publishing; ledna 2023. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK526124/

  3. Adib-Hajbaghery, Mohsen a Seyedeh Nesa Mousavi. “Účinky extraktu z heřmánku na kvalitu spánku u starších osob: Klinická studie.” Doplňkové terapie v medicíně svazek 35 (2017): 109-114. doi:10.1016/j.ctim.2017.09.010

  4. López, Víctor a kol. „Zkoumání farmakologických mechanismů levandule (Lavandula angustifolia) Esenciální olej na cíle centrálního nervového systému.“ Limity farmakologie Svazek 8 280. 19. května. 2017, doi:10.3389/fphar.2017.00280


Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *