Wellness praktiky Billie Jean Kingové ve věku 79 let

By | October 22, 2023

V roce 1973 byla Billie Jean King zaneprázdněná. Během několika měsíců tenisová legenda vyhrála slavnou bitvu pohlaví, založila Ženskou tenisovou asociaci, dokončila wimbledonskou trojkorunu (vítězství ve dvouhře, ženské čtyřhře a smíšené čtyřhře ve stejném roce) a úspěšně bojovala za stejný plat a vyhrála. to na US Open.

O padesát let později, ve věku 79 let, má King stále hodně věcí. Je investorkou do rostoucího seznamu sportovních týmů a lig, včetně Angel City FC z National Women’s Soccer League, Los Angeles Dodgers a nadcházející Professional Women’s Hockey League. Dodnes sedí ve správní radě vlivné ženské sportovní nadace, kterou v roce 1974 založila. Nedávno založila produkční společnost, jejímž cílem je vyprávět příběhy jiných herních změn, jako je ona. A je mluvčí farmaceutické společnosti Moderna, která propaguje důležitost očkování a dalších preventivních zdravotních opatření.

Díky tomu všemu a dalšímu, co ji zaměstnává téměř neustálým cestováním a závazky, jsou wellness praktiky Billie Jean Kingové zásadní. A jde o víc než jen o aktuální informace o jejich očkování – i když to je také důležité. King si dává záležet na tom, aby pravidelně hýbala tělem, a dokonce nedávno znovu objevila svou lásku ke hraní tenisu. Zde sdílí wellness postupy, které ji udržují v chodu.

Proč je pro ni očkování důležité

King pevně věří v zaměření na prevenci a udržení zdraví našeho těla. “Toto je čas, kdy si můžeme pomoci sami,” říká. „Je důležité poradit se se svým lékařem, ale říkám si to – myslím, že už mám šest očkování proti COVID. Jsem plný páry. Hlavně že jsem starší. Necítím se starý, ale jsem starší.”

Lekce wellness, kterou se naučila od své matky

„Pamatuji si, jak moje matka, když jí bylo něco přes osmdesátku, říkala: ‚Billie, pokračuj, nebo bude po všem‘,“ říká King. „Měla naprostou pravdu. Přinutila se k pohybu – začala chodit do posilovny, zvedat činky a dělat věci, které nikdy předtím nedělala.“

King říká, že její matka byla vždy opravdu dobrá plavkyně, i když o tom nikdy nemluvila. „Vždy to bylo o atletických schopnostech mého otce, ale mnohem později v životě mi matka řekla, jak porazila kluky v běhu a bodysurfingu na 15metrových vlnách,“ říká King. „Když byla mladší, byla opravdu statečná a vždycky se prosadila; Chodila do tanečních. Tanec mě baví, ale nedělám to – asi bych s tím měl začít. Ať už funguje cokoliv, jde o to se hýbat a dělat to nejlepší, co umíte.“

Jak se vrátila k tenisu

Během pandemie Kingova manželka, bývalá tenisová kolegyně Ilana Klossová, navrhla, aby kolem sebe odpálili míček, aby zůstali zaneprázdněni. “Jakmile jsem trefil míč, mohl jsem okamžitě utéct,” říká King. Nyní hraje tenis alespoň třikrát týdně.

“Změnilo mi to život,” říká. „Jsem o tolik šťastnější – těším se.“ Popravdě, někdy se netěším. Je to hodně práce. Ale až to skončí, budu moc rád, že jsem to udělal. Je tak zábavné cítit míček na strunách; Je to pro mě opravdu kouzelné a vždy to bylo od mých 11 let. Myslím, že mi to pomáhá zůstat mladý.

„Je to tak zábavné cítit míček na strunách; je to pro mě opravdu kouzelné.” -Billie Jean King

Pravidelné hraní tenisu jí také pomáhá emocionálně a psychicky, říká. “Jedna věc, kterou děláme, když stárneme, je říkat: ‘To nechci, vyžaduje to příliš mnoho úsilí.’ Moc se snažím.”

Jak upřednostňuje spánek

Na Instagramu si možná myslíte, že „wellness rutina“ znamená chodit brzy spát a brzy vstávat, ale King nesouhlasí. Není lakomá, pokud jde o spánek – dostane minimálně osm hodin v noci – ale upřednostňuje to způsobem, který jí vyhovuje. To obvykle znamená zůstat vzhůru do 1:00 a spát do 9:00.

“Snažím se všechno vrátit a začít později,” říká. “Když je v noci klid, dělám, co můžu.”

Jak to posiluje další generaci obhájců

Mezi wellness praktiky Billie Jean King patří její oddanost. Kingová si jako velmi mladá tenistka uvědomila, jak velká nerovnost v jejím sportu panuje. „Tehdy jsem neznal slovo ‘platforma’, ale přesně to jsem si představoval, že mě možná někdo bude poslouchat. Možná díky sportu udělám svět lepším místem,“ říká. “Každá generace musí opravdu tvrdě bojovat.”

Věří, že nyní je čas podpořit mladou generaci, aby mohla vést boj. “Vždy říkám sportovcům, že potřebují rozumět byznysu, protože většina lidí tomu nerozumí,” říká. “Musíme se ujistit, že nemáme jen místo u stolu, ale také hlas a hlas.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *