Září Birthstone: Symbolismus a význam

By | October 10, 2023

SZáří uvolňuje místo nádhernému modrému safíru, který je považován za jeden z „velkých čtyř“ drahokamů a dlouho spojován s velkými a mocnými, což dodává zářijovému kameni výraznou královskou přitažlivost.


Odborníci v tomto článku

 • Elizabeth Trattner, LAc, licencovaná akupunkturistka a specialistka na integrativní medicínu
 • Jerico Mandybur, Jerico Mandybur je kouč kreativity a autor knihy Daily Oracle: Seek Answers from Your Higher Self.
 • Sadie Kadlec, odborník na krystaly a intuitivní léčitel v centru Maha Rose pro léčení
 • Shanise Spruill, zakladatel Johari & Lou

Zatímco safír evokuje tichou důstojnost králů a královen, kteří se kamenem odedávna zdobili, jeho modrý odstín naznačuje hloubku za jeho jiskřením. Modrá barva je obvykle synonymem pro intuici, moudrost a inteligenci, trenér kreativity a čtenář tarotů Jerico Mandybur, autor knihy Rainbow Power: Projevte svůj vysněný život prostřednictvím kreativní magie barev řekl Well+Good, což není daleko od toho, co symbolizují modré safíry ve světě léčivých krystalů.

Níže odborníci na krystaly vysvětlují symboliku a význam zářijového kamene a proč je zvláště prospěšný pro děti v Panně a Vahách.

Vlastnosti zářijového kamene: nádherný modrý safír

 • Barva kamene: Modrý
 • Živel: Dřevo
 • Planeta: Měsíc nebo Saturn
 • Čakra: Čakra třetího oka
 • Původ: Pestrý

Safír, krystalická variace na minerální záhadu, se dodává v různých barvách (kromě červené – to je rubín), ale královsky modrý safír je nejvíce spojován s měsícem září, expertka na integrativní medicínu a krystaly Elizabeth Trattner, AP, DOM, říká Dobře+Dobře. Modré safíry jsou složeny z chemických prvků železa a titanu a jsou považovány za nejcennější ze všech modrých drahokamů kvůli jejich sytosti barev, lesku a trvanlivosti.

Podle Dr. Podle Trattnera se nejlepší modré safíry nacházejí v Indii, Barmě, na Srí Lance a v Yogo Gulch v Montaně.

Význam a symbolika safírového kamene

Zářijový kámen symbolizuje naši vnitřní sílu, moudrost a pravdu a je tím, co duchovní múza a mentorka Sadie Kadlec, zakladatelka Mineral Muse a autorka knihy ” Krystaly: Usměrňujte energii krystalů pro duchovní transformaci, popisuje to jedním slovem jako prorocké. „Má hluboce reflektující energii, která poskytuje vhled do budoucnosti čehokoli, co cítíte nebo prožíváte,“ říká, a zároveň nabízí každému, kdo chce nasměrovat jeho energetickou sílu, „příležitost přijímat a používat vhledy.“ „osobní růst. “

Vzhledem k tomu, že safír je kamenem introspekce, je obzvláště dobře přijímán Pannami. „Myslím, že k energii Panny promlouvá být přemýšlivý a přesný,“ říká Kadlec. “Dělají věci s velkým záměrem, a pokud chcete dělat věci s úmyslem, obvykle si musíte dát chvilku pauzy, kdy se necháte vést svým vědomím, abyste mohli podniknout prozíravou akci.”

Panny to však mají někdy těžké. “Panna může být hyperkritická,” říká, což je vlastnost, o které se Kadlec domnívá, že je připisována “vnějším zvukům.” A pokud nebudou žít podle svých vlastních standardů nebo standardů ostatních, může být Panna naštvaná. Zářijový kámen dokáže vyvážit vlastnosti Panny tím, že pomáhá blokovat hluk, aby se mohla naladit sama na sebe. „Nasměruje pozornost, abychom se mohli spojit sami se sebou za účelem osvícení,“ říká Kadlec. “Práce se safírem nám umožňuje strávit chvíli ticha, abychom viděli, co se skrývá pod povrchem, a získali vhled, který nám pomáhá rozvíjet pocit naděje a vzrušení a otevřít se tajemství darování života.”

K Váhám by se mohly hodit i modré safíry. Jako společenští motýli zvěrokruhu vynikají Váhy ve společenských situacích, a protože Váhy kladou velký důraz na férovost a spravedlnost, berou v úvahu názory jiných lidí, což jim dává schopnost vycházet téměř s kýmkoli.

I když je to jeden z rysů Vah, které jsme na znamení Vah poznali a máme je rádi, někdy se mohou zdát nerozhodné, protože mají tendenci vážit klady a zápory rozhodnutí nebo potěšit lidi, když se snaží udržet mír. . „Váhy jsou okouzlující, milující a mají jedinečný způsob komunikace, ale často jde spíše o to vyhýbat se konfliktům než mluvit autenticky,“ říká Kadlec. „Safír jim umožňuje odpočinout si od vnějšího hluku a přemýšlet o tom, co je pro změnu dělá šťastnými,“ říká Kadlec, což zase může zmírnit vyhoření a rozhořčení, které může vyvstat z toho, že se soustředíte na všechny ostatní kromě vás samotných.

Podle holistického zdravotníka Shanise Spruilla, hlavní kurátorky wellness ve společnosti Johari & Lou Artisan Soul Stones, safíry také odrážejí vnitřní pravdu člověka. To dává smysl vzhledem k tomu, že safír je obvykle spojen s čakrou třetího oka, která je o intuici, rozlišování a moudrosti. Modré safíry jako takové „obnovují rovnováhu, když dojde k vnitřnímu konfliktu, a pomáhají člověku být rozhodný při rozhodování a stát pevně ve své pravdě,“ říká Spruill.

Celkově „hlavní podstatou [sapphire] „Je to o pauze a přemýšlivosti, kterou můžeme pěstovat, abychom byli otevření vhledům a jak tyto vhledy mohou inspirovat naději a nadšení pro všechny možnosti, které před námi a kolem nás leží,“ říká Kadlec.

Jak využít energetické síly safíru

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak využít energetické síly modrého safíru, je meditace – nebo to, co Kadlec nazývá „minerální kartou“. Můžete začít umístěním safíru na hrudní kost, třetí oko nebo krk, nebo ho držet v jedné či obou rukou. „Se zavřenýma očima věnujte pozornost všemu, co se vám honí hlavou, a všímejte si toho, co vás napadne – možná je to něco náročného nebo něco, co vám přináší radost,“ říká. “Tato praxe vám umožňuje zvážit, které z těchto myšlenek vyžadují více vhledu, jak vás mohou podpořit informace, které jste obdrželi, nebo co můžete uvolnit, abyste získali větší vhled.”

Alternativy k zářijovému kameni

Podle Spruilla mohou ti, jejichž narozeniny jsou v září, také těžit z energetických vlastností jiných drahých kamenů, včetně:

 • Lazurit: Metamorfovaná hornina je známá svým bohatým tmavě modrým odstínem a je často spojována s duchovní moudrostí a znalostmi. „Jeho energie slouží k vyrovnání čakry třetího oka a jsou spojeny s rozvojem přirozených psychických a prekognitivních schopností člověka,“ říká Spruill.
 • Iolit: Iolit je variantou minerálu cordierite a může mít odstíny modré a fialové, ale může být i zcela bezbarvý. Energeticky řečeno, „je to vodící krystal,“ říká Spruill. “Jeho léčivé vlastnosti a energie mohou pomoci rozvinout vizi budoucnosti a objasnit cestu.”
 • Modrý topaz: Modrý topaz s barvou připomínající jasnou oblohu „může pomoci definovat vaše nejhlubší myšlenky,“ říká Spruill. „Křišťál synchronizuje sny a vědomí a umožňuje, aby se vaše touhy a cíle projevily v jejich nejpravdivější podobě.

Co jsou to rodné kameny?

Narozené kameny jsou drahé kameny, které představují měsíc narození člověka nebo znamení zvěrokruhu. Předpokládá se, že jejich původ sahá až do biblických časů a historik prvního století Flavius ​​​​Josephus přiřadil 12 drahokamů na Áronově náprsníku měsícům v roce a 12 znamením zvěrokruhu v Knize Exodus. Zvyk nosit každý měsíc jediný drahokam však začal až v 15. nebo 16. století v Německu nebo Polsku. Rodné kameny mají také svůj původ ve východní kultuře. Ratna Pariksha, hinduistický text z pátého století, spojoval konkrétní drahokamy s božstvy, nebeskými tělesy a dny v týdnu, zatímco védští astrologové doporučují konkrétní drahokamy jednotlivcům na základě jejich astrologické mapy narození.

V roce 1912 vytvořila American Council Association of Jewelers (nyní Jewelers of America) standardizovaný seznam kamenů ve Spojených státech. Tento seznam byl aktualizován Radou klenotnického průmyslu Ameriky a později Americkou asociací obchodu s drahokamy, aby zahrnoval nové typy kamenů pro určité měsíce v roce.

Přehled kamenů pro každý měsíc v roce

Chcete si vybrat krystal, který odpovídá měsíci vašeho narození? Zde je rychlý přehled kamenů pro každý měsíc v roce:

Září Birthstone Často kladené otázky

Co symbolizuje safír?

Modrý safír je nejčastěji spojován s měsícem září a symbolizuje vnitřní moudrost a pravdu člověka.

Kdo by měl nosit modrý safír?

Modrý safír může nosit kdokoli, ať už pro jeho vizuální přitažlivost nebo energetické vlastnosti – a když je to ten druhý, odborníci na krystaly obvykle říkají, že může být přínosem pro ty, kteří chtějí získat přístup ke své vnitřní pravdě nebo zbystřit svou intuici.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *