Zde je důvod, proč byste neměli míchat SPF s hydratačním krémem

By | September 7, 2023

Nošení SPF každý den se může zdát jako fuška, zvláště pokud nemáte ten, který byste zrovna milovali. Je to vyvrcholení vaší rutiny péče o pleť a rozhodně nechcete přijít o ochranu. Jak se ale ukazuje, SPF je trochu složitější, než si myslíme. FDA vám to neřekne, ale kosmetičtí chemici a dermatologové radí uživatelům SPF, aby se vyvarovali jeho míchání s jinými produkty péče o pleť. Zejména existují důvody, proč byste SPF neměli míchat s hydratačními krémy.

Proč byste neměli míchat SPF s hydratačním krémem

Každý neustále hledá způsoby, jak zkrátit délku svých rutin, ale dejte vědět, že tento „hack“ prostě není ono.

„Koncentrace fyzikálních a chemických filtrů je pečlivě stanovena během procesu formulace a testování [of SPF]říká Cara Bondi, kosmetická chemička s více než 22 lety zkušeností ve velkých kosmetických společnostech, jako je Seventh Generation, Tata Harper, Ursa Major a Sol de Janeiro.

Když mícháte svůj SPF s jinými produkty, říká, v podstatě ho ředíte. „Změníte celkovou koncentraci filtrů a homogenitu směsi, což má za následek nižší celkovou účinnost a nepravidelné rozložení UV filtrů ve vámi vyrobené směsi,“ vysvětluje Bondi.


Odborníci v tomto článku

  • Cara Bondi, Cara Bondi je kosmetická chemička s více než 22 lety zkušeností ve velkých kosmetických společnostech, jako jsou Seventh Generation, Tata Harper, Ursa Major a Sol de Janeiro.
  • Krupa Koestline, chemik čisté kosmetiky a zakladatel KKT Consultants

A co víc, „SPF je přísně regulovaná kategorie, která vyžaduje, aby hotové výrobky prošly přesným testovacím protokolem schváleným FDA, aby bylo zajištěno, že poskytují UV ochranu uvedenou na štítku.“ Jakákoli změna může ovlivnit „Množství UV paprsků, které propouští. prostřednictvím i koncentrace,“ říká Krupa Koestline, kosmetický chemik a zakladatel KKT Consultants.

Ale co hydratační krémy s SPF?

Přimíchání čehokoli, ať už je to hydratační krém, make-up nebo jiný produkt, snižuje úroveň ochrany a UV ochrana již není v rámci vašeho SPF zaručena. Pokud je však váš SPF formulován a prodáván jako hydratační krém s SPF 2 v 1, je to v pořádku, protože tento vzorec je schválen FDA.

„Hydratační krémy s SPF jsou formulovány jako SPF produkty, takže proces složení a testování je stejný, jako kdyby šlo o primární SPF. “V žádném případě to není totéž jako smíchat dva produkty dohromady a zředit SPF,” vysvětluje Bondi.

Podle Bondi měla tato kategorie historicky tendenci mít nižší SPF, aby se podpořila lepší aplikace a vstřebávání. „Vzhledem k inovacím v surovinách však nyní existuje mnoho hydratačních krémů s hodnotami SPF nad 30, které jsou téměř k nerozeznání od hydratačních krémů bez SPF, takže kompromis již není tak zřejmý, jako býval,“ dodává. .

Existují určité složky, které ovlivňují účinnost SPF?

Ne, neexistuje žádná specifická ingredience nebo skupina ingrediencí, která je zodpovědná za snížení síly SPF při smíchání dohromady. Místo toho Krupa navrhuje myslet na to jako na limonádu. Přidáním vody se zředí a nebude tak silný. V tomto případě je hydratační krém nebo základ vyroben z vody a ředí SPF.

„Důležitá poznámka,“ říká Koestline, „testování SPF vyžaduje aplikaci dvou miligramů na centimetr čtvereční (mg/cm 2 ). Pravděpodobně si na pokožku nanesete asi čtvrtinu čajové lžičky tolik hydratačního krému.“

Konečný výsledek? Pokud chcete zůstat co nejvíce chráněni, je důležité vrstvit produkty péče o pleť. Nebo si vyberte produkt 2 v 1, pokud si myslíte, že lépe vyhovuje vaší rutině a životnímu stylu. SPF je o preferencích, a jakmile najdete opalovací krém, který si zamilujete, jeho použití už vám nebude připadat jako fuška.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *