Zde je návod, jak podle odborníků na prádlo odstranit skvrny od deodorantu

By | September 17, 2023

Ttady je svetr Počasí a pak je tu počasí Potit se (celou zatracenou dobu, protože máte klimatizaci na odpadky) Počasí. Zatímco kořenové slovo „pot“ hraje roli v obou typech počasí, toto druhé kalendářní období vás může přistihnout, že se budete cpát deodorantem více než obvykle, abyste zabránili prokapání všeho oblečení. Až na, Jejda…Trochu jste to přehnali a nyní máte prakticky na každém oblečení do teplého počasí pruhované, křídové, ostře bílé skvrny od deodorantu. Takže, protože dnes je váš věk a propocená sezóna je na nás všech, pojďme se naučit, jak odstranit skvrny od deodorantu jednou provždy.

Než se však naučíme odstraňovat skvrny od deodorantu, připomeňme si, proč zůstávají na prvním místě. “Bílé zbytky, které vidíte, jsou způsobeny antiperspiračními vlastnostmi vašeho deodorantu,” říká Gwen Whitingová, spoluzakladatelka společnosti The Laundress, která je šetrná k životnímu prostředí na prací prostředky a péči o tkaniny. „Aluminiové soli používané v antiperspirantech často zanechávají na pokožce křídový film, který se pak může přenést na oblečení a zanechat bílé skvrny. Ty se mohou časem nahromadit a vést k usazeným skvrnám.“

Vzhledem k tomu, že to není přinejmenším nejžádanější vzhled, pravděpodobně budete chtít vědět, jak odstranit skvrny od deodorantu (nebo jak zabránit tomu, aby se objevily). Abychom vám pomohli zůstat svěží, čistí a bez skvrn, přečtěte si všechny informace (a produkty), které můžete potřebovat.

Tak předejdete především skvrnám od deodorantu

„Abyste se vyhnuli těm otravným bílým skvrnám, použijte deodorant po „Vršek si obléknete tak, že ho nanesete od spodního lemu pod košili,“ říká Lindsey Boyd, spoluzakladatelka The Laundress. “Netahejte za výstřih, abyste nanesli deodorant, protože to může látku natáhnout. Pokud aplikujete deodorant před oblékáním, počkejte několik minut, než zaschne, než si obléknete oblečení.“

„Abyste se vyhnuli těm otravným bílým skvrnám, použijte deodorant po Svůj top si obléknete tak, že si ho dáte pod košili od spodního lemu.“ – Lindsey Boyd, spoluzakladatelka The Laundress

Stejně tak můžete zvážit vyzkoušení deodorantu, který neobsahuje hliníkové soli, které jsou příčinou bílých pruhů. Nebo můžete vyzkoušet následující šikovný trik s rukávy: „Dalším trikem je ohrnout lem oděvu, než si ho obléknete,“ říká Boyd. “Takto je méně pravděpodobné, že se na vnější straně oděvu objeví stopy.”

Jak odstranit skvrny od deodorantu z oblečení

Pokud jste již za fází prevence skvrn a poškození již nastalo, není vše ztraceno. Podle Whitinga a Boyda lze odstranění skvrn od deodorantu shrnout do tří jednoduchých kroků.

  1. Naneste roztok skvrn na samotný oděv a vydrhněte jej kartáčem nebo ručníkem.
  2. Naplňte vanu nebo umyvadlo horkou vodou pro bavlněné kousky a studenou vodou pro hedvábí, vlnu a kašmír. Nechte předmět namočit ve vodě po dobu až 30 minut.
  3. Perte jako obvykle s použitím pracího prostředku specifického pro tkaniny a při vhodném nastavení pračky.

Chcete-li tyto relativně jednoduché pokyny využít na maximum a zajistit, že nezůstanou trvalé skvrny v podpaží oděvů, pravidelné praní může pomoci zabránit tomu, aby se skvrny od deodorantu časem zhoršovaly. A pokud jde o vlnu, hedvábí nebo kašmír, možná byste se měli poradit s odborníkem.

„Prání nebo chemické čištění halenek a košil po každém použití pomůže zabránit nahromadění a poškození vláken a také přetrvávajícímu zápachu,“ říká Katie Brown, majitelka Rytina Fine Cleaners v Sacramentu v Kalifornii. „Pokud půjdete do čistírny, v závislosti na látce mohou najít čisté košile, aby odstranili skvrny v podpaží. Jinak existuje mnoho volně prodejných přípravků, které můžete použít k předběžnému ošetření oblasti podpaží před mytím.” “

8 alternativních metod, jak odstranit skvrny od deodorantu sami

Pokud si chcete své skvrny od deodorantu předem upravit sami a nemáte ještě ve svém repertoáru vhodný odstraňovač skvrn – nebo jen hledáte alternativní způsoby, jak se těchto skvrn zbavit – existuje několik metod, které můžete vyzkoušet. několik způsobů, jak se přiblížit. Níže uvádíme osm odborných doporučení, která vám pomohou ošetřit skvrny od deodorantu a udržet vaše oblečení svěží.

1. PRÁDLA WASH & Stain BAR, 6 $

„Naše tyčinka Wash & Stain Bar je dokonalým produktem pro řešení skvrn, když jste v nouzi,“ říká Boyd. „Je cestovní velikosti a obsahuje opakovaně použitelné obaly, takže je vhodné jej uložit do tašky nebo kabelky. Jednoduše podržte kus pod vodou a zapracujte jej do látky, dokud se skvrna nezvedne.“

2. Laundress ubrousky bez vláken, 20 $

Tento ručník (nebo podobně čistý ručník) je součástí druhého kroku odstraňování skvrn od deodorantu tyčinkou. Boyd doporučuje k odstranění mýdla použít vlhký hadřík (ne papírové ručníky nebo ubrousky, které zanechávají žmolky nebo zbytky). Poté oděv osušte dalším čistým hadříkem, aby absorboval vlhkost.

3. PEROXID VODÍKU, 10 USD

“Pro nastavené žluté skvrny v podpaží zkuste nastříkat peroxid vodíku, který je k dispozici v každé lékárně, přímo na místo,” říká Brown. “Počkejte asi 30 minut a poté umyjte podle pokynů pro péči.”

Ale neperte si rukávy najednou. Pokud zkoušíte tento hack peroxidu vodíku nebo jiný domácí lék, Brown říká, že je nejbezpečnější otestovat malou oblast oděvu před ošetřením celé skvrny. Tím je zajištěno, že peroxid vodíku nepoškodí látku.

4. Natural Pit Stop, 14 $

Tento organický sprej může také bojovat proti žlutým dolíčkům na vašich košilích. Naneste na skvrnu sprej a poté vydrhněte kartáčem, dokud nebude problémová oblast nasycená. Poté počkejte 20 minut, než znovu vydrhnete a vyperete odděleně od běžného oblečení. I když jej můžete použít k odstranění odolných skvrn, jako je inkoust a omáčka na těstoviny, vyhněte se hedvábným tkaninám, říká Brown.

5. VŠEÚČELOVÝ ČISTÍCÍ KARTÁČ OXO GOOD GRIPS, 8 $

Tento univerzální kartáč je užitečným nástrojem, když chcete odstranit skvrny pomocí čisticího spreje. Je to dobrá koupě, pokud běžně používáte odstraňovače ve spreji a chcete se dostat hluboko do vláken.

6. Houba na odstranění deodorantu Hollywood, 14 dolarů

Pokud potřebujete rychlé řešení, když váš bílý deodorant zašpiní opravdu skvělé šaty, které si plánujete obléci – řekněme, brzy – budete chtít mít tyto houbičky na odstraňování deodorantů po ruce. Mohou být použity bez vody a uloženy v jakékoli kabelce nebo cestovní tašce pro případ nouze se skvrnami od deodorantu. Stačí energicky promnout a můžete vyrazit.

7. Oxiclean Max Force Gel odstraňovač skvrn, 7 $

Toto gelové pero není speciálně určeno na skvrny od potu, ale je spíše všelékem pro lidi, kteří mají sklon k nedbalosti. Přesné hroty nástroje se vypořádají s běžnými skvrnami, jako je zmrzlina, mastnota, olej a dokonce i krev (což je obecnější informace, protože tyto typy skvrn nejsou příliš pravděpodobně viditelné ve vašich podpaží). A pokud právě teď neplánujete vyprat velké množství prádla, toto gelové pero je pro vás ideální, protože vám umožní předběžnou úpravu skvrny a prádlo vyprat až o týden později.

8. VLOŽKY PODPAŽÍ, 16 USD

Pokud víte, že se často potíte, toto zařízení se pro vás pravděpodobně vyplatí. Tyto chrániče proti potu v podpaží jsou skvělým preventivním opatřením, pokud například nemáte snadný přístup k pračce a sušičce k ošetření případných skvrn.

Existuje řada „skutečných“ způsobů, jak skvrny od deodorantu odstranit. Určitě si můžete dát pozor na to, jak nanášíte vámi vybranou tyčinku, nebo si vybrat produkt, který na prvním místě nešpiní. Pokud však máte v podpaží skvrnu od deodorantu, nezapomeňte, že pravidelné čištění může pomoci zabránit tomu, aby se tato skvrna na vašem oblečení stala trvalou. Kromě toho jsou k dispozici četné spreje a peelingy pro ošetření skvrn, které zaměří skvrnu na zdroj.

A pokud pro vás žádná z těchto strategií nefunguje vůbec, možná je čas přejít na tubusy a nazvat to den.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *