Zde je návod, jak připravit nohy na boty podle podiatra

By | September 9, 2023

FVšechno je časem přechodu. S příchodem chladného počasí je čas vyměnit naše ledové kávy za PSL, naše trička a tílka za útulné úplety a naše světlé květiny za bohatší vůně. Ale sezónní změna, která s sebou přináší spoustu nežádoucích vedlejších účinků? Přechod od sandálů k kozačkám.

Poté, co jsme nechali prsty na nohou viset několik měsíců, může vkládání nohou do bot bez řádné přípravy vést k puchýřům a nepohodlí, stejně jako k vážnějším problémům, jako jsou skřípnuté nervy, vbočené palice a kladívkové prsty. Kromě toho, podle Davida L. Rossmana, DPM a spoluzakladatele Park Avenue Podiatry Associates, mnoho lidí po letních měsících pociťuje „atletickou nohu, plantární bradavice, plíseň nehtů na nohou a suché, popraskané paty“, což znamená, že mohou být postiženy zvláště nohy. citlivá, když přijde čas sezóny zavřených bot.

Pokud si všimnete, že se vaše nohy jen těžko přizpůsobují zimní obuvi, nemějte obavy. Předem Dr. Rossman sdílí svých pět nesmlouvavých tipů, jak připravit vaše nohy na optimální pohodlí v letošní sezóně bot.

1. Navlhčete nohy

Většina z nás ví, že v zimě je obzvlášť důležité hydratovat pokožku po sprchování, a to včetně nohou (na které se často zapomíná). V chladnějších měsících podle Dr. Rossman říká, že je důležité věnovat této oblasti trochu zvláštní péče, protože může být nepříjemné chodit se suchými nebo popraskanými chodidly. „Po koupeli nebo namočení kůže absorbovala trochu vody. V tomto případě by byly masti na bázi oleje, jako je vazelína (2 $) nebo Aquaphor (7 až 14 $), aby tuto vlhkost zadržely,” řekla dříve pro Well+Good Diane Koshimune, DMP, pedikérka v San Jose.

2. Nechte si udělat pedikúru

Pokud vám přes léto odrostly nehty na nohou, nezapomeňte si udělat pedikúru, než vklouznete zpět do zimních bot. “Nehty na nohou by měly být vždy dobře pěstěné a nehty by měly být zastřiženy rovně,” říká Dr. Rossman. To pomáhá předcházet nepohodlí a zabraňuje zarůstání nehtů.

3. Natáhněte si boty

Než si s sebou vezmete boty na první podzimní procházku, Dr. Rossman, aby ji dobře protáhl. „Po měsících nečinnosti se materiály často stávají vzácnějšími,“ vysvětluje. Pokud vám materiál připadá obzvlášť těsný, můžete ho mírným zatažením za boky trochu roztáhnout. Když pracujete s novým párem bot, odolejte nutkání je rozbít, když je nosíte, protože to může způsobit problémy s nohama. „Aby byly boty měkčí a volnější, použijte speciálně navržený přípravek na změkčování kůže na boty. Dobrým způsobem, jak ochránit nohy, jsou také botníky nebo jejich profesionální utažení u obuvníka,“ říká Jacqueline Sutera, členka DPM a laboratoře Vionic Innovation.

4. Vyměňte vložky

Vzhledem k tomu, že máme tendenci nosit naše zimní boty každý den, vložky mají tendenci se opotřebovávat, což je špatná zpráva, pokud jde o to, abychom vašim nohám poskytli potřebnou podporu. U kozaček, které nosíte roky, zkontrolujte, zda mají vyjímatelnou stélku. Pokud ano, doporučuje Dr. Rossman, aby vyměnil vaše zařízení na začátku každé sezóny. „Můžete vyzkoušet dobře hodnocené volně prodejné vložky,“ říká. Pokud vám to nevyhovuje, obraťte se na svého pedikéra a požádejte o vlastní pár.

5. Zamyslete se nad materiálem

Při výběru bot na zimu Dr. Rossman, aby se vyhnul materiálům, jako je lakovaná kůže, které se obvykle nepřizpůsobují vašim nohám ani neumožňují expanzi. Místo toho si vyberte odolnou kůži nebo veganskou kůži, protože materiál je dostatečně silný, aby vám poskytl oporu a udržoval vás v teple. Další tip pro profesionály: „Při nošení bot se doporučují ponožky po kotníky vyrobené z přírodních vláken, jako je hedvábí, vlna a bavlna,“ říká Dr. Rossman. Udržují vaše nohy pěkně v teple v chladnějších teplotách a poskytují trochu větší hloubku, aby se vašim nohám nedělaly puchýře od bot.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *