Zkoušel jsem Cozy Cardio a proto ho miluji

By | October 5, 2023

Vyzkoušela jsem všechny druhy cvičení: skákání na elipticalu, lekce jógy, lekce zumby, procházky hot girl, různé rekreační sporty, posilování, běh, trampolína. Všichni měli svůj čas a místo v mém životě, s různými „pro a proti“, abych tak řekl. Ale kromě volejbalu, který dělám čistě pro zábavu, mě žádný z nich dlouhodobě nebavil.

Nemyslím si, že by to bylo ve své podstatě špatné. Změna cvičení je svým způsobem způsob, jak udržet cvičení proveditelné, zdravé a zábavné.

Zároveň by bylo fajn mít více druhů cvičení, na které bych se mohl spolehnout a vlastně je dělat důsledně, bez ohledu na to, kolik času, peněz, energie nebo motivace mám (nebo nemám).

Zde přichází na řadu „volnočasové kardio“.

411 pro pohodové kardio

Vstupte Hope Zuckerbrow, tvůrce TikTok a zakladatel Cozy Cardio Club. Odstartovala trend „Cozy Cardio“, který v podstatě kombinuje jemné cvičení s pohodlným oblečením, vaším oblíbeným televizním pořadem, aromaterapií a čímkoli dalším, co vám pomůže cítit se dobře.

„Společnost vyvíjí tak velký tlak na ženy, aby vypadaly určitým způsobem, a proto mnoho z nich změnilo cvičení v trest nebo způsob, jak prostě… spálit kalorie,“ říká Zuckerbrow na TikTok. “Útulné kardio dělá všechno nové.”

@hope_zuckerbrow Odpovědět @muhlissa doufám, že to pomůže💗 #fyp #hubnutí #cvičení #dietní kultura #selflove #cardio #cozy #cozycardio ♬ Stories 2 – Danilo Stankovic

Cvičení obvykle zahrnuje údery na plochu pro chůzi v obývacím pokoji, ale mohou být zahrnuty všechny typy pohybů. („Útulný vypadá pro každého jinak,“ říká Zuckerbrow.)

Alespoň pro mě je tento přístup vítán. Další video od Zuckerbrow uvádí: „Cvičení se nemusí provádět v chladném a sterilním prostředí. Může to být smyslově přitažlivé a zábavné.“ Také poznamenala, že pohodové kardio vyléčilo její „vztah ke cvičení a vrátilo do cvičení radost“. Poté, co jsem to sám vyzkoušel, to naprosto chápu.

Jak jsem zařídil, aby mi kardio tréninky fungovaly

Vycházkovou podložku ani běžecký pás (zatím) nemám, protože je to kvůli plánování rozpočtu. Vzhledem k tomu, že bydlím ve třetím patře, také trochu váhám, jestli po bytě moc skákat. Pokud jste na stejné lodi, nebojte se: pohodové kardio cvičení lze provádět mnoha způsoby.

Osobně miluji procházky venku a poslouchání Taylor Swift, když je pěkné počasí. Ano, venku si můžete udělat pohodlí! V tělocvičně, ty vůle Chyť mě na kole s knihou, aby bylo šlapání ještě zábavnější. Když se doma potřebuji zabavit, poslouchám hudbu, dám si horkou sprchu, namydlím se antistresovým mýdlem Bath & Body Works a připadám si jako na koncertě. Tyto pohyby stimulují více smyslů, od čichu přes sluch až po hmat a zrak. To je nejen příjemný pocit, ale je to také jedna z nejrychlejších forem úlevy od stresu.

Hledáte pohodlné možnosti kardio cvičení doma, když se počasí ochlazuje? Fitness trenér a tanečník Dobré ráno Ameriko Nedávno jsem sdílel několik tichých pohybů, které můžete dělat s pomocí gauče při sledování filmu (ano, doslova). Osobně jsem také zvědavá na to, jestli zkusím jógu se svíčkou a zeleným šumem nebo si pohraju se závažím paží při sledování televizního pořadu v posteli.

Tento typ pohodového kardio cvičení usnadňuje začlenění fitness do mého každodenního života – i když je to jen na 10 minut a i když ne. pokus začlenit cvičení do mého dne.

Udělejte si pohodlí s tímto postupem jógy před spaním:

Pohled trenéra na přínosy pro fyzické zdraví

Cvičení, které je zábavnější a žádoucí: je příliš dobré, aby to byla pravda? Stojí vůbec 10 minut cvičení paží v posteli za to? „Dobrou zprávou je, že fyzické výhody klidného kardio cvičení jsou do značné míry stejné jako jakékoli jiné kardio cvičení!“ říká Emily Decker, MSW, CPT, intuitivní trenérka pohybu.

Ať už to děláte při pocení při sledování televize nebo při cvičení na místní dráze, chůze kromě jiných výhod zlepšuje kardiovaskulární zdraví, posiluje kosti a svaly a předchází různým nemocem. Jistě, klidný přístup může znamenat menší intenzitu, ale i tak to může být pro vaše tělo vítaná změna v jinak nehybný den.

A pokud zvolíte odlehčenou aktivitu, jako je tanec ve sprše, můžete si užít podobné výhody jako tradiční taneční kardio nebo hodinu zumby. „Střední až intenzivní srdeční aktivita může zlepšit zdraví srdce a dýchacích cest, posílit imunitní systém a pomoci předcházet mnoha nemocem,“ říká Decker. Sprcha může být kratší než 45minutová lekce, ale i pár minut cvičení je prospěšné vašemu zdraví.

…a výhody pro duševní zdraví

Pohodový kardio trénink má pozitivní vliv na psychiku ještě předtím, než se vůbec začnete hýbat! „Mnoho lidí se cvičení vyhýbá kvůli předchozím negativním zkušenostem nebo kvůli tomu, že nemají energii dělat to, co je učili,“ říká Decker.

Volba klidného kardia může zmírnit některé duševní překážky. „Přijetí pohodlného postoje a vytvoření výchovného prostředí může vést k minimalizaci překážek a poskytnout člověku jemný způsob, jak se snadno pohybovat, dokonce i v pyžamu,“ pokračuje Decker. “Nemusíte se převlékat, jezdit do studia nebo chodit na hodinovou hodinu spinningu, abyste mohli využívat mnoho výhod cvičení!”

Takové pohyby mají také pozitivní účinky potéjako je zlepšení nálady, více trpělivosti s blízkými a další.

Existují fyzické nebo psychické nevýhody?

Spíš ne! „Pokud to lidi přiměje k pohybu, je to dobrý pocit [and] “Je to bezpečné pro její tělo, nenapadají mě žádné nevýhody,” říká Decker. “Nejlepší trénink bude vždy ten, který vám nejlépe vyhovuje.”

Kromě toho souhlasí s tím, že svíčka, zábavný nápoj (miluje někdo jiný ochucenou perlivou vodu?) a uklidňující show mohou přidat do vaší kardio rutiny další vibrace o sebeobsluhu a pomoci vám cítit se dobře.

Což mě přivádí k dalšímu bodu: Jednou z největších výhod útulného kardia je jeho přizpůsobivost. Pokud chci něco uvolňujícího, můžu si pořídit vonné mléko a zapnout Základní škola Abbotta provádějte jednoduché strečinky, vše s „hlavou postele“. Pokud chci rozbušit srdce, můžu si zahrát „Break My Soul“ od Beyoncé, zatímco si skočím do sprchy na svůj „koncert“, nebo půjdu ven a svižnou procházkou na „You Belong With Me“ (Taylors verze, samozřejmě). Tímto způsobem se pohodové kardio řídí principy intuitivního pohybu bez tlaku na „výkon“ pro kohokoli kromě sebe nebo na cokoliv, co vaše tělo ještě nepožaduje.

Bez ohledu na to se dostávám do souladu se svým tělem, cvičím sebeobsluhu a bavím se – to vše bez dopravy, sociální úzkosti a úzkosti, které přicházejí s některými z mých „tradičnějších“ cvičení.

A Decker je pro to všechno. “Skvělá věc na trendu útulnosti je, že kardio je díky němu dostupnější a dokonce i příjemnější,” říká. “To může znamenat rozdíl mezi tím, zda se něco skutečně stane, nebo ne.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *