Zkusil jsem vodní obřad v SE Spa, Grand Velas

By | October 15, 2023

WCo se vám vybaví, když se řekne výlet do Mexika? Možná je to podniknout kulinářskou exkurzi, abyste pobavili své chuťové pohárky místními pokrmy, plavat v moři vedle živé vodní přírody nebo objevovat trhy s ručně vyráběnými suvenýry.

Stejně jako milujeme aktivní itinerář a zkoumání všeho, co místní kultury mohou nabídnout, také obhajujeme stavění v tichých a pomalých chvílích – nebo dokonce úplný útěk – věnovaný péči o sebe. Pokud však neodoláte luxusní lázeňské léčbě a vydáte se na jih od hranic hledat pořádnou relaxaci a omlazení, vodní ceremonie SE Spa v Grand Velas Riviera Maya by rozhodně měla být ve vašem hledáčku.

Tato luxusní nabídka vodoléčby – která je zdarma ke každé rezervaci lázní v oceněném resortu – zahrnuje také teplé a studené procedury, stejně jako oblíbené lázeňské funkce, jako je sauna a bahenní místnost.

Proč je vodní obřad v Grand Velas Riviera Maya vodoléčbou v celé své kráse

Pokud jste nováčkem v hydroterapii (také známé jako vodní terapie), budete se do ní chtít co nejdříve pustit, vzhledem k jejím působivým zdravotním a wellness přínosům. Podle revize z roku 2014 v North American Journal of Medicine and ScienceHydroterapie se běžně používá k posílení imunitních funkcí, zmírnění bolesti a zlepšení stavů od únavy a úzkosti až po astma a vysoký cholesterol.

Vodní obřad o sedmi krocích je navržen tak, aby obnovil, oživil a oživil vaši mysl, tělo a smysly. Zde je postup podle hry (nebo spíše postup od začátku):

sauna

Poté, co si obléknete svůj pohodlný hábit, začněte tím, že se vypotíte v suché, vytápěné cedrové místnosti. Podle recenze v časopise z roku 2018 Komplementární a alternativní medicína založená na důkazech„významné důkazy“ tomu nasvědčují[s] že saunování může mít hluboké fyziologické účinky.“ Krátkodobé působení silného tepla zvyšuje teplotu kůže a těla a aktivuje vegetativní nervový systém. Mezi potenciální výhody patří snížení stresu, zlepšení kardiovaskulárních funkcí a zvýšený průtok krve do pokožky (vedoucí k zářivé záři zevnitř).

Chromoterapeutická parní místnost

Ne tak rychle – ještě jste neskončili s pocením. Barevná terapie a pročišťující a energizující eukalyptový olej doplňují tento druhý pot o smyslné požitky.

Hliněná místnost

Přírodní jíly jsou používány po celém světě po staletí a tradičně se používají k usnadnění léčení, ať už se používají lokálně nebo při stavbě lázeňských prostor.

Ledová místnost

Vystavení se chladu – prostřednictvím zážitků, jako je tato ledová místnost a ledové lázně à la Wim Hof ​​– může pomoci s úlevou od bolesti, průtokem krve, otoky a bolestí. Odborníci na chladovou terapii a nadšenci ji oceňují také pro její další výhody, jako je vyšší energetická hladina, lepší spánek a zvýšená koncentrace.

Senzační sprchy

Čistý, baby, čistý.

Whirlpool a bazén se studenou vodou

Teplé a studené terapie jsou vynikající duo, které přináší dvojitou dávku wellness výhod. Jak vysvětluje Mayo Clinic, rotace obou vám umožňuje současně uvolnit svaly (prostřednictvím tepla) a snížit zánět (prostřednictvím vystavení chladu), což zvyšuje potenciál pro vážnou úlevu od bolesti. Možná to už děláte doma s ledovými obklady a horkými obklady – ale protože se jedná o celotělové skoky, můžete očekávat, že vyjdete z vody s trochu větší hybností a budete se cítit lehčí a volnější od hlavy až k patě.

Senzační bazén

A konečně, smyslový bazén nabízí nádherné vybavení, jako je oblázkový dok, bublinková lehátka a masážní trysky na krk. Pokud chcete, můžete si zaplavat pár kol – ale je to naprosto v pořádku a důrazně se doporučuje jen odpočívat a zotavovat se.

Každý z těchto kroků trvá tři až 15 minut (které si můžete upravit podle svých preferencí) a nabízí kompletní zážitek z detoxikační blaženosti. Vaše chvíle zenu navíc nemusí skončit, jakmile opustíte bazén pocitů. Jste zváni, abyste pokračovali ve své cestě tím, že si lehnete na polévaném vyhřívaném křesle a zakryjete si oči chladivými okurkami.

Pokud nakonec přikývnete, nemůžeme vám to mít za zlé. Ale pokud se nás zeptáte, samotný vodní obřad je absolutní sen.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Mooventhan, A a L Nivethitha. “Účinky hydroterapie na různé tělesné systémy založené na vědeckých důkazech.” North American Journal of Medical Sciences svazek 6.5 (2014): 199-209. doi:10.4103/1947-2714.132935

  2. Hussain, Joy a Marc Cohenovi. “Klinické účinky pravidelného suchého saunování: Systematický přehled.” Doplňková a alternativní medicína založená na důkazech: eCAM Vol. 2018 1857413. 24. dubna 2018, doi:10.1155/2018/1857413

  3. Hussain, Joy a Marc Cohenovi. “Klinické účinky pravidelného suchého saunování: Systematický přehled.” Doplňková a alternativní medicína založená na důkazech: eCAM Vol. 2018 1857413. 24. dubna 2018, doi:10.1155/2018/1857413

  4. Malanga, Gerard A a kol. “Mechanismy a účinnost terapií teplem a chladem u muskuloskeletálních poranění.” Postgraduální medicína svazek 127.1 (2015): 57-65. doi:10.1080/00325481.2015.992719


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *