Zmrazené aloe vera poskytuje vaší tváři okamžitou hydrataci

By | September 17, 2023

TS ikTok můžete aplikovat divoké věci na své tělo. Od úpravy vlasů cibulovou vodou až po použití lubrikantu jako primeru pod make-up, možnosti jsou zdánlivě nekonečné… a často velmi neatraktivní. Ale když jsem viděla, jak se beauty influencerka Jaclyn Hill podělila o to, že si každý den natírá obličej domácím mraženým aloe vera, pomyslela jsem si: “To je DIY trik, který bych udělal.” Přesně řečeno Buďte ochotni to zkusit.“ Aloe je osvědčená složka péče o pleť, takže jsem věděla, že to nebude bolet. A podle Ivy Lee, MD, certifikovaného dermatologa v Pasadeně v Kalifornii, by to mohlo být skutečně prospěšné.

“Pravděpodobně neuvěřitelně hydratuje a zvláště když je chladivý, neuvěřitelně uklidňuje,” říká Dr. Závětří. „Proto používáme aloe vera k úlevě od spálení od slunce již od starověku. Chladivý aspekt a výhody aloe vera vidím jako hydratační, relaxační doplněk vaší ranní rutiny.“Tak jsem se rozhodl to zkusit. Týden jsem se rozhodl, že si budu každé ráno natírat zmrzlou aloe vera na obličej, abych nastartoval svůj den. Tak to šlo.

Jak vyrobit mražené aloe vera

Při výrobě mraženého aloe vera jsem postupoval podle kroků, které Hill ukazuje v tomto videu:

@jacattack Jednoduché jako facka, lidi! #fyp #aloevera #beauty #skincare #skincarerutine #MadewithKAContest ♬ Originální zvuk – Jaclynhill

1. Připojte list aloe

Tento trik funguje nejlépe s čerstvým aloe, což znamená, že budete potřebovat list. Koupil jsem velký list v místním obchodě s potravinami, ale můžete také použít řízky z rostliny aloe vera.

2. Odřízněte list

Abyste se dostali k lepkavé hmotě na vnitřní straně listu, nejprve odřízněte všechny ostré hrany. Jakmile jsou strany odstraněny, můžete vidět gel z aloe uvnitř. Chcete-li to odstranit, položte list naplocho na stůl a mírně na něj zatlačte. Držte nůž rovnoběžně se stolem a list podélně rozřízněte napůl (neboli na základní škole „styl hot dog“). Získáte tak dvě strany, každou s tvrdou zelenou skořápkou a měkkým, lepkavým vnitřkem.

3. Vyškrábněte gel

Velkou kovovou lžící seškrábněte z listu poslední zbytky gelu a vytvořte hromádku.

4. Vložte gel do mixéru

Dále seberte lepivou hmotu a přidejte ji do mixéru. Pro mě to byl nejhorší krok – připadalo mi to jako největší hromada slizu na světě. Ale snažil jsem se na to myslet jako na přírodní sliz zvlhčující pokožku, díky čemuž byla tato část procesu o něco méně hrozná.

5. Přidejte vodu a promíchejte

Přidejte do aloe troška studené vody a míchejte, dokud se nespojí. Mělo by to být super pěnové.

6. Nechte 20 minut odpočinout

Aby pěna mohla ztuhnout, sejměte víko mixéru a nechte směs asi 20 minut odležet.

8. Nalijte do formy

K tomuto kroku Hill použil plastové misky na led (15 USD). To je nepochybně nejlepší volba, protože vám poskytuje rukojeť, které se můžete držet, zatímco si třete obličej zmrzlou aloe vera. Pokud jste jako já a nechcete se zavazovat k nákupu forem, můžete své aloe zmrazit v běžném zásobníku na ledové kostky. Mějte však na paměti, že při aplikaci gelu budou vaše prsty velmi studené.

Jaké to bylo mazat si každé ráno obličej zmraženými kostkami aloe vera

Hill si v noci natírá obličej zmrzlou aloe a to jsem původně chtěl udělat. Vypadalo to jako uklidňující krok před spaním, ale nemohla jsem se k tomu odhodlat. Moje ranní rutina péče o pleť je místo, kam vkládám většinu své energie a nemohla jsem se přimět, abych si natírala obličej studeným aloe, když jsem spala. Když jsem však přepnul na aplikaci, něco zaklaplo – konečně jsem pochopil, proč Hill a tolik dalších na TikToku tento hack miluje. Je to tak, tak, Tak dobrý a perfektní způsob, jak probudit mou pleť.

Hillova metoda spočívá v tření aloe na její tváři, dokud nanuk úplně neroztaje, a osušení ručníkem, pokud aloe příliš kape. Zkusila jsem to a moje pleť nebyla spokojená. Nanášení tolika aloe mě lehce svědilo. Ten pocit zmizel, ale pořád mě to nebavilo. Příště jsem šel zlehka, třel jsem si kostkou ledu obličej asi minutu a užíval si ten chladivý pocit po celém obličeji. I s menším množstvím aloe mi na obličeji zůstalo tolik. Nechtěl jsem to jen tak zatřít, a tak jsem popadl svou opakovaně použitelnou silikonovou masku Experiment Beauty (19 $), abych použil aloe jako plátěnou masku.

Zbytek týdne jsem se držel této metody a měl jsem na sobě 10 až 20 minut vlastní masku, zatímco jsem si připravoval latté, upravoval si vlasy a šmejdil. Po odstranění masky a jejím opláchnutí jsem seděl u své ješitnosti a mohl si vklepat aloe do pokožky. Zatímco jsem měla pleť stále vlhkou, pokračovala jsem se zbytkem péče o pleť.

Sečteno a podtrženo: I když mi to přišlo extrémně extra, vyrobit si mražené aloe vera a natřít si ho na obličej, zamiloval jsem si to. Osvěžilo mě to a moje pleť vypadala svěží a zářivá. Pokud máte také suchou pokožku, chcete zklidnit podrážděnou pleť nebo jen chcete vyzkoušet nový beauty hack, zkuste to co nejdříve.

Chcete více informací o kráse od našich redaktorů? Sledujte náš Instagramový účet Fineprint, kde najdete nejdůležitější tipy a triky.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *