Zpráva o testu očního krému AGE Advanced od SkinCeuticals

By | November 8, 2023

Během všech let, kdy jsem používala péči proti stárnutí pleti, bylo mou největší výzvou najít produkty, které přinášejí výsledky kolem očí. Vraní nohy, tmavé kruhy a otoky jsou nekonečně tvrdohlavé, takže vždy hledám vzrušující pokroky, které by mohly tyto problémy vyřešit.

Můj nejnovější objev: SkinCeuticals AGE Advanced Eye (116 USD), oční krém nové generace a druhý produkt značky, který obsahuje revoluční technologii proti glykaci (prvním byl krém na obličej). Oční krém bojuje proti četným známkám stárnutí, včetně vrásek, vrásek, tmavých kruhů pod očima, mdlosti a nedostatku pevnosti. Oční krém byl tak očekávaný, že existovala čekací listina měsíce před jeho vydáním.

Takto funguje SkinCeuticals AGE Advanced Eye

Glykace kůže je přirozený, vícefázový fyziologický proces, ke kterému dochází, když se přebytečný cukr v těle váže na základní kožní proteiny, jako je kolagen, vysvětluje Dr. Sherry Ingraham, certifikovaná dermatologka v Advanced Dermatology v Sugar Land, Texas. I když glykace není módním heslem krásy, významně přispívá k viditelným známkám stárnutí a oční okolí je vůči jejím účinkům obzvláště citlivé.

“Kolagen hraje klíčovou roli v mladistvě vypadající pleti tím, že působí jako typ lešení, které poskytuje vnitřní podporu nezbytnou pro hladkou, baculatou pokožku,” říká Dr. Ingraham. „Když se molekuly cukru navážou na kolagen a další proteiny podporující kůži, dojde k procesu glykace Advanced Glycation End produktynebo AGEs“

Tyto AGE rozkládají kolagen, zhoršují schopnost pokožky se sama opravovat a způsobují, že se její vlákna stávají slabými a křehkými, což vede k viditelným známkám stárnutí, jako jsou vrásky, vrásky, ochablost a mdlá pleť, říká Dr. Ingraham. Kůže kolem očí je náchylnější ke stárnutí souvisejícím s glykací, protože je výrazně tenčí než jinde na obličeji, dodává.

„Tenká, jemná pokožka kolem očí je často první, která vykazuje viditelné známky vnitřního a vnějšího stárnutí,“ vysvětluje Dr. Ingraham. „Tento oční krém proti vráskám zlepšuje vzhled tmavých kruhů pod očima, otoků a vrásek spojených s glykací pokožky a AGEs. Jejich technologie nejen koriguje známky stárnutí způsobené již vytvořenými AGE, ale také pomáhá předcházet vzniku nových AGE v boji proti zvýšeným známkám stárnutí.“

Krém obsahuje 7,5 procenta koncentrovaného Proxylanu, což je ochranná složka vyvinutá společností L’Oréal (mateřská společnost SkinCeuticals), která prokazatelně stimuluje a podporuje produkci kolagenu. Dalšími hrdiny receptury jsou flavonoidy z divokého ovoce a kyselina glycyrrhetinová pro korekci a obranu proti glykaci, Matrixyl 3000 pro podporu integrity kožní matrix a kofein pro okamžité snížení otoků pod očima a rozjasnění očního okolí.

Produkt je bez parabenů a parfemace a přináší okamžité a dlouhodobé výsledky pro všechny typy a tóny pleti. Při klinickém testování uživatelé zaznamenali okamžitý rozjasňující účinek a také zlepšení vrásek, otoků a vrásek pod očima po osmi týdnech používání.

Co se stalo, když jsem to zkusil?

Dr. Ingraham doporučuje používat oční krém dvakrát denně, což už dělám asi čtyři týdny. Vzorec má hustou a hedvábnou texturu, snadno se mísí a působí uklidňujícím dojmem pro mé obvykle unavené oči na konci dlouhého dne.

I když jsem cítila slibovaný okamžitý rozjasňující efekt, teprve asi po třech týdnech používání jsem zaznamenala nějaké skutečné výsledky. Moje vraní nohy se zmenšily, tmavé kruhy se mi zesvětlily a kůže pod očima a kolem nich byla pevnější. Nejlépe to mohu popsat tak, že moje celkové oční okolí bylo hladší a mladší. Měla jsem pocit, že si nikdo nevšimne, když jsem zapomněla nanést korektor pod oči. Jedno upozornění: Nedoporučuji aplikovat krém bezprostředně před silným líčením očí. Udělal jsem to předtím, než jsem šel ven, a zjistil jsem, že je obtížné použít oční linky, protože tužka neustále klouže.

Těším se na používání produktu po doporučených osm týdnů, abych viděl další zlepšení. I když jsou moje vrány, tmavé kruhy a další známky stárnutí tvrdohlavé, ukázalo se, že se nevyrovnají antiglykační technologii.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *